Cem Karaca Olmadan Geçen 12 yıl!

Takvim yaprakları 8 Şubat 2004’Ü gösterdiğinde Türkiye, rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’ya veda etti. Usta sanatçı Cem Karaca’nın ölümünün bugün 12. yıldönümü…

O, kimselere benzemeyen sesi ve kendine has kişiliğiyle gönüllere taht kurdu. Rock müziğini alışılmışın aksine Anadolu ezgileriyle harmanladı ve hayata karşı kimselere benzemeyen o tarzını, tavrını şarkılarla bir kez daha ortaya koydu.

Türkiye’nin en önemli sanatçılarından olan Karaca bu sene de unutulmadı. Mezarı başında toplanan yüzlerce kişi onu dualarla andı. Usta sanatçıyı sevenleri sosyal medya üzerinden paylaştıkları mesajlarla da andı. 8 Şubat 2004’te aramızdan ayrılan Cem Karaca’yı sevgi ve saygıyla anıyoruz…

Usta sanatçıyı ölümünün 12. yıldönümünde en unutulmaz eserlerinden 5 tanesiyle anıyoruz.

Namus Belası

Tamirci Çırağı

Resimdeki Gözyaşları

Bindik Bir Alamete

Bu Son Olsun


CEM KARACA KİMDİR?

Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğu olarak 5 Nisan 1945’te İstanbul’da dünyaya geldi ve tiyatro kulislerinde büyüdü. Ortaöğretimini Robert Kolej’de tamamlayan Karaca’yı müzik ile ilk tanıştıran annesinin teyzesi Rosa Felegyan oldu. Ama sesinin güzelliğini keşfeden Ermeni asıllı annesi Toto Karaca’ydı. Müziğe olan ilgisini fark eden Azeri asıllı babası Mehmet Karaca, onu ne kadar müzikten uzak tutmaya uğraşsa da çabalarının yersiz olduğunu çok geçmeden anladı. Hatta bir keresinde parayla adam tutup yuhalatmıştı oğlunu, ama ne fayda… Sımsıkı sarılmıştı müziğine Cem Karaca.

Muhtar Cem Karaca , Türk rock müziği sanatçısı, besteci, tiyatrocu, sinema oyuncusu. Anadolu rock türünün kurucularındandır. Birçok grupla çalışmış, kurucu ve yöneticisi olmuş, güçlü bir rock kültü yaratılmasında öncülerden olmuştur.

  • Ana Sayfa Türkiye Cem Karaca Olmadan Geçen 12 yıl !  Takvim yaprakları 8 Şubat 2004’Ü gösterdiğinde Türkiye, rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca ’ya veda etti.
  • Cem Karaca ve Moğollar’dan 43 Yıl Sonra AlbümCem Karaca ve Moğollar’dan 43 Yıl Sonra Albüm.  Kaydı yaptık ve hatıra olarak ben sakladım.
  • Anadolu ezgileriyle rock müziğini harmanlayarak Anadolu rock türünün kurucularından olan ünlü sanatçı Cem Karaca 12 . ölüm yıldönümünde unutulmadı.
  • Bugün Türk rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca 'nın ölümünün 12 . yıldönümü Türkiye'nin en önemli sanatçılarından olan Karaca bu yıl da unutulmadı.
  • ramızdan ayrılmasının üzerinden 12 yıl geçen Cem Karaca , daha önce duymadığımız  Kaydı yaptık ve hatıra olarak ben sakladım.
  • Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da, " Cem Karaca 12 Eylül darbelerinin simgelerinden biri oldu .  Erol Evgin de, " 12 yıl olmuş . Acısı çok taze.
  • Grup, şarkıları kaydetti ve tiyatro oyuncularına örnek olsun diye Cem Karaca ve annesi Toto Karaca tarafından şarkıları okundu.  Edirdahan dönemi ve 12 Eylül Darbesi.
  • Türk müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Cem Karaca 8 Şubat 2004'de aramızda ayrı.  8 Şubat 2004 yılında hayatını kaybeden Cem Karaca ölümünün 12 . yılında anılıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir