Başkentte Bombalı Saldırı! Saldırıda Siviller Hedef Alındı!

Ankara’da akşam saatlerinde Kızılay mevkiinde bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda sivillerin hedef alındığı tahmin ediliyor. Elimize gelen bilgiye göre Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada 27 vatandaşımız hayatını kaybederken onlarca yaralı var.

Başkent Ankara’da saat 18:00 ile 19:00 arasında Kızılay’da bombalı saldırı yapıldı. Teröristlerin bombalı saldırısı 2 belediye otobüsünü ve duraktaki vatandaşları hedef aldığı bildirildi. Saldırıda valilik açıklamasına göre şimdiye kadar 27 kişi hayatını kaybederken onlarca yaralı var. Hayatını kaybeden vatandaşların sayısının artışından şüphe ediliyor.

Patlamanın gerçekleştiği esnada Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakanlık resmi konutundaydı. Başbakan Davutoğlu ilk bilgileri aldıktan hemen sonra bir güvenlik toplantısı yapma kararı aldı. Toplantıya alakalı bakanlar ve güvenlik uzmanları çağrıldı.

Ankara Valiliği’nin yaptığı açıklamada “Aracın patlatılması…” ifadesi, bombalı saldırının bir terör eylemi olduğu ihtimalini gittikçe güçlendirdi. Patlama halkın yoğun olduğu otobüs durağına yakın bölgede gerçekleştiği için ihtimali artırdı.

17 Şubat tarihinde Merasim sokaktaki bombalı saldırıda, yine bir bombalı araç patlatılmıştı. Merasim sokaktaki eylemle Kızılay’daki patlama arasında, hedef alınanlar itibariyle dikkat çekici bir fark olduğu gözlemlendi. Merasim sokaktaki bombalı eylemde, askeri araç hedef alınırken bu saldırıda sivillerin hedef alındığı apaçık ortada.

Kızılay’da bulunan Atatürk Bulvarı’nın patlamanın olduğu kısmında, Güven Parkı’na paralel olarak uzanan çok sayıda otobüs durağının sıralı olarak bulunması dikkatlerden kaçmadı. Hain saldırıda, 2 belediye otobüsünde büyük hasar oluştu. Patlamanın olduğu yer sebebiyle eylemin kitlesel hedefli olduğu izlenimi konusunda uzmanlar hem fikir oldu. Patlamada toplumun her kesiminden ve yaş grubundan insanlar hedef alındığı kanısı herkesi derinden etkiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir