Çarpım Tablosu En Kolay Nasıl Ezberlenir?

Öğrencilik yıllarımızın korkulu rüyalarından bir tanesidir, çarpım tablosu. Hep aklımızda şu soru vardır, Çarpım Tablosu En Kolay Nasıl Ezberlenir? özellikle ebeveynlerin okuyacağını düşündüğümüz bu yazımızda çocuklarımıza çarpım tablosunu nasıl sevdiririz, çarpım tablosunu öğrenmesini nasıl sağlarız, çarpım tablosunun püf noktaları nelerdir? Sizler için bunları araştırdık…

İlkokul yıllarında okumayı sökmek kadar zordur, çarpım tablosu. 3 + 2 = 5 mantığını parmaklarımızla anlamak yada çıkarma işlemlerini elle çözmek kolayken çarpım tablosu başlangıçta çözemediğimiz bir kavram oluyor. Öncelikle ebeveynler çocuklarına çarpım tablosunun mantığını açıklamalıdırlar. Bunu bir nesne yardımı ile yapmak daha kolay olacaktır. 3 x 3 = 9 mantığını 3 gurup 3 tane boncuk ile açıklayabilirsiniz boncukları topladığınızda 9 tane boncuk olduğunu görecektir. Çarpım tablosunun önemini de çocuklarınıza aktarmalısınız ki çocuk bu işe öğrenmenin en doğrusu olacağını bilmeli.

Çarpım Tablosunu Öğrenmenin En Kolay Yolu

Çarpım tablosunu ezberlerken bunun kolay bir yolu vardır diye hep aklımızdan geçiririz. Aslında evet çarpım tablosunu ezberlemenin gerçekten bir yolu vardır. Öncelikle çarpım tablosuna geçmeden önce toplama ve çıkarmayı iyi bilmelisiniz. Eğer bu konuda iyiyseniz çarpım tablosunu öğrenmede hiç zorlanmayacaksınız. şimdi başlayalım. Çarpım tablosunda 9 sayısı aslında en korkulu sayıdır. Ama püf noktasına gelindiğinde en basit sayı olarak karşımıza çıkar.

Nasılmı?

9 sayısı çarpma işleminde küçükten büyüğe doğru ilerlerken iki basamaklı sayılarda onlu sayı 1, 1 ilerlerken yanına ise aynı oranda 1 eksiği gelir. Böyle anlatınca biraz kafa karışabilir.

Örnek verecek olursak; 9 x 2 = 18 yanı 2 ile çarpıldığında 1 sayısının yanına 9’un bir eksiği 8 gelir. gelin devam edelim…

9 x 3 = 27 burada da onlu sayı 2 olurken yanındaki sayı 7′ düştü 9 x 4 = 36 onlu sayı 1 artarak 3 olurken yanındaki sayı bir daha düşerek 6 oldu. 9 x 5 = 45 1 artan onlu sayı 4’e yükseldi, yanındaki sayı 5’e düştü. bu böyle devam eder ve

9 x 10 = 90 onlu sayı 9’a yükseldi ve yanındaki 0’a düştü. Gördüğünüz gibi 9 sayısının çarpma işleminde onlu sayı 1 arttı, birli sayı 1 azaldı. 8 sayısının ise ondalı sayı 1 artarken tekli sayı 2 düşer 8 x 2 = 16, 8 x 3= 24, 8 x 4 = 32, 8 x 5 = 40, 8 x 6 = 48

Karşınıza bir çarpım tablosu aldığınızda bu mantığın tüm syılar için geçerli olacağını göreceksiniz.
İyi dersler … :))

Çarpım Tablosu En Kolay Nasıl Ezberlenir?

Çarpım Tablosu En Kolay Nasıl Ezberlenir? Özet Bilgiler

  • Öğrencilik yıllarımızın korkulu rüyalarından bir tanesidir, çarpım tablosu .
  • Çarpım Tablosu Nasıl Kolay Ezberlenir . Sponsorlu Bağlantılar.  en kolay nasıl öğrenilir çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir çarpım tablosunu kolay öğrenme çarpım .
  • Kelimeleri anlamları olduğu için ezberlemek daha kolay çünkü. Benim kızım 3.sınıfta 6'lara kadar zaten ezberlemişti .  Çarpım Tablosu Nasıl Kolay Ezberlenir .
  • Sıradaki. Sihirli Kolay Matematik Çarpım Tablosunun Gizemi 😉 (Zevkli Matematik) Süre: 6:47.
  • en iyi en güzel biçimde öğrenmek için, resimli çarpım tablosu ezberleme yöntemi gibi konularda bilgiler yer almaktadır.  Tekerlemeli Çarpım Tablosu kolay ezberleme yolu.
  • Buradan Geldiler: çarpım tablosu , çarpım tablosu ezberleme , carpim tablosu ezberle , çarpım tablosu nasıl ezberlenir , çarpim tablosunu ezberlemenin kolay yolu.
  • Buradasınız : Ana Sayfa // EĞİTİM // Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir ?  Ezberleme günümüzde kağıttan yapılır kağıdın üzerine yazılır baka baka ezberlenir .
  • çalışkan yaptı 9×7=63 öğretmeni tarif etmek güç 10×7=70 Aaa! Çarpım tablosu bitmiş.  , çarpım tablosu nasıl kolay ezberlenir , çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir .
  • Bu unsurlarda göz önünde bulundurulduğunda çarpım tablosu ezberlenirken çocuğun nasıl bir ezber yöntemi kullanacağını kendisinin keşfetmesi oldukça önemlidir.
  • Anasayfa Eğitim Öğretim Metodu Çocuklara Çarpım Tablosu Nasıl Öğretilebilir?  Çocuk 2. sınıfta ritmik saymayı çok iyi oturttuysa, çarpım tablosunu daha kolay ezberliyor .

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir