Doğal Ortamla İçiçe Olabileceğiniz 10 Muhteşem Tatil Yeri

Tatillerinizi doğal ortamda ve organik meyve ve sebze yiyerek geçirebileceğiniz 10 muhteşem tatil mekanını sizlerle paylaşıyoruz. İşte sizler için hazırladığımız orman içinde çok güzel manzaralara sahip ve oksijeni bol olan 10 harika alternatif ve ekolojik tatil seçenekleri.

1. Narköy


Narköy; Kocaeli’nin her tarafı ormanla çevrili olan ilçesi Kandıra’da kurulmuş ve dünyanın da sayılı eğitim veren merkezlerinden biridir. 800’den fazla tohumun depolandığı bu ekolojik merkez, alternatif bir tatil planı içinde olanların beklentileri karşılıyor. Konuklar, oda ve çadır  gibi farklı seçeneklerle ağırlanıyor ve sürdürülebilir yaşam için de belli eğitimler alıyorlar.

Aromatik bitki toplama, haritalı orman yürüyüşü, süt sağma, çiftlik hayvanlarını ziyaret, peynir-yoğurt yapım atölyesi, kendini bahçeni yap, ekşi maya atölyesi, glutensiz ekmek atölyesi, dalga sörfü gibi birbirinden farklı birçok aktiviteye katılma imkanı sunuyor.

2. Tatuta


Tatuta; aslında Buğday Derneği tarafından yürütülen bir projenin ismi. Bu proje, ekolojik çiftliklerde tecrübe takasını amaçlıyor. Amaçları ekolojik tarımı teşvik etmek ve Türkiye’de bu şekilde geçinen ailelere mail, gönüllü iş gücü ve bilgi desteği sağlamak.

3.Havasu Köy


Havasu Köy; Antalya’da Mavikent Beldesi ve Gelidonya Burnu arasında yer alan 5 yıldızlı ilk ekolojik otellerden. Doğayla iç içe bir tatil hayal edenlere, uzun orman yürüyüşleri arzulayanlara ve muhteşem parkurlarıyla bisikletseverlere eşsiz bir alternatif.

4.Dedetepe Ekolojik Yaşam Çiftliği


Dedetepe Çiftliği; Çanakkale’de yer alan bir çiftlik. Misafir evleri ve yayla çadırlı kamp alanıyla farklı konaklama seçenekleriyle beraber; yürüyüş parkurları, dağ bisikleti turları, kültür noktaları, kuş-kelebek-mantar-endemik bitki gözlem noktaları ve başta zeytin üretimi olmak üzere size hepsini deneyimleyebileceğiniz bir tatil imkanı sağlıyor.Ayrıca Kaz Dağı Milli Parkı‘nın eşsiz doğasını görmek ve içinde yaşama fırsatı bulmak da sizlere enfes bir tatil yaşatacaktır.

5. Pastoral Vadi


Pastoral Vadi; Fethiye’nin Yanıklar Köyü’nde dere ve çam ormanlarının yanında kurulmuş ve  yılın 12 ayı açık bir konaklama ve ekolojik merkezidir. Pastoral Vadi; çocuklarınız için özel atölyeler, aile atölyeleri, sanat ve spor etkinlikleri ile tamamen doğayla içiçce bir rahatlama ortamı sunuyor.

6. Ataol Çiftliği


Ataol Çiftliği; Bozcaada‘nın Tekirbahçe mevkiinde kurulmuş ve 40 dönümlük bir arazi üzerinde yer almakta.Konuklar sadece ev yapımı ve organik yiyeceklerle ağırlanıyor.Ayrıca misafirler meyve ve sebzeleri dalından koparma hazzını da tadabilmekte.

7. Kapor Organik Çiftlik Evi


Kapor Organik Çiftlik Evi; Kapadokya Avanos ilçesine 1 km mesafede bulunuyor. Havuz ve doğa esintisi yaşatan yemyeşil bir bahçeye sahip olan bu çiftlik evi misafirlerine bahçede yetişmiş meyve ve sebzelerle hizmet veriyor. Ayrıca bu çiftlikte organik ürünler satın alabileceğiniz yerler de mevcut.

8. Akdeniz Bahçesi


Akdeniz Bahçesi; Antaluya Çıralı’da kurulu ekolojik bir tatil mekanıdır. Denize yürüme mesafesinde ve Caretta Caretta kaplumbağalarının yuvalama alanı olan tertemiz bir sahile komşudur. El dokuma atölyeleri, Türk el sanatları gibi birbirinden ilginç ve farklı aktiviteleri de yapabileceğiniz alanlar sunmakta.

9. Kaş Eko-Elbademi Çiftliği


Kaş Eko-Elbademi Çiftliği; Kaş’ın Çukurbağ köyünde yer alan çiftliktir. Denize 11 km mesafede olmakla beraber birçok antik kente komşu.Doğa yürüyüşleri ve tur imkanları sağlayan bu çiftlik; aynı zamanda organik bahçe gibi aktivitelere de sahip.

10. Kaz Dağı Hızır Kamp


Hızır Kamp; Türkiye’de oksiyen oranı en yüksek yerlerin başında gelen Kaz Dağları Milli Park içinde yer alıyor. Farklı konaklama seçeneklerine sahip olan Hızır Kamp (kendi çadırınız, ağaç evler ve taş-ahşap evler); bahçede yetişen meyve ve sebze imkanı sağlamakla beraber yemeklerini has zeytinyağıyla pişiriyor. Doğa yürüyüşü ve nefes atölyeleri gibi eğlenceli aktiviteleri de bünyesinde barındırıyor.

Doğal Ortamla İçiçe Olabileceğiniz 10 Muhteşem Tatil Yeri

Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik , sosyal , ekonomik ve kültürel ortam ve içinde yaşadığımız doğal ortamdır.

Yani kısaca canlı varlıkları etkileyen dış tesirlerin tümüne çevre denir. Çevre geleceğimiz icin çok önemli katkılarda bulunur. Eğer çevremizi kontrol altında tutamazsak, bu bizim için ilerde pişman olunacak bir duruma gelir.

Yaşam ve çevre birbirlerine bağlı iki önemli unsurdur.

İnsan yaşamı ve doğal yaşam çeşitli dengeler üzerine kurulmuştur. İnsanın çevreyle oluşturduğu ilişki en büyük dengelerden biridir. Bu sistemler arasındaki ilişkiler çoğunlukla kişiler tarafından fark edilmeyecek kadar uzun ilişki halkalarıyla birbirine bağlı ve uzun süreli olabilmektedir.

Doğal Ortamla İçiçe Olabileceğiniz 10 Muhteşem Tatil Yeri Özet Bilgiler

 • 9 Taksit ve %45'e Varan Erken Rezervasyon İndirim Fırsatı.
 • Tüm tatil yerleri fiyatları ve indirimli kampanyalar TatilBudur 'da.
 • doğal ortamda ve organik meyve ve sebze yiyerek geçirebileceğiniz 10 muhteşem tatil mekanını  sahip ve oksijeni bol olan 10 harika alternatif ve ekolojik tatil seçenekleri.
 • çünkü güleryüzlü insanların olduğu sakin bir yerde tatil yapmak istedik.  10 Nisan 2013 tarihinde yorum yapıldı.  edene hem tatil hem de iş seyahatleri için yardımcı oluyoruz .
 • İsteyenlere 10 Ekolojik Tatil Yeri .  Dedetepe Çiftliği ağırlıkla zeytinyağı üreten ve Çanakkale'de yer alan bir çiftlik.  hepsini deneyimleyebileceğiniz bir tatil imkanı sağlıyor.
 • Ben de Kabak Koyu diyorum. Henüz çok istila edilmeden gitmeli. Dikkat istila başlamış durumda Doğayla gerçekten iç içe olmak isteyenler gitmeli.
 • Uzay, Dünya ve onun üzerinde yer alan okyanuslar doğal ortamın birer parçasıdır.  Yani doğal ortam denildiğinde insan etkisinin dışındaki tüm olay ve faktörler anlaşılır.
 • Örneğin Abant gibi göl kenarında muhteşem , doğal ortama uyum sağlayan tesislerde bir tatil geçirebilir, göl kenarında çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.
 • Keşfedilmeyi bekleyen yerler . Tarihi ve doğal zenginliklerle göz kamaştıran Türkiye'de, bugüne kadar çok fazla dikkat çekmemiş ve az bilinen bir çok yer keşfedilmeyi bekliyor.
 • Doğayla iç içe sakin ve huzurlu bir tatil ! Üstelik dalından koparacağınız organik ürünlerle besleneceksiniz.
 • Doğal ortamıyla dikkat çeken otelde restoranlar da adlarını doğadan alıyor.
 • Göre fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir