Bilgisayarın Zararları Nelerdir? (Zararlı Alışkanlıklar)

Bilgisayarın zararları ve korunma yolları:

Diğer insanlar ile iletişime geçmeden saatlerde bilgisayar başında duran, saatlerce oyun oynama veya internete girme gibi davanışlar içinde olan asosyal kişilere bilgisayar bağımlısı denir.

1. Bilgisayar bağımlılığının etkileri sonucunda: Uyku düzensizliği, iş yerindeki başarı ve performansın düşmesi, randevulara gecikme, sosyal ilişkilerin zayıflaması, kaygı, tek başına vakit geçirme eğiliminin artması, aile ilişkilerinde bozulma vb. sorunlar tespit edilmiştir.

2. Fiziksel olarak: Disk kayması, Boyun fıtığı, Bel fıtığı, Bilek, diz ve dirsek kireçlenmesi, Omuz ve boyun tutulması, baş, boyun ve sırt ağrıları, yorgunluk, sinirlilik ve göz yorgunluğu görülmektedir.

3. Bilgisayar ekranları genç insanların gözünde perde oluşmasına yol açar; yani, gözün zamanından önce yaşlanmasını sağlar.

4. Bilgisayar ekranı yüz derisinde döküntülere neden olmaktadır.

5. Bilgisayar ekranlarına maruz kalan kişilerde genel olarak bazı kanser türlerine neden olabileceği görülmüştür.

6. Boyun kaslarında tutulma: Belli bir duruşta uzun süre kalmakla boyun kasları kasılır.

7. El Bileği Sendromu: Klavyeyi ve fareyi kullanırken yapılan küçük hareketlerde el bileğinden geçen median sinir sıkışır, yapısı bozulur ve işlevini yapamaz. Elde uyuşukluk ve ağrı, baş parmak hareketlerinde el sıkma gücünde azalma gözlenir

8. Uyku saatleri azalır: Televizyon uyutur, internet kişilerin aktif katkısına ve ilgisine bağlı olduğundan uyanık tutar.

ÇOK BİLGİSAYAR OYNAMANIN ZARARLARI
Bilgisayarın zararlarından kurtulma yolları
 

Bilgisayarın Zararları Nelerdir? (Zararlı Alışkanlıklar)

Solucan bir virüs çeşididir.

bilgisayarın yararları, uzun süre bilgisayar kullanmanın insan sağlığına zararları, bilgisayarın sağlığımıza etkileri, bilgisayarın sağlığa zararları nelerdir kısaca, bilgisayarın insan sağlığına etkileri, bilgisayarın zararları slayt, bilgisayarın zararları kompozisyon, bilgisayar oynamanın yararları

Bilgisayarın Zararları Nelerdir? (Zararlı Alışkanlıklar) Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Egitim Bilgisayarın Zararları Nelerdir ? ( Zararlı Alışkanlıklar ).  oyun oynama veya internete girme gibi davanışlar içinde olan asosyal kişilere bilgisayar bağımlısı denir.
  • bilgisayarın zararları nelerdir , bilgisayar hayatımızı nasıl etkiler?  Anasayfa » Diğer Zararlılar » Bilgisayarın Zararları .  ve oyun siteleri kişide kötü alışkanlıklara neden olur.
  • Bilgisayarin Zararlari Nelerdir Zararli Aliskanliklar En. Bilgisayar bamllnn etkileri sonucunda: Uyku duzensizlii, i yerindeki baar ve performansn dumesi
  • Bilgisayarın Zararları Nelerdir ? 0 yorum.  de, bilgisayar başında otururken kendinize sürekli iyi bir pozisyonda oturmayı hatırlatmayı alışkanlık haline getirmeniz olacaktır.
  • Bilgisayarın zararları , hem sağlık açısından hem de zihinsel olarak endişelendirecek boyuttadır. Bilgisayarın yararları olduğu kadar zararları da vardır.
  • Bilgisayarın zararları ve korunma yolları: Diğer insanlar ile iletişime geçmeden saatlerde bilgisayar başında duran, saatlerce oyun oynama veya internete girme gibi davanışlar
  • Bilgisayarın Çevreye ve İnsanlara Zararları .  İnternetin zararlı içerikleri yanlış bilgiler ve bir sansürün  dolandırıcılarının hedefi haline gelebilir ve kumar alışkanlığı edinebilirsiniz.
  • Bilgisayarın yararları zararları nedir ? Bilgisayar ; Bilgisayar belirli komutlara göre veri işleyen ve depolayan bir makineye verilen isimdir.
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir