Dünya Basını Ankara’daki Patlamayı Konuşuyor!

Ankara’da meydana gelen bombalı saldırının ardından bilindiği gibi tüm Türkiye yasa boğuldu. Türkiye’den tüm siyasi partilerin basın açıklaması yaptığı ve spor kulüplerinin de mesaj yayımladığı bugün dünya basınında da bu patlama konuşuldu.

Ankara’daki patlama tüm dünyada büyük yankı buldu. Dünya basını, basın ve yayın organlarında patlamayla ilişkin haberi manşetledi. İtalya’dan İngiltere’ye, İspanya’dan Amerika’ya kadar birçok ülke vahim hadiseyi anlatırken başsağlığı da dilendi.

FRANKFURTER ALLGEMEİNE ZEİTUNG (FAZ): ANKARA’DAKİ PATLAMADA ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

Almanya basınında geniş yer bulan patlamayla ilgili Tagesscheau ve FAZ gazetesi açıklamalar yaptı. FAZ gatezesi haberinde şu ifadelere yer verdi: Türkiye’nin başkenti Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıda 34 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı.Saldırı, 2013 yılında hükümet karşıtı eylemlerin gerçekleştiği Kızılay Meydanı’nda meydana geldi. Bomba yüklü bir araç otobüs durağında patlatıldı. Bir otobüs olmak üzere çok sayıda aracın yandığı görüldü. Saldırıyı şu ana kadar kimse üstlenmedi.”

Rusya basınında da yer bulan hadise için haberler yayımlandı. Haberde, Ankara’nın merkezindeki Güven Parkı’nda büyük bir patlama yaşandığı ve bir otobüsün tamamen kül olduğu belirtildi. Elde edilen ilk verilere bakıldığında, patlamanın sebebi bomba yüklü araç olduğu tespit edildiği bilgisi verildi.. Başkentin merkezi tamamen ulaşıma kapatıldığı açıklanırken, Rusya Ankara Büyükelçiliği olay sırasında yaralananlar arasında Rus vatandaşlarının olup olmadığını araştırıldığı da yer alan ifadeler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir