Casusluk Denince Akla Gelen 10 Müthiş Yabancı Dizi

Ajanlık ve casusluk denince akla gelen 10 müthiş yabancı dizi ve en güzel yabancı casusluk dizilerini sizlerle paylaşıyoruz. Yabancı dizi severler için muhteşem öneriler ve yabancı diziler oyuncu kadrosu hakkında bilgi de yazımızın detayında olacak.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.


Bir Joss Whedon yapımı olan Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.; 2013 yılında başlayan bir casusluk dizisi. Clark Gregg, Ming-Na Wenn gibi isimlerin başrollerde oynadığı dizi; Enforcement and Logistics Division isimli çok gizli devlet örgütünün maceralarını konu alıyor.

The Night Manager


Casusluk ve dram türündeki dizi The Night Manager; Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Colman başrolleri paylaşıyor. The Night Manager; John le Carré’nin aynı adlı kitabından uyarlanmış.

Quantico


Joshua Safran yapımı olan dizi; casusluk ve gerilim türünde ilk akla gelen yabancı dizilerden. Quantico’da yetişen FBI ajanlarının eğitimlerini ve hayatlarını konu alan dizinin başrollerinde Priyanka Chopra, Aunjanue Ellis ve Jake McLaughlin yer alıyor.

Görevimiz Tehlike


Bruce Geller yapımı olan dizi; başrolünde Peter Graves oynuyor. 1966 yılından 1973 yılına kadar CBS kanalında gösterilen dizi, dünya tarihinin en bilindik serilerinden birisi olmuş ve herkesin ilgiyle izlediği bir tv şovuna dönüşmüştür.

24


Joel Surnow ve Robert Cochran tarafından yapılan dizi 24; her bölüm gerçek zamanda bir saati işliyor. Dizi toplamda 68 emmy ödülüne aday gösterildi.

Chuck

Zachary Levi, Yvonne Strahovski gibi isimlerin oynadığı dizi Chuck; Chuck Bartowski’nin mecburen başladığı ajancılık oyununu devam ediyor. The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz imzası olan dizi casusluk denince ilk akla gelenlerden.

Marvel’s Agent Carter

Hayatının aşkını kaybettikten sonra bekar bir kadın olarak yaşayan genç ve güzel ajan Peggy Carter’ın hikayesini anlatan dizi; Marvel evreninde geçiyor.

The Prisoner


2009 yılında yayın hayatına başlayan dizi; bilim kurgu ve casusluk alanında çok iyi. Jim Caviezel ve Ian McKellen gibi isimlerin dizide başrolü paylaştığı dizide; aynı zamanda Hayley Atwell gibi isimler oynuyor.

Turn


Alexander Rose’un Washington Spies isimli romanından uyarlanan dizi;  The Culper Ring isimli grubun casuslar birliği haline gelmesini anlatıyor.

Strike Back


Sullivan Stapleton ve Philip Winchester gibi isimlerin oynaadığı dizi; casusluk türündeki güzel yabancı dizilerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir