Çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak için 20 önemli tavsiye

Sevgili anneler ve babalar, çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak istiyorsanız işte size altın gibi tavsiyelerimiz var. Çocuklar bazı tehlikelere açık olsalar da anne babalar, onların adına adeta hareket etmelerini engelleyen bir koruma duvarı örmekten kaçınmalıdır. Çünkü bu tarz aşırı korumacı tavır, çocukların tehlikeyi öğrenmelerini de geciktirir. Alınacak önlemlerin başında çocuğun kendine veya bir başkasına ağır bir hasar vermesini önlemek gelir.
cocuklari-korumak

 

Çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak için 20 önemli tavsiye

1) Dudaklarından öpmeyin çocuklarınızı, akrabanız dahi olsa başkalarına da öptürmeyin

2)Garson amca kızar şimdi , bak teyze kızacak şimdi diye herkez sana kızabilir bağırabilir imajı oluşturup, özgüvenini zedelemeyin.

3) Kalabalık araçlarda otur teyzenin kucağına, sıkış amcanın yanına demeyin. Ayakta yanınızda kalsın, böylesi daha güvenli.

4) Akraba dahi olsa çocuğunuzu % 100 tanımadığınız kimse ile tuvalete yollamayın.

5) Kendini öptürmek istemiyor ise “öpsün bir kere” demeyin ona kızmayın.

6) Modern olucam diye çocuğunuz ile banyo yapmaya çalışmayın. Böyle bir modernlik yok arkadaşlar…

Çocuklar büyüyünce anne baba ile asla banyo yapmamalı asla unutmayın (yıkamak farklı birşey onunla banyo yapmak farklı)

7) Vücuduna o istemedikçe kimse dokunamaz bunu ona öğretin.

8) Yol boş diye kırmızı ışıkta çocuğunuzun yanında karşıdan karşıya geçmeyin.

9) Yol boş diye üst geçit yerine trafiğin arasından karşıdan karşıya geçmeyin.

10) Litre litre kola içip kola çok zararlı demeyin, aynı şekilde iki paket sigara içip sigara zararlı da demeyin. İnandırıcılığınız ve etkileme gücünüz olmadıktan sonra boşuna nefes tüketmiş olacaksınız.

11) Kitap , dergi, gazete okumuyor iseniz çocuğunuz okumuyor diye onu aşağılamayın. Gökten inmiyor okuma alışkanlığı.

12) Sen yapamazsın değil, denemek istermisin deyin… teşvik edin…

13) Tanımadığı kişilerden yiyecek vb bir şeyler alıp yememesini mutlaka anlatın

14) Cıssssss demeyin, ona olabilicek zararı anlatın. Anlayacağı cümleler ile bilimsel gerçekler ile değil.

15) Konuşurken mutlaka onunla göz teması kurun.

16) Bolca sarılın unutmayın sizden ihtiyacı olan sevgiyi alan çocuk dışarıya daha az yönelecektir.

17) Aşağılamayın, yargılamayın, utandırmayın ve asla kıyaslamayın (unutmayın her çocuk özeldir. Tek’dir.)

18) Korkutarak değil açıklayarak öğretici olun.

19)Sorduğu kadarına yanıt verin destan yazmayın.

20) Çocuğunuzu etiketlemeyin, olumlu-olumsuz etiketler baskı oluşturur. ona isim takmayın, el şakası yapmayın …

Çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak için 20 önemli tavsiye

Georges Bataille Fransız yazar , sosyolog , antropolog ve filozof . Nietzsche’nin izinde düşüncelerini geliştirmiş, gerçeküstücü düşüncenin geliştiricilerinden biri olmuştur. Kötülüğü üstlenen ve gizemsel yolculuklara dayalı iç deneyimlere dayanan bir ahlakın savunuculuğunu yapmıştır.

kötülüklerden korunma duası büyüsü, kötülüklerden korunma duası nihat hatipoğlu, çocuğun kötülüklerden korunması için dua, beladan kurtulmak için okunacak dua, insanların kötülüklerinden korunmak için dua, koruyucu dualar nelerdir, kötülerin şerrinden korunmak için dua, kötülüklerden korunma duası dinle

Çocuklarınızı Her Türlü Kötülükten Korumak Için 20 Önemli Tavsiye Özet Bilgiler

  • ve babalar çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak istiyorsanız işte size altın gibi tavsiyeler .  20 ) Çocuğunuzu etiketlemeyin, olumlu olumsuz etiketler baskı oluşturur
  • Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dualar.  üzerine üflenirse her türlü kötülükten ve zarardan korunma sağlanır.  ve akşam yatılacağı zaman 20 'şer defa okunmalıdır.
  • 20 /12/2016. Öğrencilerin yıl boyunca kullanacakları pek çok malzemeye ihtiyacı olacak.  Çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak için 20 önemli tavsiye . Egitim.
  • => Vücuttaki Her Türlü Habis Yaraları Geçirmek İçin . => Yağmur Duası.  Miraç, 17.01.2017, 19:21 (UTC): 7 kere ayetel kürsi okumaktan daha büyük bir korunma yoktur.
  • bulur. Depremden korunmak için :secde suresi temiz bir kağıda yazıp bir şişe içine koy ve hanenin yüksek yerine konsa o mekan her türlü afetden ve depremden korunur .
  • Korunma duası. Dualar Müminler için koruyucu bir kalkandır. Her çeşit belalara karşı Kötülerin şerrinden korunmak ve onlardan kurtulmak için birçok dua vardır.
  • 3. Her çocuk doğduğu anda bir isme ve bir devletin vatandaşı olma hakkına sahiptir. 4. Çocukların her türlü kötülükten korunması gerekir.
  • Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dualar.  üzerine üflenirse her türlü kötülükten ve zarardan korunma sağlanır.  ve akşam yatılacağı zaman 20 ’şer defa okunmalıdır.
  • Meleklerimizi her türlü kötülükten korumak istiyoruz.  20 ) Aşağılamayın, yargılamayın, utandırmayın ve asla kıyaslamayın (unutmayın her çocuk özeldir.
  • Sevgili anneler ve babalar çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak istiyorsunuz ya işe evden, kendinizden , kullandığınız kelimelerden, verdiğiniz gizli mesajlardan başlayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir