Benzinli Otomobiller Resmen Yasaklanıyor!

Hangi ülke benzinli araçları resmen yasaklıyor? Evet Norveç’ten sonra otomotiv devi ülkede benzinli araçların satışını yasaklıyor! İşte detaylar;


Geçtiğimiz günlerde Norveç’te benzinli otomobillere yasak getirilmesinin planlandığı açıklanmıştı. Bu haberin dünya genelinde pek bi etkisi olmadı ama otomotiv sektörünün en büyük oyuncusu Almanya’dan da benzer bir haber geldi.

 

Almanya hükümeti, 2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin verilmeyeceğini resmen açıkladı.

 

Ülke çapında karbon dioksite karşı savaş açan hükümet, ilk neşteri otomotiv sektörüne vurdu. Hükümet yetkililerinin açıklamalarına göre, 2030 yılına kadar tüm otomobiller sıfır emisyon değerine sahip olmak zorunda. Bu da benzinli otomobillerin yasaklanması veya bir diğer deyişle elektrikli otomobillerin zorunlu hale gelmesi demek. BMW’nin elektrikli otomobil üretme konusunda artık söz sahibi olmaya başladığı, Daimler’in yeni elektrikli şasi mimarisini tanıttığı, Volkswagen’in kendini aklamak için yeni elektrikli konseptler sergilediği ülkede bu karar pek de sürpriz sayılmaz.

 

Ancak elektrikli otomobiller ülkede benzinli ve dizel otomobillerin yanında hala çok küçük bir azınlık konumunda. Trafiğe kayıtlı 130 bin hibrit ve 25 bin tamamen elektrikli otomobil bulunurken, 30 milyon benzinli ve 14,5 milyon dizel otomobil Almanya yollarını işgal etmeye devam ediyor. 2020 yılına kadar karbon emisyon değerini yüzde 40’a kadar düşürmeyi planlayan hükümet, bu uğurda elektrikli otomobil satışlarını artırmak için teşvik çalışmalarına başlayacak.

  • Bu da benzinli otomobillerin yasaklanması veya bir diğer deyişle elektrikli otomobillerin zorunlu hale gelmesi demek.  OnePlus 3 resmen duyuruldu [Video].
  • Hangi ülke benzinli araçları resmen yasaklıyor ?  Almanya hükümeti, 2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin verilmeyeceğini resmen açıkladı.
  • 2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin verilmeyeceğini resmen ilan etti.
  • Benzinli otomobiller resmen yasaklanıyor . Norveç’den sonra Almanya’da katıldı.  2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin verilmeyeceğini resmen ilan etti.
  • Fosil yakıtlı araçların satışı yasaklanıyor !  Bu da benzinli otomobillerin yasaklanması veya bir diğer deyişle elektrikli otomobillerin zorunlu hale gelmesi demek.
  • 2020’ye kadar karbon emisyon değerini yüzde 40’a kadar düşürmeyi planlayan Almanya, ilk neşteri otomotiv sektörüne vurdu. Ülkede benzinli otomobiller resmen yasaklanıyor .
  • 2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin verilmeyeceğini resmen . ilan etti.
  • Ülkede benzinli otomobiller resmen yasaklanıyor . Kaynak: imctv .tr/almanyada benzinli otomobiller yasaklaniyor /.
  • hükümeti, 2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin verilmeyeceğini resmen ilan etti. Almanya tarih verdi: Benzinli otomobiller resmen yasaklanıyor .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir