Cem Yılmaz Hakkında 2 Yıla Kadar Hapis İsteniyor

Ünlü komdeyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıl hapis istenen hakaret davasında ilk duruşmaya katılmadı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, sosyal medya hesabından kendisine hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

Davanın, ilk duruşması yapıldı. Cem Yılmaz duruşmaya katılmadı. Yılmaz’ın avukatı, “Müvekkilim basında öğrendiği kadarıyla bir eleştiri yapmıştır. Bunu komedyen, sanatçı kişiliğiyle yapmıştır” diye konuştu.

Yalova 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında “Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlamasıyla dava açılan Cem Yılmaz duruşmaya katılmadı. Yılmaz’ın avukatları Rengin Gönenç Yüksel ve Çetin Yüksel’in hazır bulunduğu duruşmaya, davacı Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ile mazeret bildiren avukatı Ali Ulvi Çağıran ise gelmedi.

Duruşmada, sanık Cem Yılmaz’ın davayla ilgili Beşiktaş Çağlayan Adliyesine verdiği savunması dosyaya alındı. Avukat Rengin Gönenç Yüksel, sanığın verdiği ifadeye katıldıklarını belirtti. Avukat Çetin Yüksel ise Cem Yılmaz’ın bir suçu bulunmadığını ifade ederek, “Müvekkilimizin herhangi bir suçu yok. Attığı twitlerin de müştekiye ‘Sen yaptın’ gibi bir söylemi yok. Yaptığı eleştiridir. Müvekkilim müştekinin bir öğretmenin ölümüne sebep olduğuna dair bir bilgisi yoktur. Müvekkilim basında öğrendiği kadarıyla bir eleştiri yapmıştır. Bunu komedyen, sanatçı kişiliğiyle yapmıştır.” diye konuştu.

Yüksel, Yalova Valisi’nin ifadeleri ve iddialarına ilişkin, “Atılan twitler eleştiridir, itham yoktur. Gerek Yargıtayda, gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) kararlar var. Kamu yöneticileri, siyasetçileri eleştiri bir görev mahiyetindedir. Kamu görevlilerinin eleştirilere katlanması daha fazla olmalıdır.” ifadelerini kullandı. Hakim, duruşmayı 13 Temmuz’a erteledi.

Cem Yılmaz , Türk komedyen , oyuncu , müzisyen , karikatürist , seslendirmen , senarist , yapımcı ve yönetmen .

  • Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı.
  • Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, sosyal medya hesabından kendisine hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.
  • Öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümü üzerine Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na Twitter’dan hakaret ettiği gerekçesiyle, Cem Yılmaz ’a iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
  • Cem Yılmaz 2 yıla kadar hapis istemi ile açılan davada beraat etti.
  • Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'na Twitter'dan hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açtığı davanın ilk duruşması yapıldı.
  • Komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı. GİRİŞ11.04.2016 14:21.
  • Yalova Valisi'nin Twitter'dan kendisine hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açtığı davanın ilk duruşması yapıldı.
  • Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı.
  • Yalova Valisi'nin Twitter'dan kendisine hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açtığı davanın ilk duruşması yapıldı.
  • Cebiroğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  Kız isteme merasiminde erkek babası öyle bir şey yaptı ki.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir