Bu plaka kimin üzerine kayıtlı (Plaka Sorgulama)

Araç Plaka Sorgulama işlemini buradaki resimli anlatımlar ışığında linki tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Çalıntı olup olmadığı hak mahrımiyeti var mı? Plaka Sorgulama kimin üzerine olduğu sorgulaması yapılabilir mi? gibi husuları nasıl sorgulayabileceğiniz yazının devamında yer almaktadır. Bunun yanında plaka ile sorgulama yapılabilecek diğer konuları listeler isek;

E-Devlet şifreniz ile Turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. Burada neler yapabildiğinize gelince;
Plaka ile Araç Muayene Sorgulama : Sadece plaka bilgisi ile tüvturk araç muayene işleminin en son ne zaman yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Plaka ile Araç Borç Sorgulama: Plaka, tescil tarihi, TC kimlik no bilgileri ile trafik ceza veya mtv borç bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Plaka ile OGS Borç Sorgulama: Sadece plaka no ile ogs sorgulama yapabilirsiniz.

Plaka ile HGS Geçiş İhlali Sorgulama: Sadece plaka no ile hgs sorgulama yapabilirsiniz.

Plaka ile Araç Kasko Sorgulama: Sadece plaka ve TC kimlik no ile kasko bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Plaka ile Trafik Sigortası Sorgulama: Sadece plaka ve TC kimlik ile zorunlu trafik sigortası bilgilerine ulaşabilirsiniz
Yeni – Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Bu sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığının linkleri sayfanın altında bulunmaktadır.
Plaka Sorgulama işlemi E-DEVLET sistemi üzerinden olmaktadır. E-devlet kapsamında E-devlet şifresiz veya üye girişi yapılarak trafik araç plaka sorgulama yapılmaktadır. Burada resimli anlatımlarla işlemin nasıl yapıldığı aşama aşama anlatılmaktadır.

Araç Plaka Sorgulama Linki tıklandığında e-Devlet sistemine giriş yapmamış isek karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.


Plaka Sorgulama işlemi tamamlandığında öğrenilenler
Aracın Markası
Modeli
Sahip Belge Tarihi
Tescil Birimi
Rengi
Cinsi bilgilerini öğrenme imkanına sahip oluruz.
Bunların yanında araç plaka sorgulama ile en önemlisi
Aracın çalıntı olup olmadığını ve
Hak mahrumiyetinin olup olmadığını tespit edebilirsiniz.
Eğer Araç Plaka Sorgulamayapılan aracın bilgileri yok ise aşağıda görüldüğü gibi bir ekran karşımıza gelecektir.

  • Ana Sayfa Otomobil Bu plaka kimin üzerine kayıtlı ( Plaka Sorgulama ).  Plaka ile Araç Kasko Sorgulama : Sadece plaka ve TC kimlik no ile kasko bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.
  • Plaka Sorgulama kimin üzerine olduğu sorgulaması yapılabilir mi? gibi husuları nasıl sorgulayabileceğiniz yazının devamında yer almaktadır.
  • Ana Sayfa Yaşam Bu plaka kimin üzerine kayıtlı ( Plaka Sorgulama ).
  • 3 Plaka Sorgulama Kime Ait. 4 Plakanın Kime Ait Olduğunu Öğrenme?  plaka kimin üzerine kayıtlı plaka kimin üstüne araba plakası kime ait araç kimin üzerine .
  • Plaka Sorgulama Kime Ait. Trafik büronun yardıma yetişemediği durumlarda artık sizlere sunulan uygulama kolaylığı sayesinde araç ve plaka sorgulatmanız mümkün.
  • TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarının uzun zamandan beri vatandaşlarımıza vermiş olduğu hizmet ile birlikte artık bir çok işlemi rahatlıkla yapmak mümkün hale gelmiştir.
  • Araç sorgulama ve plaka sorgulama nasıl yapılıyor haberimizde.  Araç sorgulama ve plaka sorgulama ile aracınızın tüm güncel olan bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Araç ve plaka bilgileri ile aracın kime ait olduğunu öğrenmek ister misiniz?  sorgulama kime ait, araç kimin üzerine sorgula ,araba kimin üstüne kayıtlı ,plakalı araç kime aittir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir