Cimbom Derbiye 3 Hoca İle Çıkacak!

Sarı-kırmızılı ekipte sular durulmuyor. Galatasaray 20 Mart tarihinde sahasında oynayacağı Fenerbahçe derbisinin hazırlıklarına tam gaz devam ederken teknik direktör sorunu hala çözülmedi. Teknik direktörün derbiye yetişememesi durumunda ilginç istatistikler ortaya çıkacak.

Galatasaray Futbol Kulübü tarihinin en kötü sezonlarından birini geçirirken aynı zamanda teknik direktör olmamasının da sıkıntısını çekiyor. Eğer Galatasaray, Fenerbahçe karşılaşmasına kadar teknik direktör bulamaz ise sarı-kırmızılıların yede kulübesinde 3 hoca bulunacak. Alt yapıdan gelen Orhan Atik, kaleci antrenörü Taffarel ve alt yapının başına getirilen Jan Olde Riekerink takımı birlikte yönetecek.

Galatasaray son 25 yılın en kötü sezonlarından birini geçiriyor. Bu gidişatın hem takım içinde hem yönetim içinde huzursuzluğa sebep olduğu görüldü. Hatta sarı-kırmızılı taraftarların maçlara ilgisinin onlarca kat azalmasının da bu sebepten olduğu biliniyor. Fakat TT Arena’da oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisine sarı-kırmızılı taraftarların ilgisinin yoğun olacağı öngörülüyor.

20 Mart 2016 tarihinde oynanacak olan derbide taraftarların kötü tezahürat ve taşkınlık yapmaması gerektiğinin altını çizen yönetim bu konuda gerekli çalışmaların da yapılacağını vurguladı. Fenerbahçe aleyhinde de herhangi bir tezahürat yapılmayacağını söyleyen yönetim, futbolcularla derbi öncesinde bir araya gelerek camiaya bir Fenerbahçe galibiyeti hediye etmelerinin bu kötü günlerde taraftarı ve takımı olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti.

Bu anlamlı ve kritik maç için futbolcuların prim alıp almayacağı da merak konusu. Yönetimin bu konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadığı gelen bilgiler arasında.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir