Diz Ağrıları İçin Evde Yapılabilecek Egzersiz Önerileri

Diz ağrılarınızı ameliyatsız evde hafifletmek ve dindirmek için ne yapabilirim, diz ağrılarına ne iyi gelir ve nasıl tedavi edilir , ağrılar için yapılması gereken egzersiz ve aktiviteler nelerdir, diz ağrıları için tedavi yöntemleri nelerdir diye düşünüyor olabilirsiniz.Diz ağrılarınız için evde yapabileceğiniz basit bacak egzersiz hareketlerini ve bazı ameliyatsız çözüm önerilerini metnimizde bulabilirsiniz.

Diz Ağrıları İçin Basit Egzersizler

 1. Yaklaşık 30 cm. yüksekliğinde bir basamak üzerine çıkın,dizleri gergin tutarak 3 sn. bekleyin inin.
 2. Topuklar yerde, parmaklar yaklaşık 5 cm. yüksekliğinde bir basamakta (kalın bir kitap da olabilir) olmak üzere basamak üzerinde parmak ucuna çıkılır ve inilir.
 3. Topuklarınız yere tam değecek şekilde bir iskemleye oturun (yere tam olarak değmesini sağlamak için ayaklarınızın altına bir destek koyabilirsiniz).Bu şekilde bir dizinizi düzleştirerek bacağınızı yukarı kaldırın, 5 sn. bacağınızı bu şekilde tutun ve yavaşça indirin. Aynı hareketi öbür bacakla da tekrarlayın. Bu hareketi yaparken bacağınızın yere paralel olmasına özen gösterin.
 4. Bir duvara yarım metre uzakta durun ve sırtınızı tam olarak duvara yaslayın. Sırtınızı duvardan ayırmadan dizleriniz 90 derece bükülecek şekilde çömelin. Bu pozisyonda 5’e kadar sayın ve sırtınızı duvardan ayırmadan dizlerinizi gererek doğrulun. Bu hareketi yaparken fazla çömelmemeye dikkat edin. Yardımcı olarak altınıza bir iskemle koyabilirsiniz.
 5. Yüzüstü yere uzanın Bir bacağınızı dizinizi bükmeden ve kalçanızı fazla zorlamadan yukarı kaldırın.
 6. Bir bacağınız dizden bükük, diğeri düz olarak sırt üstü yere uzanın. Düz olan bacağınızı yerden bir karış yüksekliğe kaldırıp bu pozisyonda yaklaşık 10 sn. tutun. İndirin. Aynı hareketi öbür bacakla da tekrarlayın
 7. Yüzüstü yere uzanın Ayaklarınızın altına rulo şekline getirilmiş birkaç havluyu destek olarak koyun. Bu pozisyonda sırayla dizlerinizi gererek ayaklarınızı desteğe bastırın
 8. Sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizin altına rulo şekline getirilmiş birkaç havluyu destek olarak koyun. Ayaklarınızı yukarı kaldırırken dizlerinizi desteğe bastırın.
 9. Aynı hareketi ayak bileklerinize ağırlık koyarak ve ayaklarınızı tek tek kaldırarak tekrarlayın.

Diz ağrılarını engelleyen 4 muhteşem egzersiz

Birinci egzersiz

Sırtınızı bir duvara dayayarak destekleyin. Daha sonra aşağıya doğru gövdenizi kaydırın. Önce dizlerinizdeki açıyı dar tutun, sonra bacak kaslarınız kuvvetlendikçe açıyı arttırın. Son noktada 5 saniye bekleyin ve tekrar yukarı kayın.

İkinci egzersiz

Az önceki egzersizde dizler bükülü pozisyonu aldıktan sonra bir ayağınızı öne doğru kaldırın ve bu pozisyonda 5 saniye bekleyin. Aynı egzersizi diğer tarafta da deneyin.

Üçüncü egzersiz

Ayaklar 45 derece dış tarafı gösterecek şekilde eller belde ayakta durun. Bu pozisyonu bozmadan aşağıya doğru çökün. 5 saniye bekleyin ve tekrar yukarı kalkın.

Dördüncü egzersiz

Bir bacağınız ile öne doğru adım atın, daha sonra vücudunuzun ağırlığını öndeki bacağınıza doğru kaydırın ve dizinizi bükün. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyin ve aynı egzersizi diğer bacağınız için tekrarlayın.

Diz Ağrıları İçin Evde Yapılabilecek Egzersiz Önerileri

Kireçlenme, insanda en sık karşılaşılan eklemle ilgili bir hastalıktır.

İleri yaşlarda, eklemlerde tekrarlayan mekanik zorlanmalarla meydana gelen kireçlenme, eklem kıkırdaklarındaki parlak ve pürüzsüz yapının deforme olması, işlevselliğinde oluşan bozulma şeklinde açıklanabilir.

Diz Ağrıları İçin Evde Yapılabilecek Egzersiz Önerileri Özet Bilgiler

 • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Diz Ağrıları İçin Evde Yapılabilecek Egzersiz Önerileri .  Bu hareketi yaparken bacağınızın yere paralel olmasına özen gösterin.
 • Diz ağrıları için genelde ilaç, krem vb. şeyler uygularız.  Diz Ağrılarına İyi Gelen Diz Egzersizleri   Bu hareketi yaparken fazla çömelme meye dikkat edin.
 • Diz ağrılarından şikayetçi olanlar için resimli diz egzersizleri .  en iyi gelicek şeylerden birisi ilaç, krem vb yerine dizimizle egzersiz yapmak daha sağlıklı ve kalıcı bir yoldur.
 • Diz ağrıları için egzersiz Genel olarak vücutta ağrı yapan bölgeleriniz belirgin öyle değil mi? En başta diz ağrıları yer alırken, bacak ve diğer bölgelerde.
 • 0. SHARES. Share Tweet. Özellikle ev hanımları sürekli ayakta kalmaları ve sürekli iş yapmaları nedeniyle sürekli diz , bel, ayak, boyun ağrıları çekerler.
 • Diz ağrısını önleyen 4 egzersiz , Diz ağrısına yakalanmamak, baştan önleminizi almak istiyorsan.  Bugün doğan bebekler için isim önerileri .
 • Egzersiz ve aktivite önerileri . Ayak bileği burkulmaları ve ilk önlemler. Bel ağrıları .  Bunların büyük bir bölümünü evinizde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kalça ağrısı için egzersiz önerileri yazısında kalça ağrısı için yapılabilecek   Bu hareketi tek dizle veya her iki dizi de aynı anda göğüs bölgesine çekerek yapabilirsiniz.
 • Diz ağrısına yakalanmak istemiyorsanız bu diz egzersizlerini yapmanız gerekiyor.  2 İşte Diz Ağrısı Egzersizleri .  Evde Yapılabilecek Basit İcatlar ve Yapılışları.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir