CES 2016’da öne çıkan 5 gelişme

CES 2016 Las Vegas’taki büyük teknoloji şovunda insan taşıyabilen drone’lardan modüler TV’lere, dünyanın en parlak üreticilerinin geleceğe yönelik müthiş fikirlerini görme imkanı sunuyor.

CES 2016’nın en iyileri hangileriydi? derseniz gerçekten seçmek zor. Ama birkaç yeni gelişmeyi Stuff derlemesiyle sunalım istedik.

New Balance giyilebilir teknolojiye el atıyor


 

Ünlü spor giyim markası New Balance, CES 2016’da Digital Sport bölümünün müjdesini verdi.

Tanıtımı yapılan bu yeni bölüm markanın teknolojiyle olan bağını kuvvetlendirmek için atılmış ilk adım. New Balance bunun için Android Wear platformuna sahip ilk akıllı saatini piyasaya sürecek. Intel işlemciyle gelecek olan bu akıllı saatte GPS alıcısı da olacak. Bu sayede ne kadar koştuğunuz, hangi rotada koştuğunuz gibi bilgiler için yanınızda akıllı telefon taşımanıza gerek kalmayacak.

Razer’ın oyun canavarı


 

Oyun dünyasını takip edenlerin yakından Razer markası Blade Stealth isimli Ultrabook’u ile oyun severlerin ilgisini toplamayı başardı.

4K çözünürlükte 12 inç ekranla gelen Blade Stealth’te harici grafik kartı da mevcut. Core isimli bu harici grafik kartıThunderbolt 3 üzerinden cihaza bağlanıyor.

Yeni Intel Core i7 işlemciye, 8 GB RAM’e ve 512 GB SSD hard diske sahip olan modeli Amerika’da şubat ayından itibaren satışa sunulacak. QHD ekranlı modelin fiyatı 999 dolara, 4K modeli ise 1599 dolara satılacak.

Akıllı buzdolabı


 

Akıllı ev teknolojilerinin gelişimiyle birlikte birçok farklı markadan ilginç ürünler görmeye başladık. Son olarak Samsung’un CES’te tanıttığı Family Hub Refrigerator isimli buzdolabı akıllı ev sevenlerin ilgisiyle karşılandı.

Dahili kamerası olan buzdolabını akıllı telefondan kontrol etmek mümkün. Dolabın üzerindeki 21.5 inç’lik dev ekranı da cihaza artı özellikler kazandırıyor. Mastercard uygulamasına sahip olan buzdolabı, evin eksiklerini sipariş etmeye imkan tanıyor.

Family Hub Refrigerator bu yaz aylarında Amerika’da satışa sunulacak.

Gorilla Glass hedef büyüttü


 

Daha çok mobil cihazlardan tanıdığımız cam üreticisi Gorilla Glass geçtiğimiz günlerde Ford’un yeni süper spor otomobilinin ön camını üreteceğini duyurmuştu. CES’te hedefini daha da büyüttüğünün sinyallerini verdi.

Gorilla Glass’ın CES’teki standında otomobil içi bilgi-eğlence sistemlerine yönelik ürünlerinin dışında dev dokunmatik ekranlar da dikkatleri çekti. Under Armour isimli konsepti ise dokunmatik şeffaf paneliyle alışveriş sektöründe farklılık yaratmayı hedefliyor.

 

BMW i8 Spyder


 

Ünlü Alman otomobil firması BMW, plug-in hibrit modeli i8’i piyasaya sürdüğünde otomobil sektöründe olay yaratmıştı. Klasik spor otomobillerinden oldukça farklı olan i8’in Spyder versiyonu da yola çıkmak için gün sayıyor.

CES 2016’da BMW standında tanıtılan BMW i Vision Future Interaction isimli konsept modeli markanın yeni teknolojilerini ve i8 Spyder hakkında ipuçlarını bir arada bulunduruyor.

Konseptin orta konsolunda 21 inç’lik panaromik bir ekran bulunuyor. Bu ekran birçok teknolojiyi içinde barındırmasının yanı sıra uzaktan kontrol imkanı sunuyor. Air Touch 3D isimli teknoloji sayesinde kullanıcı ekrana dokunmadan el hareketleriyle ekranda değişiklikler yapıp komutlar verebiliyor.

 

2016 cuma günü başlayan yıl. 21. yüzyılın ve 3. milenyumun 16. yılı.

  • Stuff, Turkcell’in katkılarıyla CES 2016 ‘dan bildiriyor. Etkinlikten haberlerin tamamını burada bulabilirsiniz. CES 2016 ’ da firmaların tanıtımları hız kesmeden devam ediyor.
  • CES 2016 ’ da öne çıkanlar . 09.01.2016 09:18 YAŞAM.  birkaç örneğini gördüğümüz USB bellek boyutundaki bilgisayarlar ise her ne kadar gelişse de 2016 ’ da popüler olmayacak.
  • Birçok kişinin hayalindeki bir robot, 10 yıllık çalışma sonunda gerçek oldu.
  • CES 2016 ’ da 5 Ocak 2016 tarihini not düşmek gerekiyor.  Projektörlü tablet Lenovo Yoga Tab 3 Pro, CES 2016 ’nın öne çıkan yeni cihazlarından biri olacak.
  • Bu sene de çok sayıda yeni teknoloji ürünü, hizmet ve çarpıcı gelişmelerin CES 2016 ile teknoloji dünyasına sunuladuğunu belirtelim…  ÖNE ÇIKANLAR .
  • Albert Einstein’ın yaklaşık 100 yıl önce varlığını öne sürdüğü kütleçekim dalgalarının  Bu önemli gelişmeyi aktaran çalışma Nature dergisinde 25 Ağustos 2016 ’ da yayımlandı.
  • CES 2016 'nın mobil tarafta en önemli gelişmesi ; Çinli LeTV firmasının Snapdragon 820'li Le Pro Max'i tanıtması oldu.
  • OMD’den Steve Blakeman Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2016 ’ da öne çıkan   ürünüyle heyecan verici bir gelişmeye imza atan Intelligent Energy şirketi için geçerli olduğu gibi.
  • CES 2016 ’nın en öne çıkan 5 teknoloji trendini bu yazıda okuyabilirsiniz.  CES 2016 ’ da 40 şirket yeni ürünlerini gururla sergiliyor.
  • Yaşanan tüm gelişmelere bu listede maalesef yer veremedik fakat 2016 yılının bütün bilimsel gelişmelerine “son gelişmeler ” kısmından ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir