Didier Drogba Hakkında Duymadıklarınız

Hepimiz tanıyoruz onu. Galatasaray’a geldiği günden beri, gerek futbolculuğuyla, gerek karakteriyle gönlümüzü kazandı. İşte bir futbol efsanesinin hayatı

1978 yılında dünyaya gelen ünlü futbolcu, çocukluğunun bir kısmını Fildişi Sahilleri’nde geçirmiş, sonrasında Fransa’ya dayısının yanına gönderilmiştir. Maddi sıkıntılar çeken ailesi, bir zaman sonra onun yanına gider

Futbolculuk hayatına Levallois’te başladı. Sonrasında Le Mans takımında dört sene geçirdi ve 1 buçuk yıllığına Guingamp ile anlaştı. Kariyerinin ilk döneminde disiplin sorunları çeken Drogba, bu konuda kendini geliştirene kadar zorluk çekmiş, anternörlerinin yardımlarıyla bu durumu atlatmıştır.

Futbolcunun yıldızı, Guingamp’ta oynadığı 2002-2003 yılında parladı

Bundan sonra başarılarının ardı arkası kesilmedi. Şampiyonlar ligi ve UEFA’da attığı 11 gol onun kariyerinin hızla gelişmesini sağladı. Bu gollerle Fransa’nın o yılki yılın futbolcusu seçildi, ve ona Chelsea kapıları aralandı

Chelsea’da başarılarla dolu çok uzun bir dönem geçirdi. Buradaki oyunuyla bütün dünyaca tanınan bir futbolcu oldu
307 maçta 155 gol atan Drogba, Şampiyonlar Ligi kupası dahil birçok kupa kazandı.

28 Ocak 2013’te Galatasaray ile anlaştı. Burada 1 buçuk yıl forma giydi. Galatasaray’dan sonra Chelsea’ya geri döndü, 2015 yılında da Montreal’de oynadı

Fildişi Sahili Milli forması giyen futbolcu, ülkesinin Dünya kupasına katılmasında çok büyük rol oynamıştır.

Lalla ile evli olan Drogba’nın üç çocuğu vardır

 

Yardım kuruluşlarına çok önem veren Drogba’nın, kendi adına kurmuş olduğu bir yardım kuruluşu vardır.

 

 

Didier Drogba Hakkında Duymadıklarınız

Didier Yves Drogba Tébily Fildişi Sahilli millî futbolcu. 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarında Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ‘da forma giymiştir. Şu anda MLS ekiplerinden Montreal Impact takımında forma giymektedir. Futbola Levallois takımında başlayan oyuncu, 1998 yılında Le Mans takımında profesyonel olmuştur. 2003 yılında Guingamp ‘a transfer olan Drogba, 45 maçta 20 gol atmış ve gösterdiği performansla 2003 yılında Marsilya takımına transfer olmuştur. Burada bir sezon geçiren Didier Drogba, kariyerinde ilk kez UEFA Şampiyonlar Ligi ‘nde yer almış ve ilk UEFA Şampiyonlar Ligi golünü Real Madrid ağlarına yollamıştır. Lig’de oynadığı 35 maçta 19 gol kaydeden Fildişili, 2004 yılında Roman Abramoviç ‘in satın aldığı Chelsea takımına transfer olmuştur. Chelsea ‘de 8 sezon geçiren Didier Drogba, bu takımda 226 lig maçına çıkmış, 100 gol kaydetmiştir. Chelsea tarihinin en skorer 4. oyuncusu olmayı başaran Drogba, Chelsea’de bulunduğu dönem boyunca; 3 kere Premier League , 4 kere FA Cup , 2 kere Lig Kupası , 2 kere Community Shield ve 1 kere Şampiyonlar Ligi kupası kaldırma başarısı göstermiştir. 2012 yılında Shanghai Greenland ‘a transfer olan Fildişili oyuncu bu takımda yarım sezon kalmış ve 11 maçta 8 gol kaydetmiştir.Ayrıca Drogba 2013 yılında ise C.Ronaldo, A.Iniesta, D.Beckham, L.Messi gibi ünlü futbolcuları geride bırakarak Altın Ayak ödülüne layık görülmüştür.

Didier Drogba Hakkında Duymadıklarınız Özet Bilgiler

  • Didier Drogba hakkında bilmemiz gereken 10 hayatı bilgiyi sizler için derledik.  Maddi sıkıntılar nedeniyle Drogba yeniden Fransa’ya gönderildi.
  • Galatasaray'a geldiği ilk günden bu yana taraftarların gönlüne taht kuran Didier Drogba 'ya duyulan sevgi sınırları aştı. Aktaş ailesi
  • Didier Yves Drogba Tébily (d. 11 Mart 1978, Abican) Fildişi Sahilli millî futbolcu. 2012 2013 ve 2013 2014 sezonlarında Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da forma giymiştir.
  • Madrid hezimetinin ardından zor günler geçiren Galatasaray'da Didier Drogba 'dan mesaj var   Şampiyon gibi ayakta ve hep birlikte durmalıyız. Takımımla gurur duyuyorum ”.
  • Didier Drogba Biyografisi, Didier Drogba Hayatı, Didier Drogba Hakkında , Didier Drogba Nereli. [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.!
  • Didier Drogba Hem futbolculuğuyla hem de kişiliğiyle hayranlık duyulacak ; hakkında filmler çekilebilecek bir karakter. Bugün 37 yaşına giriyor.
  • İnsanlar, Bouake’den kaçıyordu. Ama unutulan bir şey vardı: Didier Drogba , tüm Fildişi’nin kahramanıydı.  Kendi adıma orada sahaya çıktığım için büyük onur duyuyorum .
  • Didier Drogba Kim Galatasaray. Admin
  • Galatasaray'ın eski yıldızı Didier Drogba   Impact'ten ayrıldıktan sonra takım arayışlarına devam eden Drogba hakkında transferin son gününde Galatasaray iddiaları ortaya atıldı.
  • Sahilli golcü Didier Drogba 'nın performansının öneminin çok büyük olduğunu söyledi.  Onun gibi birisinden böyle sözler duyunca , herkes ciddiye alıyor" ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir