Drone nedir? Drone Kullanımı Hakkında Tüm Bilmedikleriniz

Drone nedir? Drone Kullanımı Hakkında Tüm Bilmedikleriniz

Drone Nedir ?

Drone , teknik olarak insansız bir hava aracıdır. Droneu başka bir şekilde tanımlayacak olursak , uçan robot demek galiba pek de yanlış olmaz.

Dronelar uzaktan kumandayla veya yazılımlar sayesinde oto kontrollü bir şekilde daha önce düşünülen bir rota üstünde uçabilen uçan robotlardır. Tabii bunun için GPS’nin ve bir takım sensörlerin yardımına ihtiyaç duymakta.

Droneun ne olduğunu ve nasıl kullanıldığından da özetle konuştuğumuza göre artık droneun kullanım alanlarından ve en iyi droneların birkaçından dile getirmeye başlayabiliriz. Fakat başlamadan önce birkaç sorunun yanıtını öğrenmek işinize yarayabilir.

Drone Ne Kadar Yükseğe Çıkabilir?

Sorunun yanıtının aslında basit bir yanıtı var : Droneuna göre değişir. Fakat çoğu dronelar 100-120 metre yüksekliğe kadar, iyi bir havada olmak koşuluyla, çıkabilir.

Drone ‘u Nerede Uçuramam?

Bazı insanoğlu sizin bu hobinizden hoşlanmayabilir. O yüzden özel mülklerin yakınında ve insanların yoğun olduğu yerlerde uçurduğunuz dronelar bazı özel haklara aykırı davranabilir.

Havaalanlarının, okulların ve stadyumların, hapishanelerin, istasyonların yanında da  bu hobinizden yoksun kalacaksınız. Ağaçların, binaların, arabaların az olduğu yerlerde hobinizi icra etmeniz sizin ve insanların faydasına olacaktır.

Bazı Günler Drone Uçurmak İçin Pek De Uygun Değil

Yeni aldığınız ve açmak için heyecanlandığınız droneunuzun parçalarını sonunda birleştirdiniz. Fakat bir probleminiz var. Hava dronelar için ideal deyil? Eğer pek de umrumda deyil diyorsanız hobinize veda etmeniz çok yakın.

Dronelarınızı sakin( rüzgarın az estiği) ve temiz bir havada uçurmalısınız. Dronelar çok hafif ve en ufak bir dengesizliğe karşı dayanıksız olarak tasarlandı. Bu yüzden droneunuzu uçurmaya başlamadan önce dışardaki havayı kontrol etmekte yarar var.

Peki, bu soruların da yanıtını verdiğimize göre droneların birkaç kullanım alanlarından bahsedebiliriz. Tabii ki bir çok kullanım alanı bulunmakta. Fakat biz, daha çok öne çıkan kullanım alanlarından bahsedeceğiz. Ki bunlar: Fotoğrafçılık, film ve video çekimi ve tabii ki hobi. Sadece bu kadar mı diye düşünebilirsiniz fakat bu 3 ana başlığın dal sayısı çok fazla.

Şahsi droneunuzla hobiniz ya da geçim kaynağınız olan fotoğrafçılık için profesyonel fotoğraflar çekmek hiç te zor deyil. Eğer bir çiftçiyseniz ekinlerinizi çok kısa bir vakit içinde kontrol edebilirsiniz. Emlakçı iseniz, satışını yapmakta olduğunuz evlerin fotoğraflarını droneunuzla profesyonel bir şekilde çekebilirsiniz.

Bir youtube kanalınız var ise veya yoksa, kendi kanalınız ya da başka kanallar için profesyonel video çekimi ve doğada yakaladığınız eşsiz anları ebedileştirmek için kişisel droneunuzu kullanabilirsiniz.

Tabii ki dile getirmediğimiz ve aklımıza gelmeyen kullanım alanı bulunan droneunuzu nerde ve nasıl kullanacağınız biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Bu yolları keşfetmek de hobinize olan bağlılığınızı ve sevginizi arttıracaktır.

 


Drone Nedir? Drone Kullanımı Hakkında Tüm Bilmedikleriniz (Ek Bilgiler)

Drone Nedir? Drone Kullanımı Hakkında Tüm Bilmedikleriniz drone nedir fiyatları, dron ne demek, drone nedir vikipedi, drone nedir ne işe yarar, drone kullanım alanları, drone fiyatları teknosa, drone kamera nedir, drone türkçe anlamı

 • Drone ’ların Türkiye dahil olmak üzere yaygın kullanımı hala askeri.  drone saldırılarının neden olduğu can kaybını kayıt altına alan şöyle mobil uygulamalar bile mevcut.
 • Bu yazımızda da Drone Nedir ?  Pek çoğumuzun aşina olduğu kullanım biçimi de budur. Yani temel olarak drone terimini biraz yanlış kullanmaktayız.
 • Nasıl kullanılır? Nelere dikkat edilmelidir? Hangi Drone 'u Almalıyım?  Bunun için drone kullanmak isteyenlerin öncelikle temel kuralları bilmesi gerekir.
 • Bu sayede iş hayatına giriş yapmış oldu. Peki nedir bu Drone , nasıl kullanılır?  Fakat kullanımı hakkında dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var.
 • Drone nedir yazımızda avantajlarını, dezavantajlarını, insansız hava aracı modellerini ve kullanım alanı yasaklarını inceledik.  1 Drone sınırlarını iyi bilmek gerekir.
 • Drone Nedir ? Hangi Alanlarda Kullanılır?  Drone 'ların Kullanım Alanları. >Kargo / Kurye olarak. Amazon bunun için çalışmalara başladı bile .
 • Drone Nedir ?  İnsansız Hava Aracı (İHA), genel olarak bilinen adıyla drone (Türkçesi yerden kumandalı hava aracı dron diye okunur) uzaktan kumanda edilen bir tür uçaktır.
 • Drone Nedir ? Naz Teknoloji Yorum Yapılmamış.  Drone ’lar, Türkiye’nin de içerisinde olduğu bir çok ülke tarafından kullanım sayısı çok fazla olan icatlar arasında.
 • Drone Nedir ?  Amerika'da yasalar bunun gerçekleşmesine ne kadar elverir bilinmez ama yakın zamanda evinize ürünler Drone 'lar ile gelirse benden söylemesi hiç şaşırmayın.
 • teknolojiyi yakından takip eden kişiler drone kelimesinin tam olarak ne anlama geldiğini biliyor .  Neden drone kullanımı hayatımıza bu kadar fazla empoze edildi?

Drone nedir? Drone Kullanımı Hakkında Tüm Bilmedikleriniz” için bir yorum

 • 27/04/2018 tarihinde, saat 16:35
  Permalink

  Merhaba;
  Web sitenizde Teknoloji-Eğitim dallarında özgün içerik yazmak istiyorum.
  Yardımcı olabilirmisiniz.
  Selamlar
  Osman

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir