Canlı Yayın Kervanına Youtube da Katılıyor

Youtube mobilden canlı yayınlara başlıyor! Canlı yayın konusunda rakipleri Periscope ve Facebook’un gerisine düşen YouTube sonunda beklenen hamleyi yapıyor. Video paylaşımının dev markası YouTube mobil uygulaması üzerinden de canlı yayını desteklemeye başlıyor.

Youtube mobil telefonlar üzerinden canlı yayın dönemi başlatacak.

 

Live servisi için önemli yatırımlar yapan Youtube, mobilden canlı yayın konusunda Periscope ve Facebbok’un gerisinde kalmıştı.  YouTube da yeni güncellemesi ile mobil canlı yayını mümkün kılacak.

 

YouTube, mobil uygulamanın yeni yeteneğini şimdilik test amacıyla birkaç büyük içerik üreticisi için hizmete aldı, ancak test süreci sonunda canlı yayın özelliği tüm kullanıcılara açılacak.

 

YouToube canlı yayınları destekliyordu ancak bunun için kullanıcının bir PC kullanması gerekiyordu. Yeni özellikle birlikte, YouTube’un liderliğini kaybetmeye başladığı canlı yayın videolarında büyük artış olması bekleniyor. Periscope veya Facebook’a göre çok daha organize ve güçlü alt yapıya sahip YouTube, mobil cihazlardan canlı yayın imkanıyla birlikte sayısız video blogger’ın akınına uğrayabilir. Youtube mobil canlı yayınların en kısa sürede başlayacağı belirtiliyor.

  • Ana Sayfa Teknoloji Canlı Yayın Kervanına da Katılıyor .  Video paylaşımının dev markası mobil uygulaması üzerinden de canlı yayını desteklemeye başlıyor.
  • popüler bir hale gelen İnternet Üzerinden canlı yayın yapma, video paylaşma kervanına Google'nın sahip oılduğu ünlü video sitesi 'de katılmak için kolları sıvadı.
  • Facebook, Instagram ve Periscope benzeri paylaşım platformlarının halihazırda içinde bulunduğu canlı yayın kervanına şimdi de ekleniyor.
  • Canlı yayın kervanına katılan isimlerden , kısa bir süre sonra canlı yayını mobil uygulamasına getiriyor.  Canlı yayın ile gündeme gelen son isim de oldu.
  • Facebook, , Periscope'un ardından Instagram da canlı yayın özelliğini test etmeye başladı. Instagram bu özelliği şimdilik Rusya'da test ediyor.
  • Facebook Live ya da Periscope'tan farklı olarak Instagram canlı yayın sona erdiğinde videonun bir daha görülmemek üzere silinmesini sağlıyor.
  • Canlı yayın için facebook adım attı. Son zamanlarda git gide büyüyen canlı yayın kervanına Facebook'ta katılıyor .
  • Live servisi için önemli yatırımlar yapan , mobilden canlı yayın .  boylesiyok / canli yayin kervanina da katiliyor .
  • hazırlanıyor.Şarkıcı futbolcular kervanına katılacak olan Neymar şarkısının tanıtımını ise video paylaşım sitesi üzerinden canlı yayınla yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir