Cübbeli Ahmet Hoca Savcıya İfade Verdi!

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü soruşturma şoku yaşadı. Yazdığı “Her bir uzuv için şifa ayetleri” isimli kitabıyla ilgili yapılan şikayet sebebi ile soruşturma açıldı. Cübbeli Ahmet, kitabında, “Dini değerlere hakaret” ve “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” gerekçesi ile adliyeye geldi. Savcıya ifade verdi.


Ahmet Mahmut Ünlü, “Her bir uzuv için şifa ayetleri” kitap yazdı. Avukat Rasim Kubilay Ünlü, “Dini değerlere hakaret” ettiği ve “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” gerekçesi ile Cübbeli Ahmet hakkında şikayette bulundu.

Soruşturma kapsamında adliyeye gelen Cübbeli Ahmet Hoca, verdiği ifadede, kitabındaki konuya ilişkin yazıların kendisi tarafından kaleme alınmadığını, “Fatiku’r ratk ala Ratikı’l-fetk” isimli Arapça eserden tercüme ederek yazdığını belirtti.

Hakkında soruşturma başlatılan Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde hakkında açılan soruşturma kapsamında Bakırköy Adalet Sarayı’na gelerek soruşturmayı yürüten savcı Ertuğrul Sarıyar’a verdiği ifade verdi. ği ve konuya ilişkin yazıların kendisi tarafından yazılmadığını, “Fatiku’r ratk ala Ratikı’l-fetk” isimli Arapça eserden tercüme ederek alıntı yaptığını söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Ünlü, “Okuyan kişiler bunlara inanabilir ya da inanmayabilir, özgürdürler. Kitabı yazarken alıntı yaptığım bir kaynaktan nakletme özgürlüğüm vardır. Kaldı ki diğer cinsel konularda sahih hadisler de vardır. İslam dini hayatın her alanında olduğu gibi bu alanda da düzenleyici bilgiler içermektedir. Amacım kesinlikle dini değerleri incitmek değildir. Esasen Kur’an-ı Kerim’de İsra Suresi’nde bu konuda ayetler vardır. İnsanlar bu ayetleri şifa görmek istedikleri olaya göre okuyabilirler. Kur’an-ı Kerim’deki ayetler ayaklar için, baş için, eller için nasıl okunabilirse insanın diğer uzuvlar için de okunabilir. Kaldı ki kitabımda tüm uzuvlara ilişkin sözler varken sadece 2 sayfasını alıp sanki ben cinsel içerikli bir konuda öneride bulunuyormuşum gibi lanse edilmesi kötü niyetli bir davranıştır. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Ankara Barosu’na kayıtlı Avukat Rasim Kubilay Ünlü, Ahmet Mahmut Ünlü’nün yazdığı, kitaptaki yazılanlar ve konular ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’ndan görüş aldığını belirtti. Ve verilen cevaplarda bunların hiçbir dini temeli bulunmadığını, bu hurafelerin İslamiyet’e zarar verilebileceğini ifade ettiğini belirtti.

Avukat ünlü, dilekçesinin sonunda infiale neden olabilecek bu ifadeler nedeniyle kitabın satışının yasaklanması ve el konularak toplatılmasını talebinde bulundu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir