Diş Beyazlatma Nedir? Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?


Daha beyaz dişler elde etme çabası 2000 yıl öncesine dayanır.
Diş beyazlatma işlemi diş renginin tonunun açılması işlemidir. Günlük yaşamda kullandığımız çay, kahve, sigara vb ürünler yoğun renkleşmelere neden olur. Bunun yanında doğuştan gelen iç renklenmeler, antibiyotik kullanımına bağlı renklenmeler, florozis’e bağlı renklenmeler gibi durumlarda renk değişiklikleri olabilir.

Kanal tedavisi uygulanan dişlerin koyulaşarak renk farkı oluşturması da bunlara bir örnektir.

Hazırlık

Beyazlatma uygulanacak ağızda herhangi bir çürük bulunmamalıdır. Beyazlatma uygulanacak bölgedeki çürük kaviteleri temizlenip geçici olarak kapatılır, beyazlatma sonrası renk ortaya çıktığında oluşan renge uyumlu biçimde komposit dolgular uygulanır. Dişlerdeki derin çatlaklar, kırıklar tedavi edilmelidir. Bunların yapılmadığı durumlarda beyazlatma maddesi bu sızıntılardan sızarak dişlerde hassasiyete sebep olabilir. Önceden yapılmış seramik kron köprülere beyazlatma maddesinin bir etkisi yoktur.

Özetlersek beyazlatma işlemi ağızdaki diş ve diş etlerinin tamamen sağlıklı duruma geldiği anda uygulanması gereken estetik bir işlemdir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Beyazlatma işleminden önce hekim diş eti koruyucu jeli uygular. Diş beyazlatma solüsyonu, dişlerin üzerine fırça yardımı ile homojen şekilde uygulanır.

Solüsyon ısı-ışık ile aktive olur. Isı-ışık ya da lazer cihazı ile beyazlatma işlemi başlar. Yaklaşık 40 dakikalık bu süre zarfında başka işlem uygulanmaz.

Diş Beyazlatma Nedir? Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş, canlılarda ürünün ilk mekanik işleme için organizmanın bir parçası. Hayvanlarda ayrıca savunma ve saldırı silahı. İnsanda konuşma organlarından biri ve kahkaha öz niteliği olarak da kullanılıyor.

diş beyazlatma işlemi fiyatı, diş temizliği nasıl yapılır video, diş beyazlatma fiyat 2016, diş beyazlatma lazer, diş beyazlatma zararları, diş beyazlatma jeli, diş beyazlatma nasıl yapılır video, lazerle diş beyazlatma fiyatları

Diş Beyazlatma Nedir? Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır? Özet Bilgiler

  • Beyazlatma işlemi nedir ve nasıl yapılır ?  Bunun, klinikte hekim tarafından yapılan ve dişlerin yüzeylerine yapışan bakteri plakları ve diş taşı temizliği ile karıştırılmaması gerekir.
  • Paylaş. Tweetle. Paylaş. E posta. Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi? Diş beyazlatma , dişin hekim tarafından yapılan beyazlatma işlemidir .
  • Ofis tipi diş beyazlatma işlemi muayenehanede yapılıyor ve toplam 2 saat sürüyor. Dişlere sürülen ilaçla hasta 2 saat boyunca ağzını açık tutuyor.
  • Ama nüfusun sadece yüzde 15'i kozmetik işlemleri denemiştir ve bu konudaki yanlış bilgilendirme devam ediyor. Uzun lafın kısası diş beyazlatma işlemi işe yarar.
  • Bu sararma ve lekelenme işlemini giderme işlemine diş beyazlatma (Bleaching) denir.  Bu uygulama ile hızlı bir şekilde diş beyazlatma işlemi yapılmış olursunuz.
  • Diş Beyazlatma işlemi nasıl yapılır ?  Genel anlamda diş beyazlatma ; canlı dişlere yapılan işlemler bir de kanal tedavisi olmuş dişlere yapılan işlemler şeklinde ikiye ayrılır.
  • Şimdi gelin bleaching diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır öğrenelim.  İkincisi ise diş doktoru tarafından diş hekiminin muayenesinde yapılan diş beyazlatıcı işlemdir .
  • Diş beyazlatma işlemi , uygun şekilde ve diş hekimi kontrolünde yapıldığında, diş ve diş etlerine zararsızdır.  Ofis tipi diş beyazlatma nasıl yapılır ?
  • Diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır ? Dişler ne kadar beyazlar?  Öncelikle beyazlatma uygulaması yapılacak kişinin diş taşları temizlenir ve parlatması yapılır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir