Ders Çalışırken Odaklanmanız için 3 Öneri

Ders çalışmak, pek çok öğrenciye; üniversiteli yahut liseli olsun fark etmeksizin zor gelen bir eylem. Odaklanmak bir yana, günümüz tüketim dünyasında sosyal medyanın varlığı sebebiyle, her gencin elinde bir akıllı telefonun bulunması ve dolayısıyla internetten geri kalmama isteği de; yine odaklanmayı ve ders çalışmayı zorlaştıran etmenlerden oluyorlar. Pek çok yararı olmasına rağmen internetin ders çalışmayı engelleme hali, hiç şüphesiz bütün ebeveynlerin aklına internet olmasaydı, daha mı iyi olurdu? Sorusunu getiriyor. Bugünkü yazımızda, ders çalışırken odaklanmanız için size birkaç öneride bulunacak ve bu öneriler akabinde neler yapmanız gerektiğini, yine sizlere aktaracağız. Bu önerilerle birlikte birkaç haftada alışkanlıklarınızdan kurtulabilmeniz mümkün olabilir.

  • Telefonunuzu Kendinizden Uzak Tutun

Akıllı telefonlarda, kendinizi ondan uzak tutabileceğiniz pek çok engelleyici uygulama elbette var ancak bunlara başvurmak yerine, elinizden geldiğince kendi dirayetinizle akıllı telefonunuzdan ders çalışmak istediğinizde uzak durmayı deneyin. Örneğin, kendisini sessize alıp uzak bir yere koymakla bunu yapmaya başlayabilirsiniz. Elbette ilk etapta, muhtemelen on beş dakikada bir kendisine yönelecek ve yeni haber gelip gelmediğine bakacaksınız ancak zamanla bu durumdan arınmanız da muhtemel. İnternetinizi de kapatmanız durumunda tarafınıza mesajların yahut bildirimlerin gelmemesi, yine akıllı telefonunuzun çekiciliğini öldürecektir. Deneyin ve görün.

  • Klasik Müzik Dinleyin

Ders çalışırken, test çözerken odaklanmakta zorlanıyorsanız gürültülü müzikler yahut şehrin gürültüsünü dinlemek yerine, klasik müzikler dinlemeye çalışın. Eğer klasik müzik sevmiyorsanız; yine klasik müzik minvalindeki günümüz elektronik müziklerinin yavaş ritmli olanlarını da bu niyetle dinleyebilmeniz mümkün oluyor. Artık, günümüzün klasik müziği bilindiği gibi elektronik müzik ve “chill” teması altındaki pek çok arşivin ruhu dinlendirdiği bilinen bir gerçek. Odağınızı, bu müziklerle kısmen arttırabilmeniz, muhtemel.

  • Yalnız Kalın

Arkadaşlarınızla yahut dostlarınızla ders çalışmak yerine, yalnız başınıza; odanızda ders çalışmak her zaman çok daha doğrudur. Kaldı ki bir kafede yahut kahvecide ders çalışmakta sizin dikkatinizin dağılmasına rahatlıkla sebebiyet verebilecektir. Zira, içerideki gürültüyü kulaklıkla engelleyebilseniz de yürüyen ve sürekli oturup kalkan insanları görmek sizi muhakkak dağıtacaktır. Bu sebeple, yalnız kalabileceğiniz ortamlarda ders çalışmak her zaman çok daha doğru bir yöntemdir. Gerek kitap okumalarında, gerekse test çözme eylemlerinde yalnız başınıza çalışırsanız; odaklanırken sıkıntı çekmeyip aynı zamanda odağınızı kaybedecek etmenlere de “hayır” deme şansına sahip olursunuz.

Bu üç öneri, hiç şüphesiz uygulanabildiği vakit zamanla sizin odağınızı arttıracak ve belli başlı odak dağıtıcı etmenlerden de sizleri arındıracaktır.

Ders Çalışırken Odaklanmanız için 3 Öneri

Dersler öğrenmenin bölünmesi ile ortaya çıkan parçalardır. En yaygın dersler İngilizce,  tarih ,  matematik ,  beden eğitimi  ve  bilimdir .

verimli ders çalışma programı, verimli ders çalışma teknikleri, ders çalışma teknikleri ygs, verimli ders çalışma yöntemleri maddeler halinde, ders çalışma teknikleri slayt, yeni verimli ders çalışma teknikleri, ders çalışma müzikleri, ders çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum

Ders Çalışırken Odaklanmanız Için 3 Öneri Özet Bilgiler

 • Ders Çalışırken Odaklanmanız için 3 Öneri . Haber Boylesi Yok . 18/12/2016.  geri kalmama isteği de; yine odaklanmayı ve ders çalışmayı zorlaştıran etmenlerden oluyorlar.
 • İzle
 • İzle
 • Bu yüzden ders çalışmak için kendinizi fazla uykusuz bırakmak, geceleri değilde gündüz saatlerinde uyumak gibi durumlar sizin odaklanmanıza engel olabilir.
 • ✿ Bugünkü konum; Ders çalışma için 3 saatlik odaklanma ve konsantrasyon sağlayan rahatlatıcı bir müzik ✿ ✿ 3 Saat Çalışma Müziği Beyin Gücü: Odaklanma ve
 • Dersler çalışılırken birbirini bir sayısal ders bir sözel ders şeklinde izlesin. En dinlenmiş olduğu zamanlarda en az bildiği ve en zayıf olduğu dersi çalışsın .
 • Çalışmaya başladığınız her zaman zihinsel odaklanma için bir yada iki basit önlemi stratejinize ekleyin.  6. Gün boyunca odaklanarak pratik yapın.
 • Derse ODAKLANMAK İçin Altın Öneriler mp 3 indir. Oynat.  Orta,İleri Düzey) mp 3 indir 5dk'da DERS ÇALIŞMA TAKTİKLERİ mp 3 indir Ders Çalışmayı Sevmiyor Musun ?
 • Odaklanma üzerine bir ton kitap var.  Müzik de çok akıllı kalan bir şey olduğundan bu düşüncelere örnek olabilir ve ders çalışırken veya sınavlarda sık sık aklınıza gelir.
 • Ders çalışma programında; okulda geçen süreler ile, ders çalışma , dinlenme, eğlenme ve uyku saatleri gösterilmelidir. Ders nasıl çalışılır ? Ders çalışmak için kurallar nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir