Çin Piyasasında Holywood!

Dünyanın en ünlü film sektörlerinin başını çeken Hollywood, bir çok yapım şirketine ev sahipliği yapıyor. Hollywood’da bulunan bazı yapım şirketleri Çin piyasasına girmeyi düşündüğü haberleri hızla yayıldı. Mandarince dilinde film yapmayı düşünen şirketlerin Çin piyasasına girmek istemesi dünya basınında da yer buldu.

Dünyaca ünlü Hollywood’un dev film şirketleri Mandarince dil oyunlarıyla Çin film piyasasına girmeye hazırlanıyor. Çin’in Sabah Postası adlı gazetesinde yer alan habere göre, Hollywood’un dev film şirketleri Mandarince dil oyunlarıyla birlikte Çin film piyasasına girmeye hazırlandığı açıklandı. Konuyla alakalı kapsamlı açıklamanın Filmmart’da yapılacağı ifade ediliyor.

Amerikan Fox grubu, uluslararası film ajanslarıyla ortaklıklar kurarak Mandarince film ve mini-dizi hazırlığı yaparken, Warner Brothers Çin’den TVB ve CMC grubu ile ortaklıklar ışığında bu durumu kullanarak Çin piyasasında rol alacağı açıklandı.

Fox Asya Grubu Mandarince Eğlence Bölümü müdürü Cora Yim bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklamada, 2015 senesinde “Sara” adlı filmin üretiminde Hong Kong merkezli Emperor Motion Pictures ile işbirliğinde olduğuna benzer şekilde, yerel film şirketleriyle ortaklıkların yapıldığını, fakat Mandarince içerikli yapımlara giderek artan istek ve beğeni dolayısıyla yeni ürünlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Her bir partı 1 milyon doları bulabilen Mandarince mini-dizilerle alakalı uluslararası ve yerel şirketlerin işbirliğine dayanan çalışmalarda sona gelindiğini söyleyen Yim, gayelerinin yerel yetenekleri ve tecrübeleri yaratıcı bir şekilde bir araya getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir