Dikkat! Fırtına Geliyor!

Bir süredir mevsim normallerinin üstünde seyreden hava iyice soğumaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de; Batı Karadeniz,Ege ve Marmara’da kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamanın ardından herhangi bir acil duruma karşı hazırlıkların yapılması gerektiği ifade edildi.

Meteoroloji, Marmara, Ege ve Karadeniz’in batısında bugünden itibaren havanın soğuyacağı ve ardından fırtınanın hakim olacağı haberi alındı. Meteoroloji’den yapılan yeni açıklamada, Batı Karadeniz, Marmara ve Ege’de yarın akşam saatlerinden sonra rüzgarın kuvvetli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: “Rüzgarın, yarın akşam saatlerinden itibaren Kuzey ve Orta Ege’de, gece saatlerinden itibaren de Batı Karadeniz ve Marmara’da ve hızını artırarak doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, zamanla 9 (90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Batı Karadeniz ve Marmara’da pazartesi akşam saatlerinden sonra, Kuzey ve Orta Ege’de gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği bekleniyor”.

Yurdumuzda yapılan son değerlendirmelere bakılarak; Marmara,Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yarın sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu ile Orta ve Batı Karadeniz kıyılarında bölge bölge sis ve pus yaşanması bekleniyor. Rüzgarın da gece saatlerinden soonra Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de kuzeydoğu yönlerden yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin edilerek bu konuda vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğinin altı çizildi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir