Diş İmplantı Yaptıracaklara 5 Önemli Uyarı!

İmplant tedavi nedir? Diş implantı yaptıracaklar nelere dikkat etmelidir? Günümüzde eksik dişlerin yerine uygulanan ve en çok tercih edilen tedavi yöntemi implanttır. Sağlıklı bir ağız yapısına ve uzun ömürlü dişlere kavuşmak için bu yöntem kullanılıyor. Ama dikkat edilmesi gereken hususlar göz ardı edilirse faydasından çok zararı olur. Peki problemsiz bir diş implantı tedavisinde nelere dikkat etmek gerekir? Uzman Doç. Dr. Mustafa Tek implant yaptıracak olanlara önemli uyarılarda bulundu.

 

İşte implant tedavisinde dikkat edilmesi gereken 5 önemli nokta;

İdeal İmplant Vidası şart!

Kullanılacak implant vidası ideal olarak dizayn edilmiş olmalıdır.

Çene Kemiği Uygun Olmalı

Hastaların çene kemiği implant uygulanabilmesi için uygun olmalı. Uygun değilse ek cerrahi işlemler ile çene kemiği uygun hale getirilmelidir. (Sinüs, Lifting, Kemik Tozu uygulaması vs.)

Doğal Diş Pozisyonu

İmplant vidası çene kemiğine doğal diş pozisyonları göz önünde tutularak yerleştirilmelidir.

Bekleme Süresine Dikkat

İmplantlar yerleştirildikten sonra çene kemiğine yapışması için bir kaç ay beklenmelidir.

Uzman Doktor Şart!

Dentapolitan Diş Hastaneleri Kurucusu Çene Cerrahisi Ve İmplantoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Tek, diş implantı tedavisinin ve diş protezinin çene cerrahisi ve implantoloji alanında uzmanlık yapmış diş hekimleri tarafından yapılması gerektiğini de vurguladı.

Diş implantı kron, köprü, hareketli diş protezi, yüz protezi gibi diş protezlerini desteklemek veya ortodontik tedavilerde sabit destek olarak kullanmak için çene kemiği ya da kafatası kemiklerinin içine cerrahi uygulama ile yerleştirilen tıbbi bir üründür.

İmplant oyulmuş diş kemiği içerisinde titanyumdan yapılma vidaların diş kemiğine yerleştirilmesiyle yeni bir diş kökü elde etme amacıyla yapılan bir tedavidir. İmplant uygulaması yapılabilmesi için eksik diş olması gerekir. Yaklaşık 20 dk süren operasyona başlamadan önce diş kemiğinin implanta uyumluluğunu ölçmek amacıyla röntgenle bazı testlerden geçirilir.İmplantın vücuda ve kemiğe uyumu onaylandıktan sonra anesteziyle birlikte operasyona başlanır. Operasyonun sonunda yeni bir diş kökü elde edilir. İmplant; çok maliyetli olmamakla birlikte muadil işlemlerden daha kolay, daha mantıklıdır ve orijinal diş görevi görür.

  • İmplant tedavi nedir? Diş implantı yaptıracaklar nelere dikkat etmelidir?  Uzman Doç. Dr. Mustafa Tek implant yaptıracak olanlara önemli uyarılarda bulundu.
  • İmplant tedavi nedir? Diş implantı yaptıracaklar neler bit.ly/1SGKIxn. 00:24 20 Şub 2016.
  • En çok tüketilen ilaçlardan biri olan antidepresanların, diş implantı tedavisini olumsuz etkilediği ortaya çıktı.
  • Tek diş implantı yaptıracak hastalara 6 önemli uyarıda bulundu.  2 KULLANILACAK implant vidası ideal olarak dizayn edilmiş olmalıdır.
  • Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, implant yaptıracaklara uyarıda bulunarak 3  Ancak implant ’ın yüzeyi çok önemli yani titanyumun ne ile kaplandığı.
  • Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Muhammet Saka implant yaptıracaklara önemli uyarılarda bulunuyor.
  • » Meteoroloji'den 13 il için önemli uyarı .  Prof. Dr. Yalçın, hastaların diş hekimine hangi marka implant kullandığını sormasını ve o marka implantı araştırmasını önerdi..
  • yorumlarını diğer yaptırmak isteyen hastalar için çok önemli buluyorum..  Tek ama tek amacınız 3 5 implant daha satmak bunun yeride forum değil diş hekimliği klinikleridir..
  • Çene cerrahisi ve implantoloji uzmanı doç.dr.mustafa Tek diş implantı yaptıracak hastalara 6 önemli uyarıda bulundu.
  • İnsanlar açısından önemli bir sorun olan diş kayıplarının çözümü günümüzdeki teknoloji ile çözümü oldukça kolay olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir