Çeşme’de Müzik Yasağı Saatleri Açıklandı

Çeşme’deki eğlence yerleri merkezde 01.00’den, merkezin dışındaysa 03.00’den sonra müzik yayını yapamayacak. İlçede 15 Haziran’dan sonra 15 Eylül’e kadar inşaatlara da yasak getirildi.Haberler... Çeşme’de müzik yasağı saatleri belirlendi

       Çeşme Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında, istek ve temenniler bölümünde soruları cevaplayan Belediye Başkanı Dalgıç, ses yasağı saatleri hakkında bilgi verdi. Alaçatı’da Nisan ayı sonunda 75 desibel ile alakalı bir toplantı yapıldığını da anımsatan Başkan Dalgıç, şunları ifade etti:

    “Mevcut mevzuata göre; ses yasağı saat 00.00’da başlıyor. 00.00’dan sonra 07.00’ye kadar gürültü yapılması yasak. Mevzuata ilave bir madde kondu. ‘Valilikteki alakalı komisyon, bu saatlerle alakalı bir düzenleme yapabilir’ denildi. Biz, Çeşme Belediyesi olarak 01.00 ve 02.00 saatlerinde yasağın başlamasını tavsiye ettik. Valilikteki komisyon toplantısından 01.00 ve 03.00 saatleri kararı çıktı. Yani Ayayorgi ve Alaçatı Marina’dan sonrası için müzik yasağının başlama saati 03.00, merkezlerdeki alanlardaysa yasağın başlama saati 01.00 olarak belirlendi. Deklere de edildiği için herkes bu saatleri biliyor. Bayramdan önce alakalı bütün işletmeleri tekrar toplantıya çağıracağız. Yasak saatlerini tekrar deklere edeceğiz.”

İNŞAAT YASAĞI 15 HAZİRAN-15 EYLÜL ARASINDA

       Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında, her sene yaz aylarında uygulanan inşaat yasağı konusunda da karar alındı. Oy birliğiyle alınan karara göre; inşaat yasağı, 15 Haziran ve 15 Eylül tarihleri arasında uygulanacak. Meclis kararına göre; inşaat yasağı ihlali durumunda, her bağımsız bölüm için 2 bin 500 lira para cezası uygulanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir