Derbinin Ertelenmesi Dünya Basınında!

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin güvenlik sebebi ile ertelenmesi dünya basınında da geniş yankı buldu. Avrupa gazeteleri derbinin ertelenmesini, son dakika bilgisi olarak verirken Terör tehlikesine de dikkat çekti.

İşte Avpupa gazetelerinin internet sitelerinin manşetleri;

BILD (Almanya)


Terör tehlikesi!

Lukas Podolski’nin de oynayacağı Istanbul derbisi iptal edildi
Şehir merkezinde gerçekleşen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki derbi maçı iptal edildi.

Spiegel (Almanya)


Türkiye Ligi: Terör korkusu derbiyi iptal ettirdi

Türkiye’nin en önemli maçı olan Galatasaray – Fenerbahçe derbisi iptal edildi. Yapılan resmi açıklamaya göre, maç öncesindeki ciddi güvenlik endişesi nedeniyle bu karar alındı.

L’Equipe (Fransa)


 

Terörizm: Galatasaray-Fenerbahçe maçı güvenlik sepeblerinden dolayı ileri tarihe ertelendi

Galatasaray – Fenerbahçe maçı terör atağı riski nedeniyle ertelendi

Guardian (İngiltere)


 

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi potansiyel terör saldırısı tehdidi nedeniyle ertelendi.

Galatasaaray ile Fenerbahçe arasında bugün oynanması beklenen maç, ciddi bir terör saldırısı tehdidi nedeniyle ileri tarihe ertelendi.

AS (İspanya)

 

Galatasaray – Fenerbahçe: Henüz belirlenemeyen bir tehdit nedeniyle ertelendi

Türkiye’nin en önemli derbisi, IŞID’in Cumartesi günü yaptığı terörist saldırısından 1 gün sonra ileri tarihe ertelendi.

Rai (İtalya)


 

Terörist saldırısı riski nedeniyle Galatasaray – Fenerbahçe maçı ertelendi.

Kulüpler ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında yapılan görüşmelerin ardından derbi mücadelesi ileri tarihe ertelendi.

A Bola (Portekiz)


 

Galatasaray – Fenerbahçe maçı güvenlik tedbirleri gerekçesiyle ertelendi. Galatasaray ile Vitor Pereira’nın Fenerbahçesi arasında oynanması beklenen derbi maçı Cumartesi günkü terör saldırısının ardından ileri tarihe ertelendi.

Aftonbladet (İsveç)


İstanbul derbisi terör saldırısı riski nedeniyle ertelendi. İsveç Milli Takım İletişim Sorumlusu Niklas Bodell Türkiye’deki terörist saldırıların, kendileri için bir tehdit oluşturmadığını ve İstanbul’a gideceklerini açıklamıştı.

  • The Guardian: Galatasaray Fenerbahçe maçı olası bir saldırı korkusundan dolayı ertelendi .  sıradaki haber: {$ nextTitle $}. Derbinin ertelenmesi dünya basınında .
  • Spor Toto Süper Lig'de oynanması gereken Galatasaray Fenerbahçe derbisinin güvenlik gerekçesi ile ileri bir tarihe ertelenmesi dünya basınında da yankı buldu.
  • Spor toto süper lig’in 26. haftasında bu akşam oynanması planlanan galatasaray fenerbahçe derbisi güvenlik gerekçesiyle ertelendi .
  • Galatasaray Fenerbahçe derbisinin ertelenmesi , dünya medyasında da geniş yer buldu.
  • Spor Toto Süper Lig'de bu akşam oynanması gereken Galatasaray Fenerbahçe derbisinin güvenlik gerekçesi ile ileri bir tarihe ertelenmesi dünya basınında da yankı buldu.
  • Galatasaray Fenerbahçe derbisinin güvenlik gerekçesi ile ileri bir tarihe ertelenmesi dünya basınında da yankı buldu.
  • Dünyaca ünlü basın kaynakları, Galatasaray Fenerbahçe maçının terör gerekçesiyle ertelenmesini okurlarına duyurdu.
  • haftasında bu akşam oynanması planlanan Galatasaray Fenerbahçe derbisi güvenlik gerekçesiyle ertelendi . Derbinin ertelenmesi dünya basınında da yankı buldu.
  • Spor Toto Süper Lig'de bu akşam oynanması gereken Galatasaray Fenerbahçe derbisinin güvenlik gerekçesi ile ileri bir tarihe ertelenmesi dünya basınında da yankı buldu.
  • Derbinin Ertelenmesi Dünya Basınında ! Haber Böylesi Yok . 20/03/2016.  Galatasaray Fenerbahçe derbisi potansiyel terör saldırısı tehdidi nedeniyle ertelendi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir