Bilgisayarın zararlarından kurtulma yolları

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:


Bilgisayar bağımlılığının etkileri sonucunda: Uyku düzensizliği, iş yerindeki başarı ve performansın düşmesi, randevulara gecikme, sosyal ilişkilerin zayıflaması, kaygı, tek başına vakit geçirme eğiliminin artması, aile ilişkilerinde bozulma vb. sorunlar tespit edilmiştir.

 

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:


Fiziksel olarak: Disk kayması, Boyun fıtığı, Bel fıtığı, Bilek, diz ve dirsek kireçlenmesi, Omuz ve boyun tutulması, baş, boyun ve sırt ağrıları, yorgunluk, sinirlilik ve göz yorgunluğu görülmektedir.

 

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:


Bilgisayar ekranları genç insanların gözünde perde oluşmasına yol açar; yani, gözün zamanından önce yaşlanmasını sağlar.

 

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:


Bilgisayar ekranı yüz derisinde döküntülere neden olmaktadır.

Bilgisayar ekranlarına maruz kalan kişilerde genel olarak bazı kanser türlerine neden olabileceği görülmüştür.

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:


Boyun kaslarında tutulma: Belli bir duruşta uzun süre kalmakla boyun kasları kasılır.

El Bileği Sendromu: Klavyeyi ve fareyi kullanırken yapılan küçük hareketlerde el bileğinden geçen median sinir sıkışır, yapısı bozulur ve işlevini yapamaz. Elde uyuşukluk ve ağrı, baş parmak hareketlerinde el sıkma gücünde azalma gözlenir

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:


Uyku saatleri azalır: Televizyon uyutur, internet kişilerin aktif katkısına ve ilgisine bağlı olduğundan uyanık tutar.

 

Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır .

Terim genelde kötücül yazılım denilen geniş bir alanı ifade etmek için kullanılsa da, gerçek bir virüs aşağıda belirtilen iki görevi gerçekleştirmek durumundadır.

 • Kendini çoğaltmalı
 • Kendini çalıştırmalı

 • Bilgisayarın zararlarından kurtulma yolları . Haber Osman Güven . 16/01/2016.
 • 3. Bilgisayar ekranları genç insanların gözünde perde oluşmasına yol açar; yani, gözün zamanından önce yaşlanmasını sağlar.  Bilgisayarın zararlarından kurtulma yolları .
 • İnternet ve Bilgisayar Bağımlılığından Kurtulmak . İnternet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor.  12 13 14 Yaş Gelişimi. Ergenlikte korkular: Başetme Yolları .
 • Çocuk aklı işte bilmezdim zararlarının olacağını.
 • yeni tür tutum ve davranışlar edinmesine yol açar.”  İnternet bağımlılığından kurtulmak isteyenlere günlük İnternet  Bilgisayar oyunlarının zararları . Devamı ».
 • Bilgisayarın Zararları Nelerdir ? Fakat, bu uzun vadede ortaya çıkan zararlardan kaçınmanın da birçok yolu vardır.  sorunlardan başlamadan kurtulmuş olursunuz.
 • Bilgisayarın yararları zararları nedir? Bilgisayar ; Bilgisayar belirli komutlara göre veri işleyen ve depolayan  Zarar ; Bir şeyin, bir olayın yol açtığı kötü sonuçlara verilen isimdir.
 • Bilgisayardan Kurtulma Yolları . 06 03 2012 14:39:42 saat 14:39 de xx1325xx Tarafından Gönderildi.
 • Bilgisayar Virüslerinden Kurtulma Yolları . admin Temmuz 16, 2013 Teknoloji Yorum Yok.  Ama son dönemlerde AVG bilgisayara zarar veren her şey yakalıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir