Batman’da Okula Haince Saldırdılar!

Batman’da bir mahallede bulunan okula kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Okulu yakmak isteyen kişileri son anda güvenliğin fark etmesi büyük bir kazadan kurtarsa da yine aynı kişiler bu sefer el yapımı bomba attılar. Okulda maddi çapta hasar meydana gelirken ölen yada yaralananın olmaması sevindiriciydi.

Batman’ın Petrol Mahallesi’nde bir Anadolu Lisesi binasında gerçekleşen olayda kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılmak istenen okulu koruyan güvenlik görevlisinin dikkatiyle son anda kurtuldu. Kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin ellerinde şişelerle okulun girişini yakmaya çalıştığı belirtildi. Fakat okulun gece bekçiliğini yapan cesur vatandaş şahısları fark edince, saldırganlar el yapımı bomba attı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı fakat okulda maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Petrol Anadolu Lisesi’nin ön girişine gelen saldırganlar şişelerle okulun girişinden benzin dökmeye başlamasıyla olay başladı. Gece bekçisinin açıklamasına göre, yüzleri maskeli birkaç kişinin okulun girişine bir şeyler döktüğünü gördüğünü ve müdahale etmesi gerektiğini açıkladı. Bekçi, caniler ben müdahale ettikten sonra benzin dökmeyi bırakıp hazırlıklı geldikleri el yapımı patlayıcıları okula doğru fırlattıklarını söyledi.

Olayda iki adet el yapımı bomba kullanıldığı, okulun bazı bölgelerinde maddi çapta hasar meydana geldiği fakat hiçbir vatandaşın sağlığına bir zarar gelmediği vurgulandı.

El yapımı bombaların patlamasının ardından okula hemen çok sayıda Jandarma Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şube ekipleri sevk edildi. Okulun girişinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, el yapımı patlayıcıyı atan kişi ya da kişilerin peşine düşerek geniş çaplı operasyon başlattı. Daha sonra okula gelen olay yeri inceleme ekipleri ise patlayıcı ile ilgili delilleri topladı. Olayla ilgili soruşturma şu an için devam ediyor.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir