Cildinizi Soğuktan Korumak Sizin Elinizde

Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt hepimizin hayali… Ancak özellikle kış aylarında kar ve soğuk ile birlikte cildimiz büyük tehlikede. Kuruma ve çatlamayı engellemek için çaba sarf etmelisiniz. “Peki ama nasıl” diyorsanız bu yazıyı mutlaka sonuna kadar okumalısınız. İşte kusursuz bir cilde kavuşmanın 7 altın kuralı;

YÜZ VE VÜCUT BAKIMI


Yüzünüzün ve vücudunuzun kurumasına engel olmak için kremli veya yağlı sabun ile birlikte jeller kullanmalısınız. Krem ve maskeler ile de ölü deri tabakasının yenilenmesini sağlamalısınız. Gliserin, vazelin, lanolin içeren el kremlerini soğuk havalarda daha sık uygulamalısınız.

 SAÇ BAKIMI


Saçları soğuk hava ve çevre kirliliğinden korumak için yumuşak şampuanlar ve saç kremleri kullanmanın yanında, biotin, çinko, demir de almanız gerekebilir.

Beslenme


Bünyenizi zorlayacak diyetlerden uzak durmanız, yağ ve karbonhidrat kısıtlamasının dozunu iyi ayarlamanız çok önemli. Vücudunuzun A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra çinko, bakır, demir ve selenyum ihtiyacına da dikkat etmelisiniz.

Nemlendiriciyi Doğru Zamanda Sürün


Cildiniz yağlı ise soğuğa karşı daha dayanıklıdırlar, ancak nem dengesini iyi sağlamalısınız. Bu sebeple nemlendiriciyi dışarı çıkmadan önce değil, daha önce, en iyisi yatmadan önce uygulamanız gerekir.

Düzenli Peeling Yapın


Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt için yüzünüze düzenli olarak peeling yapmalısınız. Unutmayın kış aylarında güneşin az olduğu bir dönemde peeling uygulanması daha doğru olacaktır.

Sıcak Banyodan Uzak Durun


Dışarıda çok soğuk bir hava varken, evde uzun uzun sıcak bir banyo yapmak size cazip gelebilir. Ama 15 dakikadan sonra bu sıcaklık cildinizdeki doğal yağların yok olmasına sebep olur. Sıcaklığı düşürün ya da banyonuzun süresini kısaltın. Daha sonra da çok iyi kurumasına dikkat edin.

Makyaj Temizliğine Dikkat Edin!


Makyajınızı temizlerken ya dakrem sürerken parmaklarınız her zaman yukarı doğru hareket etsin. Yani dairesel hareketler ürünün yüzünüze daha çabuk nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Cildinizi Soğuktan Korumak Sizin Elinizde .  Ancak özellikle kış aylarında kar ve soğuk ile birlikte cildimiz büyük tehlikede.
  • Sizin için cildinizi ağır kış şartlarından koruyacak 10 doğal yöntemi seçtik.  Doğal Bakım Önerisi: Yulaf ezmesi maskesi soğuktan kıpkırmızı olan ciltler için ideal.
  • Cildinizi Soğuktan Koruyun . 1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 549 kez okundu. Olumsuz hava şartları sizin de bildiğiniz gibi bizleri olumsuz etkilemektedir.
  • Hürriyet>Kelebek Magazin>Sağlık Haberleri> Soğukta cildi koruyan 17 öneri.  Dışarıda çok soğuk bir hava varken, evde uzun uzun sıcak bir banyo yapmak size cazip gelebilir.
  • Soğuk havaların aşırı şekilde bastırdığı bu kış aylarında cilt güzelliğinizi korumak sizin elinizde .  Ellerinizi soğuktan korumak için sürekli krem sürün.
  • Ancak özellikle kış aylarında kar ve soğuk ile… Son Dakika Haber TV Google+.
  • Soğuk havaların aşırı şekilde bastırdığı bu kış aylarında cilt güzelliğinizi korumak sizin elinizde .  Ellerinizi soğuktan korumak için sürekli krem sürün.
  • Peki cildi soğuktan korumak mümkün değil mi? İşte yazımız içerisinde sizlere , cildi soğuktan koruma yöntemlerini, ve  • Kış aylarında el bakımına da önem vermelisiniz.
  • Cildinizi soğuktan koruyun . 16 Ocak 2013, 13:31.  Bu da; soluk, mat ve kuru bir cilt yaratır.  dermaterapi yapan uzman bir hekime uğramanız size çok şey kazandırabilir.
  • Hassas bir cilde sahipseniz kış ayının gelmesi ile beraber sert ve soğuk rüzgarlara maruz kalan cildimizi korumak için  en alt seviyeye indirmeniz artık sizin elinizdeki bir durum.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir