Daemon Tools Nedir? Oyun Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)

Daemon Tools Nedir? Oyun Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)


DAEMON Tools sanal cd ve dvd emülatör yazılımıdır. Kullanıcıların CD/DVD imajlarını , hayali (virtual) CD/DVD sürücüleri yapmalarını ve cd ve dvd olmadan onları çalıştırabilmenizi sağlar. DAEMON Tools 32 sanal sürücü desteğiyle oyun imajlarını normal bir CD-Rom’dan daha kısa sürede çalıştırır, oyunlarınızı cd’ye yazmadan direkt kalıp dosyaları içinden çalıştırabilir, içeriklerine erişebilir ve oynayabilirsiniz.


DAEMON Tools birçok oyunu destekler.DAEMON Tools tüm cd yazma kalıplarını okuyabilen bir programdır. Yani tüm iso, bin, cue sheet dosyaları, clone cd, nero, blindwrite gibi programların özel biçimlerini gösterebilir. Böylece Cd oluşturmadan önce kalıp dosyalarının içeriklerini görmeyi sağlar. Kısacası DAEMON Tools her oyun canavarının arşivinde olması gereken bir araçtır.


Programı normal şekilde kurduğunuzda programın kurulu olduğu dizine geliyor ve uygulama dosyasını buluyoruz. Pro ve normal sürümleri var. siz hangisini kurduysanız oraya geliyorsunuz.


Klasöre gelip ve simgesine çift tıklayarak programı çalıştırıyoruz.


Daemon Tools’un simgesi masaüstünde sağ altta sistem alanında çıktı. Öncelikle birkaç ayar yapmamız gerekiyor. Çünkü simge kırmızı görünüyor.


Simgeye sağ tıklıyor ve açılan menüden “Emuliation” > “All Options On”u seçiyoruz


Yukarıdaki işlemi yaptığımızda Daemon Tools’un simgesi kırmızıdan yeşile dönmüş olacak.


Öncelikle programın sanal sürücü atayıp atamadığını kontrol ediyoruz.Simgeye sağ tıklıyoruz, Virtual CD/DVD ROM seçeneğinden Set Number of Devices’a geliyoruz. Oradaki sayı kadar sanal sürücü var demektir.. Disable seçiliyse sanal sürücü yok demektir.Bu bölümü daha sonra sanal sürücü ayarlamada da kullanacaksınız.


Şimdi, sanal sürücüye bir ISO dosyası atamak istiyorsak simgeye tıklıyoruz, açılan seçeneğe de tıklıyoruz (Device (0)….vs)


Karşımıza dosya seçme diyaloğu çıkıyor. buradan iso dosyasını bulup seçiyoruz. Benim seçtiğim Longman Dictionary of Contemporary English.iso dosyası.


Bilgisayarıma geldiğimizde iso dosyasının sanal sürücüye yerleştirildiğini görüyoruz. Longman simgesi orada.


Daemon’a atadığımız sanal sürücülerdeki tüm iso dosyalarını çıkartmak istersek Simgeye tıklıyor ve “Unmount All Drives”ı seçiyoruz.


Options/Seçenekler kısmındaki işlevler şunlardır;
Automount = PC başlarken ISO dosyası otomatik olarak sanal sürücüye atanır
Autostart = Atanan sürücü PC açılırken otomatik olarak başlatılır. (bunun için özel bi sebebiniz olmadığı sürece aktif etmeyin)


Simgeye sağ tıklayınca çıkan seçeneklerden en üstte Virtual CD/DVD ROM var.


Sanal sürücünün üzerine gelince sanal sürücü seçenekleri var. Bunlar;
Mount Image = Sanal sürücüye bir ISO dosyası ata.. Zaten atanmış bir dosya varsa yeni seçeceğiniz ile değiştirilir. Hiçbir şey seçmezseniz eski dosya geçerli kalır..

Eject Tray = Sürücüdeki sanal CD’yi çıkartır. Yani iso dosyasını çıkarmadan sadece sürücüyü serbest bırakır.. Bunu seçerseniz bu seçeneğin yerine Load Tray gelecektir. O da tam tersi işi yapar yani iso dosyasını sürücüye geri takar.

Unmount Image = Sürücüdeki dosyayı tamamen çıkartır.Yani sanal sürücüyü boşaltır.

Set Device Parameters = Aygıt ayarlarını ayarla. Burada sanal sürücüyle ilgili bazı seçenekler var. Standart kullanıcının işi olmayan ayarlardır, ne olduğunu bilmiyorsanız kurcalamayın.


Daemon Tools’u kapatırken böyle bir sorgu ile karşılaşırsınız. Emülasyon seçeneklerini aktif bırakmak istiyor musunuz anlamında. Yani Daemon Tools programı kapanacak ama burda EVETi seçerseniz ayarlar ve seçenekleriyle sanal sürücü yine aktif kalacak.

DAEMON Tools is a virtual drive and optical disc authoring program for Microsoft Windows and Mac OS .

  • Ana Sayfa Teknoloji Daemon Tools Nedir ? Oyun Nasıl Kurulur ?  Oyun Nasıl Kurulur ? ( Resimli Anlatım ). 16. DAEMON Tools sanal cd ve dvd emülatör yazılımıdır.
  • Kampanya. Tamindir › Blog › Nasıl Yapılır › Daemon Tools İle Nasıl Oyun Kurulur ?  Bu yüzden bugün sizler için resimli bir kullanım rehberi hazırladık.
  • Deamon Tools Programı Nasıl Kurulur ?  Hepsi bu kadardı. Umarım faydalı bir resimli anlatım olmuştur.
  • Ancak Daemon Tools programı ile istediğiniz boyuttaki oyunu DVD ve CD'ye ihtiyaç duymadan kurmanız mümkün.  Daemon Tools İle Oyun Kurma Anlatımı .
  • 3 Daemon Tools Lite 4.30.4 Download + Kullanımı + Resimli Açıklama. Daemon Tools Nedir , Nasıl Kullanılır Oyun Nasıl Kurulur Resimli Anlatım .
  • kişiler bu resimli anlatım ile kolay bir şekilde oyun kurulumu yapabilirler.  dosyalarınızı taratıp otomatik olarak Daemon Tools Lite programında çalıştırmasını sağlayabilirsiniz.
  • Başlıklar 3 Sm Olmadan Çalışan Bot Haxcr4x İle Beleş Ve Güncel 27.05.2007 10.
  • ResimLi Program AnLatimLari . DAEMON Tools Lite Kurulumu ve Oyun Kurma Resimli Anlatım . Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor.
  • Daemon Tools Oyun Kurulumu.  Daemon Tools ile Oyun Nasıl Yüklenir? Öncelikle programı herhangi bir kaynaktan bilgisayarınıza indirin ve kurun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir