Burası Amerika değil, Balkanlar..

 

Ksamil ismini duydunuz mu hiç? Görüntüler Amerika olduğunu düşündürüyor size değil mi?

Oysa ki burası, Balkanlar’ın incisi Adriyatik denizinin cennet köşesi

Ksamil, Arnavutluk’ta bulunan bir tatil bölgesi. Görüntüsü adeta cennet gibi dedirtiyor insana

Hangimiz burada yaşlanmak istemez ki?

Bu fotoğraflara baktıkça insanın bavulu toplayıp hemen gidesi geliyor.

Merak etmeyin, oraya gitmek o kadar da zor değil. Böyle bir tatilden kendinizi mahrum etmeyin.

Böyle bir tatil geçirmek için uzun vize işlemleri, yüksek ücretleri kafanıza takmayın, çünkü buraya gitmek ne vize gerektiriyor, ne de yüksek miktarda para.

Şimdi tatilinizin kaç gün olacağını hesaplayın, çünkü buralardan dönmek istemeyeceksiniz.

Burada yaşayan insanlar size yabancı gelmeyecektir. Çünkü buralardaki insanların kültürü Türk kültürüyle oldukça yakın. Tarihçiler bilir, buralar bir zamanlar Osmanlı toprağıydı. Türkçe bilen insanlarla çokça karşılaşacaksınız. Benden bir tavsiye, gitmişken bütün Balkanları gezin, pişman olmayacaksınız.

 

Burası Amerika değil, Balkanlar..

Balkanlar , Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası ‘nın doğusu, Anadolu ‘nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir. Bölge, sarsıntılı ve hareketli bir tarihe sahiptir.

Bölge, coğrafi konumu gereği birçok açıdan ikiliğin bulunduğu bir yer olmuştur. Tarihte Latin dünyası ile Grek dünyası arasında, sonraları ikiye ayrılan Roma kültüründe Katoliklik ile Ortodoksluk arasında paylaşılmıştır. Bu devirden sonra bölgeye eklemlenen Müslümanlık da, Balkanlar’daki çok renkliliği şekillendirmiştir.

Tarih boyunca Avrupa ‘nın hiçbir bölgesi Balkanlar kadar saldırı, istila ve işgale uğramamıştır. Uzun tarihi boyunca sık sık, özellikle kuzeyden ve doğudan gelen değişik orduların saldırısına uğrayıp ele geçirilen bölge, küçüklü büyüklü birçok ulusun yaşam alanı olmuştur. Balkanlar, Persler , Makedonlar , Romalılar , Bizanslılar , Hunlar , Avarlar , Bulgarlar , Sırplar , Türkler , Avusturyalılar ve daha başka uluslar tarafından uzun yıllar boyunca yönetildi. Balkanlar’ın yerli halkı olan bazı topluluklar, kısa süreli dönemler hariç tarih boyunca hep başka milletlerin idaresi altında yaşamışlardır.

recep tayyip erdoğan kapak sözleri, gülünç eş anlamlısı

Burası Amerika Değil, Balkanlar.. Özet Bilgiler

  • Burası Amerika değil , Balkanlar .. Ksamil ismini duydunuz mu hiç? Görüntüler Amerika olduğunu düşündürüyor size değil mi?
  • Burası Amerika değil , Balkanlar .. Ksamil ismini duydunuz mu hiç? Görüntüler Amerika olduğunu düşündürüyor size değil mi?
  • Please try again later. Published on Aug 16, 2016. Burası amerika değil adana (başer tokgöz ile adana) Adanalı Çeviktir, adanalı zekidir!
  • Duman Burası amerika değil . Repost. Beğen.  Duman Burası amerika değil . 04:04.
  • Şimdi diyebilirsiniz ki “madem adam yaşamış, niye abartı olsun ki?” diye… Bu soruya direk Hayes’in ağzından ileride değineceğim… “ burası amerika değil dostum..
  • 1. duman grubunun konser doğaçlarından güzel bir kısım. her şeyi yak'ı söylerken uzun solo kısmında kaan tangöze'nin
  • Ortadoğu. Balkanlar . Kafkasya. Orta Asya. Avrupa. Amerika .  Burası sıradan bir market değil . Çinli sanatçı Vigy Jin, Şanghay'da açtığı Xu Zhen isimli markette boş içecek şişeleri
  • burası amerika değil . şükela: tümü
  • Balkanlar
  • Sırtçantasıyla balkanlar gezisi: belgrad. 251529 Mar 2015Gezi Notu.  Hostel fiyatına bir butik oteldi burası bizim için adeta.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir