Bu Hafta Sinemada Hangi Filmler Var?

Bu hafta beyaz perde için hareketli geçecek. Tam da sinema tutkunlarının istediği gibi birbirinden kaliteli yeni filmler vizyona giriyor. Hadi gelin hep birlikte 2’si yerli 5 yeni filmin konusuna ve fragmanlarına bir göz atalım.

İftarlık Gazoz


1970’lerin Türkiye’sinde Ege’nin bir kasabasında geçen film, okulu tatile giren ve yaz tatilini boş geçirmek istemeyen bir çocuğun, ramazan ayının başlarında, Cem Yılmaz’ın canlandırdığı “Gazozcu Ustası Cibar Kemal”in yanında çalışmaya başlamasını ve sonrasında yaşanan traji-komik olayları konu alıyor.

 

Yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı, baş rollerinde Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar’ın yer aldığı “İftarlık Gazoz” izleyiciyle buluşacak.

“İftarlık Gazoz” 29 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak.

Her Şey Aşktan

Romantik komedi türündeki filmde, “Pelin hayatının aşkı İlker tarafından evlilik hazırlığındayken aldatılır. Bir anda Pelin’in dünyası başına yıkılır. Pelin’e yaşadığı hayal kırıklıkları ve intikam dolu serüveninde, yakışıklı bir rock davulcusu olan Burak eşlik edecektir ve onun hayatını değiştirecektir.”

Hande Doğandemir, Şükrü Özyıldız, Mithat Can Özer, Hakan Meriçliler ve Öznur Serçeler’in oynadığı filmin yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu yaptı.

Spotlight


Tom McCarthy’nin yönettiği filmde, “30 yıl boyunca düzinelerce çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan yerel bir rahip hakkındaki bir makaleyi takip etmekle görevlendirilen araştırmacı gazeteciler ekibinin, kilisenin bu tür rahipleri sistematik olarak koruyuşunun hiçbirinin hayal bile edemeyeceği ölçüde olduğu gerçeğiyle karşılaşması” anlatılıyor.

Başrollerinde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams gibi oyuncuların yer aldığı film, Boston Globe’un Pulitzer ödülü kazanan araştırmacı gazeteci ekibi “Spotlight”ın gerçek hikayesini konu alıyor.

Zor Saatler


Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, İngiltere’nin doğu kıyılarını kasıp kavuran ve yoluna çıkan tüm gemileri altüst eden fırtınanın iki tankeri parçalamasını ve kuvvetli fırtınaya karşı hayat mücadelesi veren 30 mürettebatı kurtarma operasyonunu ele alıyor.

Craig Gillespie’nin yönettiği filmde, Chris Pine, Akademi Ödüllü ve Altın Küre adayı Casey Affleck, Ben Foster, Holliday Grainger, John Ortiz ve Eric Bana rol alıyor.

Yalan Labirenti


Hitler sonrası döneme ışık tutan film, “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Almanya’nın Oscar adayı seçildi.

“2. Dünya Savaşı’nın ardından dünyanın Auschwitz’teki soykırıma ve ne tür bir vahşet yaşandığına dair en ufak bir fikri yoktur. Toplama kamplarıyla ilgili binlerce gizli belge mevcut olsa da Nazi otoriteleri ve kamptan kaçmayı başaran esirler sessiz kalmış veya buna zorlanmıştır. Yıllar sonra genç savcı Johann, tesadüf eseri bazı kanıtlara ulaşır ve bunları tek tek sorgulamaya başlar.” Alexander Fehling, Andre Szymanski, Friederike Becht ile Johannes Krisch’in oynadığı filmin yönetmenliğini Giulio Ricciarelli üstlendi.

 

Sinema, herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla parçalara bölerek bunların resimlerini belirleme ve sonra bunları gösterici yardımıyla karanlık bir yerde, bir perde üzerinde yansıtarak hareketi yeniden oluşturma işidir.

Film göstermeye yarayan özel bir makineyle görüntülerin beyaz perdeye yansıtıldığı salon veya yapıya da sinema denir. İlk film cihazına büyülü fener denmişti.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki Madde 5’e göre sinema: tespit edildiği materyale bakılmaksızın, elektronik veya mekanik veya benzeri araçlarla gösterilebilen, sesli veya sessiz, birbiriyle ilişkili hareketli görüntüler dizisidir.

Sinema, Yedinci sanat olarak kabul edilir.

  • Türkiye'nin sinema sitesi. Üye Girişi Üye Ol. Vizyondaki Filmler .   Bu Hafta Vizyona Girenler. Seanslar Parçalanmış 8.3 / 10.
  • Bu hafta sinemalarda hangi filmler var ? Bu hafta gerçekten sıkı filmler var .
  • sinema takip sitesi istanbul sinemaları seans ve salon bilgileri, Sinema Film Sinemalar Sinema Salonları, seanslar, Vizyon, Vizyondakiler, Filmler .  Şehirde Bu Hafta .
  • Vizyondaki filmler hakkında bilgi alıp, gösterime giren en yeni film ve sinemaları öğrenebilirsiniz.  Geçtiğimiz Hafta Vizyona Giren Filmler .
  • Sinemalarda bu hafta hangi filmler var ? Türkiye'deki sinema solanlarında bu hafta 4'ü yerli, 7 film vizyona girecek.
  • Sinemalarda bu hafta hangi filmler var ? ürkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 8 yeni film vizyona girecek.
  • En çok konusulan film hangisi? Güncel box office listeleri, sinema klasikleri ve daha fazlasi Beyazperde .  Beyazperdede Bu Hafta (17 23 Şubat).
  • 27 Ocak Cuma günü vizyona 6 yeni film girdi.  İşte bu hafta vizyona giren yeni filmler .
  • Sinemalarda bu hafta hangi filmler var ? Bu hafta 1’i yerli 8 film vizyona giriyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir