Bu Matematik Problemini Çözmek İster Misiniz?

Eğer bulmaca çözmeyi seviyor ve matematik problemleri ile de aram iyi diyorsanız tam sizlik bir sorumuz var. Sosyal medyada zeka soruları her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu yüzden sizin için çözmeye çalışacağınız ve keyif alacağınız bir matematik sorusu hazırladık. Binlerce kişi bu küçük problemi çözmek için uğraştı. Yarısı kolayca çözdü. Peki bakalım siz çözebilecek misini? Cevaplarınızı videonun altına yorum olarak yazmayı unutmayın! İşte cevabını istediğimiz soru;

CEVAP DİĞER SAYFADA… Ama önce biraz çözmek için uğraşın ?

Çözüm İçin videoyu izle

https://www.youtube.com/watch?v=9YZPUZS8IXk

Matematik
Matematiksel mantık
Matematiksel istatistik
Bilgisayar bilimi

Abaküs antik çağlardan beri kullanılan bir hesaplama aygıtı.

Maya numaraları

Matematik, nicelik , yapı , uzay ve değişim gibi konularla ilgilenir. Matematikçiler ve filozoflar arasında matematiğin kesin kapsamı ve tanımı konusunda görüş ayrılığı vardır.

Matematikçiler örüntüleri araştırır ve bunları yeni konjektürler formüle etmekte kullanırlar. Bu konjektürlerin doğruluğunu veya yanlışlığını matematiksel ispat yoluyla çözmeye çalışırlar. Matematiksel yapılar gerçek fenomenleri iyi modelize ettiklerinde matematiksel düşünce doğa hakkında tahmin yürütmemizi ve onun iç yüzünü anlamamızı sağlayabilir. Matematik soyutlama ve mantığı kullanarak ve sistemli çalışmayla fiziksel objelerin biçimlerini ve hareketlerini saymayı, hesaplamayı ve ölçmeyi mümkün kılar ve böylece gelişir. Pratik matematik yazılı kayıtlardan beri insan etkinliği olagelmiştir. Matematik problemlerinin çözümü için gerekli araştırma yıllarca hatta yüzyıllarca süren bir çaba gerektirebilir.

İlk titiz kayıtlara Yunan matematiğinde rastlanır. Giuseppe Peano , David Hilbert ve diğerlerinin geç 19 yüzyılda belitsel sistemler üzerine kurdukları çalışmalarından beri matematiksel araştırmada doğruyu kurmanın geleneği değişti. Matematik Rönesans ‘a kadar görece yavaş gelişti. Sonra matematikteki yenilikler diğer yeni bilimsel keșiflerle etkileșerek matematiksel keșiflerde günümüzde hala devam eden hızlı bir artış sağladı.

Galileo Galilei “Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anlamaya olanak yoktur. Bunlar olmaksızın yapılan karanlık bir labirentte amaçsızca dolaşmaktır.” Carl Friedrich Gauss matematiği bilimlerin kraliçesine benzetmiştir. Benjamin Peirce matematik için bilimlerin sonuçlarının çizilmesi için gereken bilim demiştir. David Hilbert “Biz burada gelişigüzel konuşmayız. Matematik şart koşulan rastgele kuralların olduğu bir oyun gibi değildir. O yalnızca içsel gerekliliğin olduğu kavramsal bir sistemdir, aksi hiçbir şey değil.” Albert Einstein , “Matematik kesin olduğunda gerçeği yansıtmaz, gerçeği yansıttığında kesin değildir.” Fransız matematikçi Claire Voisin, “Matematikte yaratıcı itki, her yerinde kendini ifade etmeyi denemesidir.” der.

Matemetik dünya genelinde doğa bilimleri , mühendislik , bilişim ve finans gibi birçok alanın temel aracıdır. Uygulamalı matematik, matematiksel bilginin diğer alanlara uygulanmasıyla ilgilidir.Bu uygulamalar sayesinde istatistik ve oyun teorisi gibi tamamıyla yeni matematik disiplinleri doğmuştur. Ayrıca matematikçiler soyut matematikle akıllarında herhangi bir kullanım olmadan da yalnızca matematik yapmak için uğraşırlar. Soyut matematikle uygulamalı matematiği ayıran belirgin bir çizgi yoktur. Soyut matematikteki keşifler sıklıkla pratik matematik uygulumalarının başlatıcısı olurlar. 

  • Bu Matematik Problemini Çözmek İster Misiniz ? Haber Böylesi Yok . 04/05/2016.  Binlerce kişi bu küçük problemi çözmek için uğraştı. Yarısı kolayca çözdü.
  • Matematik problemi 17 Çözmek istermisiniz ? Eğitim & Kariyer konusu altında soruldu.
  • Matematik problemi 4 Çözmek istermisiniz ? Eğitim & Kariyer konusu altında soruldu.
  • Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz ? Daha Sonra. Evet.
  • 19 Şub 2015 tarihinde yayınlandı. Siz De Karışım Problemlerini Denklemsiz Çözmek İster Misiniz ?  Karışım Problemleri | Matematik | Hocalara Geldik Süre: 15:32.
  • Matematik için problem çözmek .
  • Bulmaca çözmek , gazete okumak gibi gündelik faaliyetlerimiz aynı zamanda bizim için birer matematik alıştırmasıdır.
  • Matematik derslerindeki adı problem olarak geçen o sıkıcı “alıştırma” sorularını biliyorum.
  • Uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere ‘Photo’ ve ‘Math’ yani fotoğraf ile matematik problemi çözmek amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir