Beklenen Yenilik! WhatsApp Uygulaması Masaüstüne de Geldi!

Whatsapp bilgisayarlar için özel bir uygulama geliştirdi. Mobil uygulamanın ardından bilgisayar başında da Whatsapp üzerinden mesajlaşabileceksiniz. Sesli ve görüntülü görüşmek için de yeni güncelleme ilerleyen haftalarda devreye sokulacak…


Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını yayınladı. Uygulama ile birlikte kullanıcılar artık Whatsapp Web’i kullanmalarına gerek kalmadan bilgisayar başında çalışmalarını sürdürebilecek.

TARAYICI ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKTI

Whatsapp’ın uygulamasının bilgisayarlara gelmesiyle birlikte artık tarayıcı kullanma zorunluluğu da kalmadı; zira uygulama arkaplanda çalışacağından kullandığınız tarayıcıda bir sekmeyi Whatsapp için ayırmak gerekmeyecek.

WHATSAPP UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Uygulama şu an Windows 8’in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm Windows ve Mac OS kullananların QR kodunu taratmaları gerekiyor; tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi. Böylece Whatsapp’a bağlandığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülecek.

Whatsapp’ın an itibariyle 1 milyarı aşkın kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G , 3G , 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

  • Ana Sayfa Teknoloji Beklenen Yenilik ! WhatsApp Uygulaması Masaüstüne de Geldi !  OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını yayınladı.
  • Buna göre whatsapp 'ınızı telefonunuza gelecek 6 haneli kod olmadan kimse aktive edemeyecek.  sıradaki haber: {$ nextTitle $}. WhatsApp beklenen yeniliği duyurdu.
  • mesajlaşma uygulaması WhatsApp 'ın durum özelliği yenileniyor.  Fakat birkaç gün içinde Türkiye'ye de gelmesi bekleniyor .  duyurulan özellik sonunda WhatsApp 'a geldi .
  • Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp 'a çok yakında yeni bir özellik daha geliyor .  Whatsapp 'a beklenen özellik geliyor . 08.06.2016 09:41 BİLİŞİM.
  • WhatsApp 'tan beklenen yenilik geldi ! 29 Ocak 2015 Perşembe 11:27 0 A + A Yazdır.  WhatsApp 'in masaüstü uygulaması şimdilik sadece Google Chrome için yayınlandı.
  • Instagram’dan beklenen yenilik : zoom! 31 Ağustos 2016.
  • WhatsApp 'ta yenilik ! Ana Sayfa» TEKNOLOJİ.  Daha önce WhatsApp ’a mobil uygulamadan PDF dosya gönderme özelliği gelmişti .
  • 2014’te Facebook tarafından satın alınan WhatsApp yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile beraber mobil mesajlaşma uygulamasına arama özelliği dahil edildi.
  • WhatsApp , beklenen yeniliği erteledi! Tarih : 2014 11 12 13:20:12 Okunma : 8.  Bu sorunlar arasında WhatsApp uygulamasının mikrofon erişiminin olmaması da bulunuyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir