Bitkilerin Nasıl Yetiştiğini Merak Ediyor Musunuz

Kuşkonmazı duydunuz mu hiç? İşte böyle büyüyor.

 

Patlıcanlar işte bu şekilde kocaman bir hal alabiliyor

 

 

Yer fıstığı, adı üstünde yer altında yetişiyor. İşte ilk hali

Kajular işte böyle kocaman bir şekilde büyüyorlar. Büyümeleri ağaçta oluyor. Elma gibi.

Enginarları hiç böyle gördünüz mü?

Ananasların böyle bir ortamda yetiştiğini hiç düşünmemiştim

Avokadolar, aynı limon gibi yetişiyor

Kivilerin böyle kuru bir ortamda yetiştiğini tahmin edebilen var mıydı?

Bu ağacın badem olduğunu asla düşünmezdim

Zencefil de toprak altında yetişen bir bitkidir

Hurmalar bu palmiye ağaçlarında yetişiyor

Kerevizler ne kadar da dik duruyor değil mi?

Bunlar da bebek nohutlar

Tarçının bu ağacın içinden çıktığını biliyor muydunuz?

Brokoli adeta bir çiçek gibi

 

Bitkilerin Nasıl Yetiştiğini Merak Ediyor Musunuz

Bitkiler , fotosentez yapan, ökaryotik , ağaçlar, çiçekler, otlar, yosunlar ve benzeri organizmaları içinde bulunduran çok büyük bir canlılar alemidir . Fotosentezi sadece bitkilerle beraber bazı tek hücreli canlılar yapar.

Bitkiler, topluluk halinde yaşarlar. Bitkilerin bir bölgede oluşturdukları örtüye bitki örtüsü denir. Flora , bir bölgede yetişen bütün bitki türlerinin hepsine denir. Herhangi bir bölgenin yaşam koşullarında gelişen, benzer ekolojik yapı içeren bitki topluluğuna vejetasyon denir. Bunlar 4 sınıftır: Ormanlar , Çalılar , otlar , tundra . Bitkilerin yetişmesini etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar; ekvatora uzaklık, denizden yükseklik , arazi eğimi, ışık, sıcaklık, nem, yıllık yağış miktarı, toprak içeriği, canlı faktörler ‘dir Bitkiler, fotosentezle ekolojik dengeyi sağlamada temel rol oynadıklarından, canlılar dünyasında çok önemli yere sahiptirler.

Bitkiler aleminin 350.000’e yakın türü mevcuttur. 2004 itibariyle 287.655 bitki türü tanımlanmıştır. Bunlardan 258.650’si çiçekli bitkilerden , 15,000’i de yosunlardan olarak tanımlanmıştır. Bitkiler genelde ototrof organizmalardır ve enerjilerini güneş ışığından alırlar. Birçok bitki kloroplastları sayesinde fotosentez ile organik bileşiklerini üretir. Bitki hücreleri genellikle kareye benzer şekildedir.

Bitkiler, tohumsuz bitkiler ve tohumlu bitkiler olmak üzere iki büyük gruba ayrılır:

tarhun otu nasıl yetiştirilir, tarhun otunun faydaları, taze tarhun otu nerede satılır, dargun otu, tarhun otu fiyatı, tarhun yetiştiriciliği, dargun otu faydaları, tarhun otu tohumu nerede bulunur

Bitkilerin Nasıl Yetiştiğini Merak Ediyor Musunuz Özet Bilgiler

  • Bitkilerin Nasıl Yetiştiğini Merak Ediyor Musunuz Kuşkonmazı duydunuz mu hiç? İşte böyle büyüyor.
  • Bitkilerin Nasıl Yetiştiğini Merak Ediyor Musunuz Kuşkonmazı duydunuz mu hiç? İşte böyle büyüyor.
  • Nasıl anlayabiliriz?"— Sunum transkripti  3 Merak ettiğimiz soruları cevaplamamız için ne yapmamız gerekir…. (örnek cevaplar) Bitkilerin nasıl yetişip beslendiği hakkında
  • Ödevlerinde herhangi bir problem var mı diye merak ediyorum .  Toprağın balçık yapılmadan, azar azar ve sık sık sulanması bitki köklerinin daha iyi gelişmesini sağlar.
  • Bitkiler etkileyicidir, özellikle nasıl büyüdüklerini merak ettiğinizde.  Hidroponik büyümede, bitkiler toprak yerine sadece suda yetişirler ve kök büyümesini
  • Fazla nemli ortamlar ve fazla verilen su bitkiye zarar verecektir.  Türkler olarak nasıl besleniyoruz merak ediyor musunuz ? Hem ankete katılın hem sonuçları görün.
  • Bitkiler nasıl beslenir? Her canlının beslenmeye ihtiyacı olduğu gibi bitkilerin de beslenmeye ihtiyacı  Fakat tek başına toprak, bir bitkinin yetişmesi için yeterli değildir.
  • Maydanozun ekimi, sulaması, bakımı ve toplanması nasıl yapılmalıdır?  Nasıl Sulanmalıdır?  Merak etmeyin mail adresiniz başkalarına gözükmeyecektir.
  • Bitkiler etkileyicidir, özellikle nasıl büyüdüklerini merak ettiğinizde.  Hidroponik büyümede, bitkiler toprak yerine sadece suda yetişirler ve kök büyümesini
  • Susam dik büyüyen tek yılık bir bitkidir . Boyu (30 125 cm) ye kadar uzayabilir.  16 Nisan 2011, 19:52. Ben sadece nerede yetiştiğini merak ediyorum .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir