Dudak Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde ister genç ister daha orta yaşlı olsun kadınlar için estetik vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Son yılların en çok tercih gören ve talep edilen estetik bölgesi ise dudaklara yapılan estetiklerdir. Yüz çevresine yapılan estetik dokunuşlar eski yıllardan beri kadınların sıklıkla tercih ettikleri bölgeler arasında yer almaktadır. Günümüzde ise en çok talep gören uygulamalar dudak bölgesine yapılan uygulamalar olmaktadır.

DUDAK ESTETİĞİ NEDİR?

Son yıllarda en çok tercih edilen estetik uygulamaların başında dudak estetikleri gelmektedir. Dudak estetiklerinin kadınlar tarafından tercih edilmesinin pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerin başında; dudak bölgesinin yüz bölgesinde en çok dikkat çeken bölgeler arasında yer alması gelmektedir. Bu nedenle çok ince ya da küçük bir dudağa sahip bir kadının yüz bütünlüğü bozulurken insanlar direkt kişinin dudağına yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle pek çok kadın dudaklarına belirli bir oranda uzman eller yolu ile dudak estetiği nişantaşı yaptırmaktadır. Bunun yanı sıra daha dolgun ve gösterişli dudaklara sahip olan yüz, kişinin otomatik olarak daha genç bir görüntüye kavuşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle de dudak estetiği Nişantaşı uygulamaları kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

DUDAK KALINLAŞTIRMA İŞLEMLERİ NELERDİR?

Genellikle yaşlanmaya bağlı olarak kişilerin dudaklarında bulunan yağ dokularının eski elastikiyetlerini kaybetmesi ve buna bağlı olarak da doku kaybı ile dudaklarında incelme ya da şekil bozuklukları gibi durumlar gözükebilmektedir. Bunun yanı sıra ise kimi kadınlar genetik olarak görülebilen ince dudak durumu söz konusu olabilmektedir. Kişilerin karşılaştıkları bu durumun ister genetik ister yaş alma ile ilgili olsun, günümüzde geliştirilen pek çok yeni yöntem ile tedavisi mümkündür. Bu tedavi yöntemleri ise kişinin dudağında bulunan problemin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Temel olarak ikiye ayrılan bu tedavi yöntemlerinden biri; Yağ Enjeksiyonu, diğeri ise; Dudak Dolgusudur.

YAĞ ENJEKSİYONU:

Bu işlem ameliyat ortamında uzman doktorlar tarafından lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin işleyişinde vücudun başka bir yerinde bulunan fazla yağlar alınır ve ardından da gerekli işlemlerde gerçekleştirilerek bu yağlar dudak bölümüne enjekte edilir. Uygulama tamamlandığında biraz ödem görülebilir fakat bu ödem en fazla birkaç gün sonrasında iner. Bununla beraber yapılan yağ enjeksiyon işleminin kişide oluşturabileceği hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca enjekte işlemi 3 ila 6 ay içerisinde %50’ye varan oran ile erimektedir. Bu nedenle bu sürenin sonucunda kişinin isteğine bağlı olarak dudak estetiği Nişantaşı işleminin yenilenmesi gerekmektedir.

DUDAK DOLGUSU İŞLEMİ:

Dudak dolgusu da dudak estetiği Nişantaşı kapsamında uygulanan bir diğer tedavi yöntemidir. Bu işlem sonucunda ise alerji ihtimali sıfıra yakın olmaktadır. Bu yöntem ortalama olarak kişide 1 yıl süre ile dolgunlaşma etkisi göstermektedir. Bu sürenin sonucunda işlemin etkisi yavaş yavaş azalacaktır. Dolayısı ile 1 yılsonunda dudak dolgusu işleminin yenilenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir