Denemeniz Gereken İlginç İpuçları

Askıda durmasını istediğiniz ama kullanmadığınız kıyafetleriniz mi var? Bu yolu deneyın. Yazın kışlıklarınızı, kışın yazlıklarınızı bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Acıktınız, ama bulaşık yaratmak istemiyor musunuz? İşte ipucu. İşiniz bitince sadece poşeti çöpe atın. İşte bu kadar.

İşte makyaj fırçalarınızı asmanın yolu. Plastik lastikler yardımıyla onları herhangi bir askıya, örneğin havlu askısına asabilirsiniz.

Spagettilerinizi koyacak yeriniz mi yok? Pringles kutusunu kullanın. Öncesinde Pringles’ın tadını çıkartın tabiki.

Telefonunuzun flaş ışığı gözünüze mi geliyor? Bir plastik bardak işinizi görür. Size bir lamba görevinde yardım edecek.

Şarj kablonuzun yıpranmaması için bu yolu deneyın. Biten bir kaleminizi kullanabilirsiniz.

Tencere kapaklarınız için havlu askısını kullanın. Görünüşü de fena değil.

Pipetiniz içeceğinize düşüyorsa, bu yolu seçin. Yeri bile değişmeyecektir.

Bu şekilde cips ve sosunuzu aynı yerde tutabilirsiniz. Bir kadeh işinizi görür.

Kulaklıklarınızı bu şekilde tokayla tutturursanız, birbirine karışmalarını engellersiniz.

 

Denemeniz Gereken İlginç İpuçları

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi’ye hoş geldiniz.


Vikipedi projesinin, 2003’te hayata geçen Türkçe koludur. Kurulduğu günden itibaren , internetin en geniş kaynak sitesi olma yönünde ilerlemektedir. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Bu site viki teknolojisini kullanır, yani dünya üzerinde internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, -çok az sayıdaki korumalı sayfa dışındaki- tüm sayfalarda ekleme, çıkartma, düzenleme yapabilir. Yapılması gereken tek şey sayfanın üstünde bulunan “Değiştir” veya “Kaynağı değiştir” düğmelerinden birine basmaktır. Bu düğmeler, sayfayı değiştirmenizi ya da sayfaya ekleme yapmanızı sağlar.

Türkçe Vikipedi, diğer tüm dillerdeki Vikipedilerle birlikte, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ‘nın tescilli markasıdır. Vakfa ait Vikipedi’ye kardeş projeler de mevcuttur. Vikipedi’de ve kardeş projelerde, cesur olup sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir. Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın.

Her maddede bulunan bağlantılar sizi diğer ilgili maddelere ve ek bilgilere yönlendirecektir. Vikipedi’nin yazı düzenleme kurallarına uygun olmak ve kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, referans vermeniz, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Bilgi eklerken ya da sayfayı geliştirirken yanlışlıkla Vikipedi’yi bozacağınızdan korkmanıza gerek yoktur, çünkü diğer Vikipedistler hemen size tavsiyede bulunacaklar veya gerekiyorsa bariz hataları düzelteceklerdir. Ayrıca, Vikipedi Ansiklopedi Yazılımı “MediaWiki”, editör kaynaklı hataların kolayca geri alınabilmesini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Vikipedi, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Özellikle eski maddelerin daha anlaşılır ve dengeli olmasına karşın yenileri eksik, hatalı, ansiklopedik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar, doğru bilgiye ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, Vikipedi dinamiktir ve sürekli günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar, hatta yıllar sürmez.

Eğer henüz yapmadıysanız, sizin birkaç dakikanızı ayırarak Vikipedi nedir, ne değildir sayfasını okumaya davet ediyoruz. Böylece Vikipedi’yi nasıl kullanacağınızı veya katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Ana konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar!

Ayrıca bakınız: Vikipedi:Hoş geldiniz

Vikipedi ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebileceğiniz Vikipedi maddesi.
Yardım ile ilgili sayfaların ve iletişim yollarının bulunduğu içindekiler sayfası.
Site hakkında duyurular için duyurular sayfası.

Denemeniz Gereken İlginç İpuçları Özet Bilgiler

  • Denemeniz Gereken İlginç İpuçları Askıda durmasını istediğiniz ama kullanmadığınız kıyafetleriniz mi var?  İşte ipucu . İşiniz bitince sadece poşeti çöpe atın.
  • Şifresini Bilmediğiniz Bir Sisteme Girmek İçin Mutlaka Denemeniz Gereken 25 Kombinasyon.  Ülkemizden Anlamakta Zorlanacağımız 19 İlginç Fotoğraf.  Basit İpucu .
  • İzle
  • 30 Yaşına Gelmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gereken 30 Şey.  30 yaşına gelmeden herkesin mutlaka denemesi gereken 30 şey   Sergileyebilmeniz İçin 11 Basit İpucu .
  • faydalanabileceğiniz ilginç özellikleri ve eklentileri anlattık.  İşte faydalı facebook ipuçları . 27.08.2016 / 21:00.  kullanıcısının mutlaka denemesi gereken bir eklenti.
  • Doğal güzellik ipuçları için Fransa'yı ziyaret etmenize gerek yok.  Güzel görünmek için çok fazla makyaj gerekmez . Siz hiç makyaj olmadan güzel görünebilirsiniz!
  • CHIP TV. Canlı Yayın. İpucu . Forum.  Denemeniz gereken 5 Chrome deneyi! Chorme'un hızını ve yeteneklerini sergileyen bu deneyler, bizce denenmeyi hak ediyor!
  • İlginç hennem 01/05/2013 Yorumlar (9). İngiliz The Telegraph gazetesi, ölmeden önce denenmesi gereken 20 ilginç yemekle ilgili bir liste yayınladı.
  • Zaman Kaybetmeden Denenmesi Gereken Sağlıklı İpuçları . SAĞLIK. 09 Mayıs 2016.  Zayıflamak için sayısız yol deneyenler için vazgeçilmez ve etkili bir yol.
  • İngiliz The Telegraph gazetesi, ölmeden önce denenmesi gereken 20 ilginç yemekle ilgili bir liste yayınladı. İşte o listedeki, kimileri için rahatsız edici, ‘farklı’ tatlar…. İyi Seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir