Dere Taştı, Yol Çöktü, Evler Sular Altında Kaldı!

Karabük’te sağanak yağmur ile su seviyesi yükselen Bulak Deresi taştı. Derenin üzerinden geçen Kastamonu-Karabük yolu ile mahalledeki köprü çöktü. Dere kenarındaki evler su altında kaldı, hayvanlar telef oldu.

köprü

Kentte gece boyunca etkili olan sağanak yağmur ile birlikte Bulak Deresi’nde su seviyesi yükseldi. Karabük ile Safranbolu arasındaki köprü projesi nedeniyle derede yapılan bent yırtıldı.

Duble yolun iki yönü de dereden akan suyun etkisiyle çöktü. Yol ulaşıma kapandı. Karabük-Kastamonu arasındaki ulaşım Karabük-Safranbolu Çevre Yolu’ndan sağlanıyor.

 

Çöken yolun alt tarafında iki mahalleyi birbirine bağlayan Bostanbükü Köprüsü de sel sularının etkisiyle çöktü. Bostanbükü Mahallesi’nde dere kenarındaki evler su altında kaldı.

 

Mahallede küçük ve büyükbaş hayvanlar telef oldu. Mahallede sel sularının tehdit ettiği evler güvenlik amacıyla boşaltıldı.

 

  • Bir mahalle sular altında kalırken, derenin üstünden geçen duble yol köprüsü çöktü .  Dere kenarındaki evler ise su altında kaldı , hayvanlar telef oldu.
  • Oluşan sel nedeniyle derenin üzerinden geçen duble yolu ile mahalledeki köprü çöktü . Dere kenarındaki evler ise su altında kaldı , hayvanlar telef oldu. Sel köprüyü yıktı.
  • Dere kenarındaki evler su altında kaldı , hayvanlar telef oldu.  Duble yolun iki yönü de dereden akan suyun etkisiyle çöktü . Yol ulaşıma kapandı.
  • Derenin üzerinden geçen Kastamonu Karabük yolu ile mahalledeki köprü çöktü .  Dere kenarındaki evler su altında kaldı , hayvanlar telef oldu.
  • Karabük’te, sağanak yağmur ile su seviyesi yükselen Bulak Deresi taştı . Derenin üzerinden geçen Kastamonu Karabük yolu ile mahalledeki köprü çöktü .
  • Dere kenarındaki evler su altında kaldı , hayvanlar telef oldu. Foto: DHA.  Duble yolun iki yönü de dereden akan suyun etkisiyle çöktü . Yol ulaşıma kapandı.
  • Duble yolun iki yönü de dereden akan suyun etkisiyle çöktü . Yol ulaşıma kapandı.  Bostanbükü Mahallesi’nde dere kenarındaki evler su altında kaldı .
  • Karabük’te, sağanak yağmur ile su seviyesi yükselen Bulak Deresi taştı .  Duble yolun iki yönü de dereden akan suyun etkisiyle çöktü .  dere kenarındaki evler su altında kaldı .
  • Yaklaşık 100 dönümlük arazi sular altında kaldı . Köy yolu çöktü . Kurtyeri Deresi ’nde sular yükselmesiyle dere suları yola taştı .

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir