Bu Drone Başka Drone’lara Benzemiyor: Katil Drone!

Bu drone’un adı Katil Drone… Eminim daha önce hiç böylesini görmediniz! Drone, günümüzde kullanımı her geçen gün artan yeni teknolojik oyuncağımız.. Yeni ve havalı oyuncağımız birçok amaç için kullanılıyor. Bazen eğlenceli, bazen hayati konular için bulunmaz hint kumaşı olan drone’lar zaman zaman da tehlikeli olabiliyor. İşte tehlikeli sayılabilecek yeni drone: Katil Drone

Özellikle izinsiz kullanılan drone’lar için birçok savunma sistemi geliştirildi. Bazı ülkelerde drone uçuşu bile yasaklandı.
Radyo dalgalarıyla havadaki drone’ları düşüren DroneDefender, ağ sistemi ile drone’ları yakalayan Tokyo polisi, drone avlayan kartal, drone’lara karşı geliştirilen bazuka… Drone’lara savaş açan sistemlerin bazıları.

Şimdi ise drone’ların intikam zamanı…

Finlandiyalı iki arkadaş eğlence amaçlı bir sistem geliştirdi. Ve drone ile elektrikli testereyi birleştirdiler. “Katil Drone” ismini verdikleri bu drone, kendisine bağlanan bir ağaç testeresi ile etrafa adeta dehşet saçıyor.

Finlandiyalı arkadaşların geliştirdiği bu yöntem sayesinde katil drone, kendisine bağlanan testere ile çatıların altında biriken sarkıtları, kardan adamları, uçan balonları ağaç testeresiyle paramparça ediyor. Ancak her ne kadar eğlence amaçlı yapılsa da, insanın gözünü de korkutmuyor değil.

İşte Katil Drone için hazırlanan o video:

https://www.youtube.com/watch?v=6Viwwetf0gU

İnsansız hava aracı , genel olarak bilinen adıyla drone uzaktan kumanda edilen bir tür uçaktır . İHA’lar iki sınıfa ayrılır: İlki uzaktan kumanda edilerek uçan, diğeri ise kendiliğinden belli bir uçuş planı üzerinden otomatik olarak hareket edebilen uçaklardır. Keşif amaçlı üretilen İHA’lar günümüzde birçok saldırı görevinde de kullanılmaktadır. Militanlara karşı birçok başarılı saldırı gerçekleştiren bu hava araçları çoğu zaman sivil hedefleri de vurarak insan ölümlerine neden olmaktadır.

İHA’lar bunun yanında son zamanlarda yangın söndürmek amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu araçlar genellikle normal savaş uçakları için zor, kirli ve tehlikeli görevlerde kullanılır.

Günümüzde çok farklı şekil, ebat, konfigürasyon ve karakterde araçlar üretilmektedir. Tarihsel olarak bakıldığında basitçe İHA’lar birer “drone”dur. Ancak bağımsız kumanda sistemleri çok geliştirilmiştir. Bu maddenin amacı İHA’lar ile güdümlü füzelerin farklarını ortaya çıkartmaktır. Öncelikle İHA’lar tekrar kullanılabilir. Mürettebatsız olarak kontrol edilerek durmadan belli bir irtifada uçabilir. Ayrıca bu araçlar jet motoru veya iki zamanlı motor yardımıyla uçar. Bunun yanında seyir füzeleri her ne kadar insansız ve uzaktan kumanda ile yönetiliyor olsalar bile İHA olarak sınıflandırılmazlar.

İHA kısaltması bazı durumlarda İHAS olarak genişletilmiştir. Amerikan Federal Havacılık Dairesi ise insansız uçuş sistemleri adıyla genel bir sınıf belirlemiştir. Aslında bu sınıf ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri tarafından sadece uçakları değil onunla beraber yer sistemleri ve diğer elementleri de yansıtması amacıyla kullanmıştır.

  • Bu drone ’un adı Katil Drone … Eminim daha önce hiç böylesini görmediniz! Drone , günümüzde kullanımı her geçen gün artan yeni teknolojik oyuncağımız..
  • Aslında drone terimi önceleri başka bir şey ifade ederken, evrim geçirerek yeni bir hal almıştır.  Ayrıca keşif amaçlı uçuşlar da sık sık bu drone çeşitleri ile yapılmaktadır.
  • Bakmayın ‘ katil ’ dendiğine, gerçek mesleği bahçıvanlık…  Bildiğimiz üzere drone ’ lar iyi ve faydalı olduğu kadar kötü kullanıma da oldukça müsait aletler.
  • drone killer . şükela: tümü | bugün.  v.s. gibi kritik noktalarda drone rotaları olmayacağı için yaklaşan her türlü drone 'u tehdit olarak görüp indiren ateşsiz başka bir silah olabilir.
  • Peki bu drone ' lar ile ne yapabiliriz ?  Profesyonel üretim gerçekleştiren Parrot‘un AR Drone 2.0 modeli strafor gövdeli bir başka başlangıç seviyesi modelidir.
  • Harrison, drone ’u gidip almaktansa geliştirdiği yeni drone ’u ile eski drone ’u için hava kurtarma operasyonu yapmak için kolları sıvadı.
  • Kollarına aldığı testereyle çevresine dehşet saçan katil drone ’un şakası yok.
  • Öncelikle eğlence amaçlı kullanılan bu drone 'lar.  Drone Killer (mini insansız hava aracı katili ), Türk mühendisleri tarafından yüzde yüz yerli ve milli olarak geliştirildi.
  • Türkiye'de Drone ' lara Kayıt Zorunluluğu Geldi. Paylaşın. Drone kullanımı her geçen gün artarken, birçok ülkede olan kayıt zorunluluğu ülkemize de geldi.
  • İlk etapta hazır bir drone aldım fakat daha sonra bu bana yetmemeye başladı. Yurt dışındaki insanların yaptığı drone ' lara heves ettim ve kendim için bir cihaz tasarladım.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir