Deniz Seki Savcı Karşısına Çıktı!

Ünlü sanatçı Deniz Seki savcıya ifade verdi. Seki, ceza evinde yazdığı kitabı hakkında başlatılan soruşturma kapsamında adliyeye getirildi. Ve ifade verdi.

Bakırköy’deki Kadın Cezaevi’ninde mahkum olan Deniz Seki, ‘Deniz’in Dibi’ isimli bir kitap kaleme almıştı.

Deniz Seki ile aynı ceza evinde kalan başka bir mahkum da kitapta isminin kullanıldığını ve özel hayatının ifşa edildiğini öne sürerek Deniz Seki’den şikayetçi oldu. Seki, yazdığı kitabı sebebi ile hakkında açılan soruşturma kapsamında adliyeye getirildi. Savcı Ertuğrul Sarıyar, Seki’nin ifadesini aldı. Seki’nin ifadesinde şikayetçi şahsın ismini yazmadığını söyledi. D.Ç.’nin reklam amaçlı şikayette bulunduğunu ileri süren Deniz Seki, suçlamayı kabul etmedi.

Seki, adliyeye jandarma eşliğinde getirildi. Savcıya ifade veren Seki, tekrar cezaevine gönderildi. Gazetecilerin ‘bir şey söyleyecek misiniz?’ sorusu üzerine Seki, elini göğsüne götürdü ve başını eğerek selam verdi.

Seki’nin kitabında D.Ç., adlı mahkum kendisinin Türkiye’de ilk ve tek cezaevindeyken ameliyatla kadın olan kişi olduğunu belirtmişti. Bu nedenle Bakırköy Kadın Cezaevi’ne nakledildiğini anlatan D.Ç., Deniz Seki’nin kitabında “Erkekken ameliyatla kadın olup buraya gelen biri var. Adam karısını öldürmüş gibi, çocuğu da varmış.” ifadelerine yer verdiğini anlatmıştı.

Bu haberin tutuklu ve hükümlüleri kendisine yönelik lince teşvik eder mahiyette olduğunu öne süren D.Ç., ayrıca devletin kadın kimliği verdiği birine ‘adam’ diye ağır bir ifade kullanıldığını kaydetmişti.

Can güvenliğinin tehlikeye girdiğini ileri süren D.Ç., sıkıntı yaşadığını bildirmişti. Özel hayatına ilişkin bilgilerin yayınlandığını iddia eden D.Ç., ismi geçmese de kendisinin o cezaevinde kaldığının bilindiğini anlatmıştı.

Hedef gösterildiğinin inkar edilemeyeceğini savunan D.Ç., can güvenliği gerekçesiyle haberin yayınlanmasından bir gün sonra başka cezaevine nakledildiğini belirtmişti.

Deniz Seki , Türk pop müzik şarkıcısı, besteci ve söz yazarı. Seki, ikisi sinema, biri televizyon dizisi olmak üzere toplam 3 filmde rol almıştır. Seki 2012’nin Şubat ayında gösterime giren Eşruhumun Eşzamanı filminde oynadı.

  • Ana Sayfa Magazin Deniz Seki Savcı Karşısına Çıktı !  Bakırköy’deki Kadın Cezaevi’ninde mahkum olan Deniz Seki , ‘ Deniz ’in Dibi’ isimli bir kitap kaleme almıştı.
  • Deniz Seki , “Hakaret” ve “Özel hayatın gizliliğini ifşa etmek” suçlarından ifade vermek üzere savcı Sarıyar’ın odasına götürüldü.  Gülşen, Karnı Burnunda Sahneye Çıktı .
  • Bilal Bayraktar’dı, Sabah’ın haberine göre, Deniz Seki ’nin 6 yıl 3 ay hapse mahkûm olduğu dosyada karşısına , kamuoyunun sonradan yakından tanıyacağı iki savcı çıktı .
  • Deniz Seki ’nin 6 yıl 3 ay hapse mahkûm olduğu dosyada karşısına , kamuoyunun sonradan yakından tanıyacağı iki savcı çıktı . Aym üyesi: arama hukuksuz.
  • Sabah’ın haberine göre, Deniz Seki ’nin 6 yıl 3 ay hapse mahkûm olduğu dosyada karşısına , kamuoyunun sonradan yakından tanıyacağı iki savcı çıktı .
  • karşısına , kamuoyunun sonradan yakından tanıyacağı iki savcı çıktı .   Savcı Duran dosyayı Deniz Seki lehine Yargıtay'a temyiz etti ama tam bu esnada Ankara'ya tayini çıktı .
  • mahkûm olduğu dosyada karşısına , kamuoyunun sonradan yakından tanıyacağı iki savcı çıktı .  Deniz Seki iç hukuk yolları bitince Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu.
  • Şarkıcı Deniz Seki , duruşmaya sağlık raporu alıp katılmadı.  Savcı , Seki için uyuşturucu tedavisi ve denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasını da talep etti.
  • serbest bırakılan Deniz Seki , savcının itirazı üzerine bugün yeniden hakim karşısına çıktı .  Tutuklanmayı beklemediğini söyleyen Seki , üzgün olduğunu belirtti.(CİHAN).
  • bulunan Deniz Seki için mahkumiyet kararı veren savcı ve hakimlerin de yer aldığı ortaya çıktı .  Deniz Seki gibi katledilen bir hukuk sistemiyle değil adaletle yargılansınlar dileriz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir