Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür

Genellikle, evrim uzun ve yavaş bir süreçtir. Her canlının içinde yaşanan değişiklikleri görebilmek için milyonlarca yıl alabilir.Bununla birlikte, bazı türler çok hızlı bir şekilde değişiyor.

5.Çakallar, Kurtlar Ve Köpekler


Avrupalı ​​göçmenler güney Ontario’ya doğru göç ettikleri zaman, kurtlarını topluca öldürdüler, nüfuslarını azaltarak çiftliklerini kurdular. 

Avrupalı göçmenlerin Kurtlarla rekabet etme tehdidinin azalmasıyla cesaretlendirilen çayırlardan çıkan çakallar, kendi topraklarına göç ettiler. Canlı arkadaşlar bulmak için mücadele veren kurtlar, Kır Kurtları ile yerleşimcilerin evcil köpekleri ile çiftleşmeye başladılar.

4.Kuşlar ( Uçurum Kırlangıçları )


Uçurum kırlangıçları genellikle uçurumun kenarların da yaşarlar. Doğal evleri ise fırtınalar sırasında tehlikeli yerlerdir. Bu kuşların evleri fırtınalar yüzünden hep yıkıldığı için, yoğun yollara bakan karayolları, köprüler ve üst geçitlerde evlerini inşa etmeye başladılar.

3.Kertenkeleler

Florida’daki bir grup adada, yeşil Kertenkeleler adı verilen bir tür kertenkeledir. Yanlızca 15 yıl içinde dramatik bir değişim geçirdi. Son 15 yılda ayak parmakları büyüdü ve yapışkan teraziler geliştirildi. Bunlar kısa bir süre içinde muazzam bir değişiklik geçirdiler, ve günlük hayatımızda Florida’daki adalarda ağaçlarda aktif olarak hayatlarını sürdürmektedirler.

2.Hudson Nehri Ve Canlıları


Hudson Nehri’nde sadece 25 santimetre derinlikte yetişen Atlantik tomcod adı verilen küçük bir balık türüdür. Zengin bir ekosistem ile birlikte endüstriler nehre kimyasal madde atmaya başlayana kadar orada milyonlarca yıldır büyüdüler.

Özellikle, PCB’ler adı verilen kimyasallar suyun içindeki yaşamı yok etti. Balığın kalpleri küçüldü ve yaşamak için mücadele ettiler ama öldüler.

1.İnsanlar

İnsanlar bile küçük ve ince şekillerde değişiyorlar. Birincisi, modern tıptan dolayı bizim Leğen Kemiğimiz küçülüyor.

Daha önceki zamanlarda, bir kadının doğum kanalı bir çocuğu doğurmak için çok dar ise, doğum sırasında ölebilirdi. Bununla birlikte, modern doktorlar bu kadınları sezaryen Ameliyatı doğumu ile yaşamalarına yardımcı olabilir.

İnsanları canlı tutmak için biraz doğal seleksiyon yaşıyoruz. Bu kadınlar, dar Leğen kemikli bayanlardır doğan çocukar ve sonuç olarak, Leğen kemikleri küçülüyor.

Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi’ye hoş geldiniz.


Vikipedi projesinin, 2003’te hayata geçen Türkçe koludur. Kurulduğu günden itibaren , internetin en geniş kaynak sitesi olma yönünde ilerlemektedir. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Bu site viki teknolojisini kullanır, yani dünya üzerinde internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, -çok az sayıdaki korumalı sayfa dışındaki- tüm sayfalarda ekleme, çıkartma, düzenleme yapabilir. Yapılması gereken tek şey sayfanın üstünde bulunan “Değiştir” veya “Kaynağı değiştir” düğmelerinden birine basmaktır. Bu düğmeler, sayfayı değiştirmenizi ya da sayfaya ekleme yapmanızı sağlar.

Türkçe Vikipedi, diğer tüm dillerdeki Vikipedilerle birlikte, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ‘nın tescilli markasıdır. Vakfa ait Vikipedi’ye kardeş projeler de mevcuttur. Vikipedi’de ve kardeş projelerde, cesur olup sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir. Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın.

Her maddede bulunan bağlantılar sizi diğer ilgili maddelere ve ek bilgilere yönlendirecektir. Vikipedi’nin yazı düzenleme kurallarına uygun olmak ve kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, referans vermeniz, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Bilgi eklerken ya da sayfayı geliştirirken yanlışlıkla Vikipedi’yi bozacağınızdan korkmanıza gerek yoktur, çünkü diğer Vikipedistler hemen size tavsiyede bulunacaklar veya gerekiyorsa bariz hataları düzelteceklerdir. Ayrıca, Vikipedi Ansiklopedi Yazılımı “MediaWiki”, editör kaynaklı hataların kolayca geri alınabilmesini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Vikipedi, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Özellikle eski maddelerin daha anlaşılır ve dengeli olmasına karşın yenileri eksik, hatalı, ansiklopedik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar, doğru bilgiye ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, Vikipedi dinamiktir ve sürekli günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar, hatta yıllar sürmez.

Eğer henüz yapmadıysanız, sizin birkaç dakikanızı ayırarak Vikipedi nedir, ne değildir sayfasını okumaya davet ediyoruz. Böylece Vikipedi’yi nasıl kullanacağınızı veya katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Ana konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar!

Ayrıca bakınız: Vikipedi:Hoş geldiniz

Vikipedi ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebileceğiniz Vikipedi maddesi.
Yardım ile ilgili sayfaların ve iletişim yollarının bulunduğu içindekiler sayfası.
Site hakkında duyurular için duyurular sayfası.

dünya haritası, türkiye

Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür Özet Bilgiler

  • Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür Genellikle, evrim uzun ve yavaş bir süreçtir. Her canlının içinde yaşanan değişiklikleri görebilmek için milyonlarca yıl
  • Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür Genellikle, evrim uzun ve yavaş bir süreçtir. Her canlının içinde yaşanan değişiklikleri görebilmek için
  • Green Card kazandıktan sonra yapılacak olan işlemleri ücretsiz olarak kendiniz de yapabilirsiniz.  Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür . 03/01/2017.
  • 1. Dünyada yaklaşık 7000 tane aktif olarak konuşulan dil var.  3. Dünya nüfusunun % 12.44 ana dil olarak Mandarin konuşuyor. 4. Asya'da yaklaşık 2,200 dil konuşuluyor.
  • Dünya ’nın en gelişmiş ülkeleri , Ülkeler; ortalama ömür süresi, eğitim, hayat standardı, çocuk bakımı, sağlık hizmetleri, ekonomik refah ve toplum huzuruna bağlı olarak sıralanır.
  • Reklam Ver. DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA. ForumBu Bölümde Ara.  Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür .
  • GİRİŞ. Günümüzde hızla gelişen teknoloji, hayatın her alanını etkilediği gibi askeri teçhizat, silah ve platformların yapısını da doğal olarak etkilemektedir.
  • aktif uçucu olmaları ve larva evrelerinin çok geniş bir yaşama  en yaygın olarak taşıyan tür Anopheles sacharovi 'dir.  Dünya üzerinde birçok ülkede, özellikle gelişmemiş
  • 1. KONU : Kültür Bölgelerinin Oluşumu ve Türk Kültürü.  200’ün üzerinde aktif volkanik dağı vardır.Kaynak  Dünya ’da ticaret ve üretimdeki gelişmeye bağlı olarak doğal
  • Dünya üzerinde çok değişik tür ve sayıda canlı  Demir teknolojisinin gelişmesinin ne tur etkileri olmuştur?  gerçekleşen konferanslara aktif ve görüntülü olarak katılabilmeleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir