Beyazıt Öztürk Şüpheli Olarak İfade Verdi!

Ünlü şovmen Beyazıt Öztürk savcı karşısına çıktı. Beyaz, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan ifade verdi. Beyaz, ifadesinde “Basiret bağlanması yaşadım” dedi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Kanal D’deki Beyaz Show’a telefonla bağlanıp öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik’in sözlerinden sonra şovmen Beyazıt’a soruşturma açmıştı.

Hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan soruşturma açılan Beyazıt Öztürk, Bakırköy’deki Adliyede Başsavcı vekili İdris Kurt’a ‘şüpheli’ sıfatıyla yaklaşık 2 saat ifade verdi. Beyazıt Öztürk, 20 yıldır Kanal D’de de canlı şov programı yaptığını ve bugüne kadar hakaret ya da argo bir hitapla karşılaşmadığını söyledi.

Öztürk ifadesinde şunları söyledi;
“Bu yayında Ayşe Çelik isimli kişinin bağlanmasından önce neşeli bir şarkı söylenmişti ve eğlenceli bir ortamın ardından bağlanmıştı. Yayına bağlanan bayanın sözleri üzerine seyirciler konuşanı alkışlamaya başladı. Herhalde seyirci de tam olarak benim gibi, denilmek istenildiğini anlayamadı ve sadece çocuklar ve annelerinin ölümü cümlesine odaklandı. Bağlanan kişi öğretmen olduğunu söyleyince ben doğal olarak devletin öğretmeninin kötü bir şey söylemeyeceği önyargısı ile ve o an da aklımdan geçen şehitler, yaralılar, öğretmenler, çocuklar, evde programı izleyen annem gibi bin bir türlü düşüncelerle kendi iç sesimi dinlemekten programın devamında bağlanan kişinin söylediğini tüm samimi kalbimle duymadım. Basiret bağlanması yaşadım. Böyle bir olay başıma hiç gelmemişti. Kesinlikle benim herhangi bir terör eylemini, terör örgütünü veya cinayeti, öldürmeyi övmem, buna prim vermem mümkün değildir. Ben de bir polis çocuğuyum ve polislerin ve güvenlik güçlerinin ne şartlar altında görev yaptıklarını bilirim. Hayatımın her anında zaten hissettim. Bir şehit haberi, anne haberi, bir çocuk haberi, bir öğretmen haberi duyduğumuzda ben de tüm insanımız gibi aynı duyguları ve acıyı paylaşırım.”

Kanal D’de 8 Ocak Cuma gecesi yayınlanan Beyaz Show programına canlı yayında telefonla bağlanan ve öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik, Doğu illerinde yaşanan operasyonları eleştiren sözler kullanmıştı.

Beyaz, kamuoyunda artan tepkiler sonrasında Kanal D ana Haber’e çıkıp özür Dilemişti.

Beyazıt Öztürk , kısaca Beyaz olarak bilinen, Türk sunucu, şovmen, televizyon ve radyo programcısı, şarkıcı, oyuncu.

  • Sunucu Beyazıt Öztürk , Kanal D'de yayınlanan "Beyaz Show" programında, "terör örgütü propagandası yapıldığı" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade verdi .
  • Beyazıt Öztürk 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan ifade verdi .
  • Beyazıt Öztürk 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan ifade verdi .  “20 yıldır program canlı yayınlanır”.
  • Bu özür Beyaz'ın şüpheli olarak ifadesinin alınmasına engel olmadı.  Adalet Sarayı'na gelen Beyazıt Öztürk , Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt'a yaklaşık 2 saat ifade verdi .
  • Beyazıt Öztürk 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan ifade verdi .
  • Ana Sayfa Türkiye Beyazıt Öztürk Şüpheli Olarak İfade Verdi !  Öztürk , Bakırköy’deki Adliyede Başsavcı vekili İdris Kurt’a ‘ şüpheli ’ sıfatıyla yaklaşık 2 saat ifade verdi .
  • Beyazıt Öztürk , Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt'a " şüpheli " sıfatıyla ifade veriyor.
  • Ana Sayfa » Gündem » Beyazıt Öztürk şüpheli olarak ifade verdi .  Beyazıt Öztürk , ifadesinde , yaklaşık 20 yıldır Kanal D'de eğlence tarzında şov programı yaptığını söyledi.
  • Beyaz şok etkisi oldu basiret bağlanması yaşadım diyerek isyan etti. Anasayfa MAGAZİN Beyazıt Öztürk Şüpheli Olarak İfade Verdi ! Güncelleme : 2016 02 23 07:43:50.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir