Dikkat! KPSS Sonuçları Ertelendi!

Milyonların merakla beklediği KPSS sınavı ve bu sınavın sonuçları hakkında ÖSYM açıklama yaptı. Bu sene ÖSYM’nin takviminde yer alan ve 9 Haziran 2016 olarak KPSS Lisans sınavı sonuçları açıklama tarihinde değişikliğe gidildi. İşte haberle ilgili detaylar..

ÖSYM resmi internet sitesinde sınav tarihleri ve sınav sonuçlarının açıklanma tarihini önceden sisteme yüklerdi. Fakat ani bir kararla bu seneki KPSS Lisans sınavının sonuçlarının açıklanma tarihi 9 Haziran 2016 iken bu tarih değiştirilerek 14 Temmuz 2016 olarak kayıtlara geçti.

ÖSYM bu yapılan 1 ay gibi uzun bir süre uzatılmasıyla alakalı açıklamasını kamuoyuna bildirdi. ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan bu duyuruda şu ifadelere yer verildi. ‘Kamu Görevlilerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 25 Ocak 2016 tarihli kararla yürürlüğe girmesi ile ÖSYM’nin sınav takvimine göre 9 Haziran 2016 olarak yer alan 2016-KPSS Lisans Sınavı sonuç açıklama tarihinin 14 Temmuz 2016 olarak değiştirilmesine karar verildiği ve sınav takvimindeki sonuç açıklama tarihinin bu doğrultuda güncellendiği’ şeklinde bildirildi.

Bir başka taraftan ÖSYM’nin Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, bu takvim değişikliği ve güncellenmesinin 2016 senesinin ilk merkezi yerleştirmelerinde 2014 senesindeki KPSS neticesinin kullanılmasını ve 2016 yılının haziran ayı bitimine kadar mezun olacak adayların bu yerleştirme için tercih bildiriminde bulunmasını sağlamak niyetiyle yönetim kurulu kararı ile alındığını söyleyerek gerekli açıklamanın yapıldığını da belirtti.

Sınava girecek olan adayların ve ailelerinin bu duruma ne yorumlar yapacağı ise merak konusu. Adayların sınava girme heyecanından sonra bir de sınav sonucunu bekleme heyecanı saracağından stres de beraberinde artacak gibi görünüyor.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir