Çin Seddi Sinemalarda!

2016’nın son aylarında hiç şüphesiz sinema severler, sinema filmlerine doydu. Son dönemin en nitelikli filmlerinden Star Wars Spin Off’u Rogue One ve daha pek çok nitelikli yapıt; Aralık ayında vizyonlara giriyor ve Aralık ayı boyunca sinema severlerin yüzleri, oldukça gülüyor. Çin Seddi de, tüm dünya tarafından beklenen ve hasılatının ciddi anlamda “patlama” yaratmasının beklendiği filmlerden bir tanesi. Geçtiğimiz dönemde bazı tartışmalara sahne olan bu duvarla ilgili tartışmalar, tarihçiler tarafından günümüzde de sürdürülüyor ancak filminin konusunun oldukça farklı bir kurgu üzerine dayalı olduğu biliniyor. Başrollerinde Amerikalı oyuncuları bulundurması Çin halkı tarafından olumsuz olarak karşılansa da; Çin Seddi’nin gerek dünyada gerekse Çin’de oldukça fazla izleneceği kesin.

30 Aralık 2016 gününde vizyona girecek olan Çin Seddi, gizem ve tarihi temalar kullanarak karşımıza çıkıyor ve Çin mitolojisini oldukça fazla kullanıyor. Özellikle mitolojiye yatkın ve ilgili olan pek çok insanın, Çin Seddi filmini seveceğini düşünüyoruz. Bunun yanında, yönetmen Yimou Zhang’ın koltuğunda oturduğu filmde, Charles Roven ve Jon Jashni de yapımcılığı üstlenmiş. Şimdilik Sinemalar gibi platformlar üzerinde, 30’a yakın kullanıcının favori filmi haline gelmiş olan Çin Seddi’nin Yılbaşı gecesi vizyona girmesi de elbette ayrı ve hoş bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Başrollerinde Matt Damon, Eddie Peng, Willem Dafoe gibi oyuncuları bulunduran Çin Seddi; kurgu olarak Çin Seddi’nin mimari gizemine odaklanıyor ve bu gizem içerisinde Çin Mitolojisinden kaynaklarla kendilerine has bir tarih oluşturuyor. Orijinal adı “The Great Wall” olarak belirlenen filmin mitoloji ile ilişkisi hasebiyle, Türkler tarafından pek beğenilemeyeceği aşikâr zira pek çok Türk kesimi Çin Seddi’nin kendileri için yapıldığını iddia etmekteler. Bazı tarihçilerin söylemleri ile bu durum desteklenebilir olsa da; Çin günümüzde bu durumu kabul etmeyerek kendilerinin dini ve mitleri ekseninde bir kurgu oluşturmayı seçmiş. Efekt ve animasyonları bağlamında, Sinematografisinin belki de şahane olmasının beklendiği bu yapıta şimdilik sadece üç fragman ışığında bakabiliyoruz. Yılbaşı gecesi izleyebileceğiniz film Türkiye’de de dünya ile eşzamanlı, en azından bazı sinemalara girecek gibi görünüyor.

Siz de, tarihi ve atmosferi mistik filmler izlemeyi seviyorsanız; kendisinden özellikle sinematografi olarak çok şey beklenen bir film olarak Çin Seddi’ni izleyebilir, bu devasa duvarın ardındaki gizemi, mistisizmi; filmi izleyerek öğrenebilirsiniz. Elbette, bunun sadece bir kurgu olduğunu unutmadan izlemeniz tavsiye ediliyor.

Çin Seddi Sinemalarda!

Çin Seddi, Çin ‘in kuzeybatısı boyunca uzanan, Dünyanın en uzun savunma duvarıdır. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlar. Pekin’in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır. Gobi Çölü ‘nün güneyinden batıya yönelerek devam eder.

Seddin yıkılmış olan kısımlarıyla birlikte uzunluğu 8851.8 kilometredir. Bugün ayakta duran kısım Ming Hanedanı devrinden kalan 2.500 kilometrelik settir. Ancak asıl inşaat, M. Ö. 221 ile M. S. 608 yılları arasında yapılmıştır.

çin seddi film, çin seddi fragman, çin seddi filmi yorumlar, çin seddi imdb, çin seddi türkçe dublaj izle, çin seddi oyuncuları, çin seddi filmi konusu, çin seddi film yorumlar

Çin Seddi Sinemalarda! Özet Bilgiler

  • Dram, gizem, tarih. Yönetmen: Yimou Zhang. Yıldız: Matt Damon, Willem Dafoe, Andy Lau vb. Uzak Asya'ya, barutu bulup Avrupa'ya götürebilmek amacıyla giden kervan önce  7,3 / 10 210 oy
  • Yönetmen: Yimou Zhang. Yıldız: Willem Dafoe, Andy Lau, Tian Jing vb. Dünyaca ünlü yıldız Matt Damon’ın başrol oynadığı ve günümüzün en başarılı görsel tasarımcılarından
  • İzle
  • 100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi.  yapımı esnasında etraftaki gizemli olayları konu alıyor Çin Seddi filmi Şubat 2017’de vizyona girecektir, The Great Wall izle.
  • İkili Çinli askerler tarafından tutuklanarak götürülür, Burada, Çin Seddi ’ne yapılan sürekli saldırıların yakın zaman da gerçekleşeceği düşüncesiyle hazırlıklar yapıldığını görürler.
  • Dev bir bütçeyle çekimleri yapılan Çin Seddi (The Great Wall ) filminin fragmanı yayımlandı.  Sinema severleri sevindiren uygulama: ‘Askıda Bilet’.
  • Macera, tarihi, fantastik. Yönetmen: Yimou Zhang. Yıldız: Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal vb. Başrolünde Jason Bourne rolü ile ikonik hale gelen Matt Damon'ın yer aldığı  3,7 / 5 56 oy
  • filmin yönetmenliğini ünlü çinli yönetmen Zhang Yimou üztleniyor. Çin Seddi HD kalitede sitemizden izleyebilirsiniz.  Mükemmel bir korku filmi yakında sinemalarda olacak.  4 / 5
  • Çin Seddi filminin konusu, oyuncuları, fragmanı, seans ve salon bilgilerini öğrenmek için tıklayın. The Great Wall . Çin Seddi fragmanını bu sayfadan izleyin.  6 / 10 1 oy
  • sıla 1 ay önce. Çok hızlısın admin daha bügün gördüm sinemalarda :d. 2.  REİS 1 ay önce. Çin seddi türkler yüzünden kurulmamıştır cahil cahil konuşmayın. 106.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir