Dijital Pazarlama ile Satışları Artırmanın Yolları

Dijital pazarlama ile satışlarınızı artırmak için ölçülebilir verilerinizi nasıl analiz etmeniz gerektiğini ve eticaret dönüşümlerinizi artırmak için DijitalAjanslar’ın bir en son haberini paylaşıyoruz.

Son zamanlarda sık sık karşılaştığımız web analizi araçlarıyla elde ettiğiniz verileri incelerken rakamlara odaklanma ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu elbette önemli bir ölçüt ama yine de tek başına çok fazla şey ifade etmiyor. Örneğin Facebook beğenilerin yanı sıra, Facebook üzerinden web sitenize aldığınız trafiği, içerikleriniz sayesinde elde ettiğiniz satışları göz ardı etmemelisiniz.

Şirketinizin mevcut dijital pazarlama stratejileri hakkında doğru analizi yapmak için önceliklehedeflerinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Böylece iş hedefleriniz ve analizlerinizin tutarlı olmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, bir personel yazılım şirketi çeşitli taktik ve kampanyalar kullanarak dijital kanallar üzerinden pazarlama yapan yeni bir platform geliştirdi diyelim. Hedefler şöyle olacaktır:

Yüksek düzeyde: Platform satışı üretmek
Taktik odaklı: Blog içeriğine teşvik ederek arama motorlarından gelen site trafiği artırmak
Kampanya seviyesi: Form doldurmak önkoşuluyla ekitap dağıtımı

Hedeflerinizi zaman içinde değiştirmeniz tamamen normal ve doğru olsa bile, iş hedeflerinizi tanımlamak için dijital pazarlama planlarınızı belirlemeyi beklemeyin. Bu bitiş çizgisinin nerede olduğunu bilmeden bir maratona başlamak gibi. Bu nedenle her şeyden önce hedeflerinizi belirleyin ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarınıza başlayın.

Müşterinize bir yol haritası çizin

Hedeflerinizi tanımladıktan sonraki adım, potansiyel müşterinizi müşteri haline getirecek yolu çizmektir. Satış döngüsü ile sektörel veriler arasında bir tutarlılık olacağından denenmiş ve başarıya ulaşmış bir yöntemle başlamanızı ve daha sonra gerekli bulduğunuz düzenlemeleri uygulamanızı tavsiye ederiz.

Bu aşamada, hedef kitlenizin çizdiğiniz yolu tamamen ve olduğu gibi izlememe ihtimali olduğunu unutmayın. Yolunuzu da hedefleriniz gibi, zaman içinde yeniden belirleme şansınız var. Çizdiğiniz yolun şu 3 adımı içerdiğinden emin olun:

1. Dikkat çekin

Bu adımda daha önce satış döngüsüne başlamış olan hedef kitlenizi bulun. Marka farkındalığı yaratarak, sosyal medya üzerinden tespit ettiğiniz soruları yanıtlayarak bu kişilerin bulunduğu ve zaman geçirdiği platformlarda var olmaya, onların dikkatini çekmeye çalışın. Organik arama sonuçları, sosyal medya erişimi, PPC pozisyonları, sosyal medya etkileşimleri, bu platformdan sitenize çektiğiniz trafik gibi ölçütleri değerlendirin.

2. Etkileşime girin

Etkileşime girdiğiniz hedef kitlenin web sitenizi ziyaret etme ve sosyal medya içeriklerinizle ilgilenme olasılığı yüksektir. Markanızla ilgili konuşmalara katılmaktan çekinmeyin. Böylece satışlarınızı artırabilir ve sadık müşteriler kazanabilirsiniz. Etkileşimle ilgili olarak ziyaretçilerinizin sitenizde geçirdiği süreye ve hangi sayfaları gezdiğine, sosyal medyadaki paylaşımlara, beğenilere ve yorumlara, başka sitelerde sizden nasıl bahsedildiğine, sitenize verilen linklere dikkat edin.

3. Dönüştürün

Marka içeriğiniz hedef kitlenizin dikkatini çektiyse ve onlarla doğru etkileşimi yakaladıysanız, son adım olarak bu kişilere doğru zamanda doğu teklifler sunarak onları müşteriye dönüştürmelisiniz. Hakkınızda bilgi ve fikir sahibi kişileri müşteriye dönüştürmeniz büyük önem taşıyor. Bu dönüşüm mikro veya makro ölçüde olabilir. Mikro dönüşüm, kişilerin mailing listenize girmesi ve ürünleriniz hakkında bilgi almak istemesi iken, makro dönüşüm bu kişilerin kampanyalarınıza katılması olabilir.

Kişilerin belli konularda bilgi istemesi ve satın alma döngüsünün son adımlarına yaklaşması önemlidir. Bu aşamada, içerik tekliflerinizin performansını, satışa dönüşen ziyaretleri, dönüşüm oranlarını analiz edin. Stratejilerinizin hedeflerinize ulaşmanızı sağlayıp sağlamadığını test edin.

Eyleme çağrı (call to action) çalışmalarınızın izini sürerek dönüşüm oranlarına göz atın. Hangi tarzdaki tekliflerin en iyi so

Web pazarlama, online pazarlama, e-pazarlama veya internet marketing ürün veya servislerin internet üzerinden pazarlanmasıdır.

İnternet ile pazarlama birçok farklı açılım kazandı, bunlardan en önemlisi de internetin en ucuz şekilde en büyük kitlelere ulaşabilecek bir ortam sağlaması pazarlama stratejilerini baştan aşağıya değiştirdi. internet aracılığı ile firmalar anlık olarak müşterilerine cevap verebiliyor ve müşteriler de aynı şekilde seri geri bildirimlerde bulunabiliyor. Tabi diğer tarafta online marketing gelen birçok verinin kontrolu ve onlara uygun davranış gerektiyor .

Online pazarlama birçok dallara ayrılır ve ne bir site yapıp onun reklamını yapmak ne de bir siteye banner yerleştirip görüntülenmesini sağlamaktır. Verimli bir online marketing kampanyası birçok değişken yaklaşımın ortaklaşa şirket stratejisi ile entegre yürütülmesi ile sağlanır. Bu yüzden online pazarlama sitenin arama motorlarına göre optimizasyonunu buna ek olarak arama motorları reklamlarının yönetimini , diğer sitelerdeki banner kampanyalarının hazırlanması ve yönetimi, eldeki veriler ile e-mail marketing ve Web 2.0 stratejilerinden oluşur.

  • Ana Sayfa Teknoloji Dijital Pazarlama ile Satışları Artırmanın Yolları .  ve kampanyalar kullanarak dijital kanallar üzerinden pazarlama yapan yeni bir platform geliştirdi diyelim.
  • Ana Sayfa Teknoloji Dijital Pazarlama ile Satışları Artırmanın Yolları .  web sitenize aldığınız trafiği, içerikleriniz sayesinde elde ettiğiniz satışları göz ardı etmemelisiniz.
  • Dijital pazarlama stratejileri ile yarattığınız etkiyi web analizlerini kullanarak ölçebilir ve satışlarınızı artırmak için en doğru yolu çizebilirsiniz.
  • Her biri için ayrı bir iletişim dili ve dijital pazarlama kampanyası belirleyin.  E ticarette satışları artırmanın yolu müşteri davranışını izlemek ve analiz etmekten geçiyor.
  • Dijital pazarlamada kullanacağınız birkaç teknik sayesinde, satışlarınızı kolay yoldan artırabilirsiniz.  dijital pazarlama ile internetten ürün satışlarının artırılması için 5 yol .
  • Firmaların dijital pazarlama stratejileri arasında yaygın olarak yer alan bu yöntem, online satışı artırmak için de en etkili kanallardan biri.
  • Nöro Pazarlama İle Satışları %308 Artırmanın 10 Yolu . Emrah Eşkin.
  • Online seyahat acentenizi tanıtmak ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız e posta  e posta pazarlamasıyla artırmanın yolları .  Kategori: Online ve Dijital Pazarlama Yorum Yap.
  • satış ve pazarlama tekniklerinin müşterilerin yolculuklarına odaklanmış olması oluyor.  yer aldığı fileler ve daha pek çok örnek size bu konuda mükemmel bir yol gösterici olabilir.
  • şirketin pazarlama stratejisinin olması gerekmektedir.  Önemli olan müşterinin hatasını yavaşça geri çekmesine izin verin.  teknik satışları artırmanın basit ve etkili bir yoludur .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir