Bilgisayarınızda Mutlaka Olması Gereken 29 Program

Ücretsiz Bilgisayar Programları! Mutlaka indirmeniz gereken programlar! Dünyada milyonlarca kullanıcının indirdiği ve kullandığı bazı programlar var ki onlar bilgisayarların olmazsa olmazı. Biz sizin için o programları araştırdık ve liste hazırladık. İşte her bilgisayarda bulunması gereken ve ücretsiz indirilebilen o programlar…

Resize Enable


Galerimizin ilk karesindeki Resize Enable ile, normalde boyutlandırmayı desteklemeyen program pencerelerini dahi, kenarından tutup boyutlandırabiliyoruz.

K-Lite Codec Pack


Windows’un medya desteği her gün artıryor. Ama yine de bazı medya türlerini oynatmak için gerekli codec’ler eksik olabiliyor. Mesela MKV türündeki videolar gibi. K-Lite Codec Pack ile bir dakikada eksik olan tüm codec’lere sahip oluyorsunuz.

Speaker Boost


Speaker Boost ile akıllı cep telefonunuzun sesini en fazla seviyesinin üzerine çıkarabilirsiniz.

Speed Test

Herhangi bir web sitesine bağımlı olmayan bir hız testi programı, ve ücretsiz. Kısa sürede internetinizin gerçek hızını ölçüyor.

Attack Surface Analyzer


Attack Surface Analyzer, sisteminizdeki önemli güvenlik açıklarını çok kısa sürede araştırıp buluyor.

ZoomIt

ZoomIt ile bilgisayarınıza kullanışlı bir yakınlaşma fonksiyonu ekleyebilirsiniz.

BgInfo


İleri seviye kullanıcılar için kullanışlı bir araç. Sistemin önemli bilgilerini gösteriyor ve her zaman masaüstünde görünüyor.

Dexpot


Ücretsiz Dexpot, masaüstünüzü dörde bölüyor.

SMS Backup +


SMS Backup +, SMS ve MMS mesajlarınızı Google hesabınıza yedekliyor.

Classic Shell

 

Windows 8’in en sinir bozucu taraflarından olan başlat menüsünün eksikliğini, Classic Shell ile giderebilirsiniz. Programı yüklediğinizde, özlediğiniz başlat menüsü geri dönecek.

Foto-Mosaik-Edda


Resimlerinizi mozaikleştirmek elle yapmaya kalkarsanız çok zahmetli olabilir. Foto-Mosaik-Edda ile bunu bir dakikada yapabilirsiniz.

Easy Uninstaller


Easy Uninstaller ile silinmemek için inat eden programları dahi kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

SpeedFan


Speedfan, yüklenmesi ve çalışması bir dakikadan az zaman alıyor, ve size işlemci sıcaklığı, gücü ve fan hızını gösteriyor.

Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET)

 

Çabucak kurulan bu program, size uzun süreli koruma sağlıyor. Microsoft’un EMET programı, bazı güvenlik açıklarına gelecek olan saldırılara karşı bilgisayarınızı güçlendiriyor.

Fake Permissions

 

Sahte izinler programı ile, uygulamaların verilerinizi okumasını engelleyebilirsiniz.

DesktopOK

 

Ekran kartı sürücüsünü güncellemek veya ekran çözünürlüğünü değiştirmek, masaüstündeki simgelerin yerlerini mahvedebiliyor. DesktopOK ile, mevcut simge konumlarınızı bir dosya olarak saklayabilirsiniz.

Bitdefender 60-Second Virus Scanner


60 Second Virus Scanner, tıpkı isminin söylediği gibi yalnızca 60 saniyede bilgisayarınızdaki virüsleri buluyor.

Autoruns

 

PC’nizi en çok yavaşlatan şeylerden biri, başlangıçta açılan programlar. Autoruns ile, Windows’un başlangıcından gereksiz şeyleri kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Secure Settings

 

Secure Settings, cep telefonunuzda normalde bulunmayan birçok ayara sahip. Mesela, GPS, kamera ve kilit ekranlarını kaldırmak gibi.

Logon Screen

 

Logon Screen programıyla Windows’un giriş ekranına istediğiniz arka planı rahatlıkla koyabilirsiniz.

Glary Utilities

 

PC’den bildiğimiz Glary Utulities, artık Android için de mevcut. Uygulama, akıllı cebinizi işe yaramaz dosyalar ve bellek yiyen işlemler için tarıyor. Sonra da bir dokunuşla bunlardan kurtuluyorsunuz.

Windows Keyfinder


Windows Keyfinder, yüklü olan Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 ve Windows 8’in anahtar kodunu saniyeler içinde okuyabiliyor.

SlideLock

 

SlideLock, kilit ekranında bildirimleri yakından gösteren bir eklenti.

Process Monitor

 

Process Monitor, PC’nizde çalışan her türlü işlemi izliyor. Gerçek zamanlı olarak hangi programın kayıt defterine eriştiğini ve ne yaptığını görebiliyorsunuz.

Eraser

 

Açık kaynak kodlu Eraser, dosyaları tam olarak silmenizi sağlıyor.

Office Compatibility Pack


Office Compatibility Pack, PC’nize Office 2000 ve daha eski Office formatları için destek getiriyor.

Greenify

 

Eski ve güçsüz Android cihazlar, zamanla daha yavaş çalışır hale geliyorlar. Bunun nedeni arka planda çalışan uygulamaların git gide artması. Greenify, bu soruna çözüm getiriyor.

WirelessNetView

 

WirelessNetView, bulunduğunuz yerde aktif bir kablosuz ağ varsa çabucak buluyor.

RAMMap


RAMMap, belleğinizi neyin, ne kadar ve nasıl kullandığını gösteriyor.

Bilgisayarınızda Mutlaka Olması Gereken 29 Program

Yazılım , değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik aygıtların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makine komutlarıdır.

Yazılım, elektronik aygıtların belirli bir işi yapmasını sağlayan programların tümüne verilen isimdir. Bir başka deyişle, var olan bir problemi çözmek amacıyla bilgisayar dili kullanılarak oluşturulmuş anlamlı anlatımlar bütünüdür. Yazılım için çeşitli diller mevcuttur. Bunlardan bazıları Pascal , C++ ve Java ‘dır. Bilgisayar yazılım türleri Bilgisayar yazılımları genel olarak 3 ana grupta incelenebilir. Bunlar:

1- Sistem Yazılımları : Bilgisayarın kendisinin işletilmesini sağlayan, işletim sistemi, derleyiciler , çeşitli donatılar gibi yazılımlardır.

2- Uygulama Yazılımları : Bu kullanıcıların işlerine çözüm sağlayan örneğin çek, senet, stok kontrol, bordro, kütüphane kayıtlarını tutan programlar, bankalardaki müşterilerin para hesaplarını tutan programlar vs. gibi yazılımlardır.

Bütün sistem programları içinde en temel yazılım işletim sistemidir ki, bilgisayarın bütün donanım ve yazılım kaynaklarını kontrol ettiği gibi, kullanıcılara ait uygulama yazılımlarının da çalıştırılmalarını ve denetlenmelerini sağlar.

3- Çevirici Yazılımlar: Herhangi bir dilde yazılan programı makine diline çeviren yazılımlardır.

Bilgisayarınızda Mutlaka Olması Gereken 29 Program Özet Bilgiler

  • Bir kullanıcı olarak şunu hiçbir zaman unutmamalıyız mutlaka bilgisayarımızda bulunması gereken programlar paralıdır bunları temin edeyim de nasıl olursa olsun .
  • Ana Sayfa Teknoloji Bilgisayarınızda Mutlaka Olması Gereken 29 Program .
  • olarak şunu hiçbir zaman unutmamalıyız mutlaka bilgisayarımızda bulunması gereken programlar paralıdır bunları temin edeyimde nasıl olursa olsun .
  • Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz hayatınızı kolaylaştıracak olmazsa olmaz 3 programı bu videomuzda listeledik.
  • Free Antivirus : Bilgisayarınızı internetten indirdiğiniz güvenilir olmayan truva Bilgisayar forumu ‘Her Bilgisayarda Mutlaka Bulunması Gereken Programlar ‘ konusu.
  • Yeni bir bilgisayar aldığımızda, ilk yaptığımız iş kullanacağımız bilgisayar programlarını sisteme kurmaktır. Bir bilgisayarda mutlaka olması gereken programlar vardır.
  • Ana Sayfa windows Bilgisayarınızda Mutlaka Bulunması Gereken 10 Ücretsiz Program !  Serkan Türkel 9/ 29 /2014. A+ A Print Email.
  • Satın aldığınız yeni bilgisayarınıza mutlaka kurmanız gereken en önemli yazılımları listeledik 30 Aralık 2014.  Hepsine hükmedecek tek program !  29 Ocak 2017.
  • Bu yazımda Windows işletim sisteminde mutlaka olması gereken 10 programı tanıtmak çalışacağım.  +4 # Super User 29 08 2015 15: 29 . Herkesin kendi tercihleri vardır.
  • Mutlaka her bilgisayarda bulunması gereken programlar ve alternatifileri ile karşınızdayım.  Güvenlik Programı Olarak : Malwarebyte Anti Malware.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir