Bu Hafta Sinemada 5 yeni Film Var

Bu hafta beyaz perde için hareketli geçecek. Tam da sinema tutkunlarının istediği gibi birbirinden kaliteli yeni filmler vizyona giriyor. Hadi gelin hep birlikte 3’ü yerli 5 yeni filmin konusuna ve fragmanlarına bir göz atalım.

Hep Yek

Başrollerinde Fırat Tanış, Gürkan Uygun, Gökhan Yıkılkan ve Tuna Orhan’ın bulunduğu “Hep Yek”in yönetmen koltuğunda Ali Yorgancıoğlu yer alıyor. Komedi türündeki film, yolu bir şekilde kesişen üç kafadarın bir paketi ararken yaşayacağı komik olayları konu alıyor.

Carol

Başarılı oyuncu Cate Blanchett’a “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar adaylığı ve Rooney Mara’ya da “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” Oscar adaylığı kazandıran “Carol”u Todd Haynes yönetti. Patricia Highsmith’in romanından uyarlanan film, 1950’lerin New York’unda tezgahtarlık yapan iki mutsuz kadının yakınlaşmasını anlatıyor. Cannes Film Festivali’nde Rooney Mara’ya “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü kazandıran “Carol”, Carter Burwell’in müzikleri ve Oscar adayı Ed Lachman’ın görüntü yönetmenliğiyle de dikkat çekiyor.

Ip Man 3

Dövüş sanatında Batı ve Doğu mücadelesinin anlatıldığı aksiyon filmi “Ip Man 3” izleyiciyle buluşuyor. Wilson Yip Wai Shun ile Yuen Wo Ping’in yönettiği serinin üçüncü filminin oyuncu kadrosunda Donnie Yen, Mike Tyson, Lynn Xiong ve Max Zhang yer alıyor. Başroldeki Donnie Yen’e ünlü boksör Mike Tyson’ın eşlik ediyor.

Temel ile Dursun İstanbul’da

İhsan Taş’ın yazıp yönettiği haftanın diğer yerli komedi filmi “Temel ile Dursunİstanbul‘da”nın oyuncu kadrosunda Wilma Elles, Alay Cihan, Hülya Polat, Tahsin Taşkın ve Metin Yıldırım bulunuyor. Film, arkadaşı Dursun’un yalanlarına inanıp Karadeniz’den İstanbul’a gelen Temel’in komediye dönüşen maceralarını beyaz perdeye taşıyor.

Kötü Kedi Şerafettin

Bülent Üstün’ün yazıp çizdiği meşhur “Kötü Kedi Şerafettin” çizgi roman dizisi ilk kez sinemaya uyarlandı. “Kötü Kedi Şerafettin” karakterinin Uğur Yücel tarafından seslendirildiği filmde diğer karakterlere Demet Evgar, Güven Kıraç, Okan Yalabık, Gökçe Özyol, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın, Yekta Kopan, Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü oyuncular sesleriyle hayat verdi. Senaryosu Bülent Üstün ve Levent Kazak imzalı filmin yönetmenliğini Mehmet Kurtuluş ile Ayşe Ünal üstleniyor.

Sinema, herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla parçalara bölerek bunların resimlerini belirleme ve sonra bunları gösterici yardımıyla karanlık bir yerde, bir perde üzerinde yansıtarak hareketi yeniden oluşturma işidir.

Film göstermeye yarayan özel bir makineyle görüntülerin beyaz perdeye yansıtıldığı salon veya yapıya da sinema denir. İlk film cihazına büyülü fener denmişti.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki Madde 5’e göre sinema: tespit edildiği materyale bakılmaksızın, elektronik veya mekanik veya benzeri araçlarla gösterilebilen, sesli veya sessiz, birbiriyle ilişkili hareketli görüntüler dizisidir.

Sinema, Yedinci sanat olarak kabul edilir.

  • Bu hafta Sinemada 5 Yeni Film Var . Haber Böylesi Yok . 26/02/2016.  Hadi gelin hep birlikte 2’si yerli 6 yeni filmin konusuna ve fragmanlarına bir göz atalım.
  • Sinemalarda bu hafta 2'si yerli 5 film vizyona girecek..
  • Vizyonda Bu Hafta 5 Yeni Film Var ! Vin Diesel'in Yeni Nesil Ajanı'na karşı, Mahsun Kırmızgül'ün Vezir Parmağı   Sinema TV. Bu hafta yepyeni 6 film vizyona giriyor.
  • sinemada bu hafta 2'si yerli 5 yeni film vizyona girecek.  Uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunun çözülmeye çalışıldığı bilim kurgu türündeki film , 15.
  • Sinemalarda Bu Hafta 5 Yeni Film Var . 4 yıl önce. Oscar'ın iki güçlü adayı ile birlikte 5 yeni film bu hafta izleyiciyle buluşuyor.
  • Sinemalarda bu hafta 5 yeni film var . Pamukkalehaber / Denizli Haber / Denizli sinemalarında bu hafta .
  • Sinemalarda Bu Hafta 5 Yeni Film Var . Türkiye sinemalarında bu hafta 1'i yerli 5 film vizyona girecek. Tweet. Sitene Ekle.
  • Sinemalarda bu hafta 5 yeni film var . Sinemalarda bu hafta 2'si yerli 5 film vizyona girecek..
  • Vizyondaki filmler , en son çıkan, en yeni filmler , güncel Hollywood ve Türk filmleri .  Türkiye'nin sinema sitesi. Üye Girişi Üye Ol.  Bu Hafta Vizyona Girenler.
  • Türkiye sinemalarında bu hafta 2'si yerli 5 film vizyona girecek. Sinema bu hafta gerecek 6 Yeni film vizyona girecek (27.05.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir