Başbakan’dan Müjde! Seri Üretime Başlıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu; Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda basına kapalı olan toplantıda müjdeyi verdi. Türk yerli yapımı olan ilk milli piyade tüfeği olan MPT-76’nın, seri üretimine yakında başlanacağını belirtti.

Başbakan Davutoğlu, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda basına kapalı bir toplantıya katıldı. Toplantıya katılan isimler arasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir’de vardı.

Toplantıda birçok konuya değinildiğini belirten Ahmet Davutoğlu, basın mensuplarına çıkışta açıklama yaptı. Toplamda 2,5 saat süren toplantının ardından gazetecilerinin sorularını yanıtlayan Başbakan, ilk milli yapım piyade tüfeği MPT-76’nın, seri üretimine başlanacağını açıklayarak müjdeyi verdi.

MPT-76 Milli Piyade Tüfeği Bizim İçin İlk Olacak

Türk Silahlı Kuvvetleri için tasarlanan bu tüfek ilk milli yapım olarak tasarlandı ve seri üretimi için adımlar hızlanmaya başladı. MPT-76’nın, bu sene içerisinde seri üretimine başlanacağı resmen açıklandı. Ayrıca insansız hava aracı (İHA) konusunda da ciddi derecede adımlar atıldığı vurgulandı.

Toplantıda ayrıca Davutoğlu, İHA için desteğe ihtiyacımız olmadığını söylerken 17 adet de ATAK helikopterinin Silahlı Kuvvetleri’mizin himayesine ekleneceğini söyledi. Ayrıca 5.9 milyar TL’lik projeye de onay verildiğini belirtti.

Basına konuşan Davutoğlu, dokunulmazlık sorularına da açıklık getirdi. Dokunulmazlık konusunda Meclis’e fezlekelerin sunulduğunu söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu konuda sadece HDP’li milletvekillerinin değil, diğer partilerin milletvekillerinin de nasıl karşılayacağını merak ettiğini; ‘Diğer partilerin de tutumunu görmek istiyorum” ifadeleriyle dile getirdi.

  • Ana Sayfa Türkiye Başbakan ’ dan Müjde ! Seri Üretime Başlıyoruz .  için tasarlanan bu tüfek ilk milli yapım olarak tasarlandı ve seri üretimi için adımlar hızlanmaya başladı .
  • Seri üretime başlıyoruz . Güncel 9 Mart 2016 15:14. A.
  • Başbakan Davutoğlu'ndan müjde ! 01 Haziran 2015 Pazartesi 14:04 Gündem Yorum Yaz.  2020'de seri üretime başlıyoruz .
  • Yerli otomobilde seri üretim 2020'de başlayacak .  2015 içinde ilk prototipi, 2016 içinde de filo tipi üretimi yapacağız. 2020'de seri üretime başlıyoruz .
  • Başbakan Ahmet Davutoğlu Savunma Sanayii toplantısında konuştu ve piyade tüfeğiyle ilgili müjde verdi. Başbakan müjdeyi Verdi Seri üretime geçiyoruz.
  • Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamada, ilk milli piyade tüfeği olan MPT 76'nın, seri üretimine başlanacağını söyledi.
  • Başbakan Ahmet Davutoğlu Savunma Sanayii toplantısında açıklamalar yaptı.
  • Başbakan Ahmet Davutoğlu Davutoğlu, "Buradan bir müjdeyi daha açıklıyorum.  Prototip üretim başlıyor . 2020'de seri üretime başlıyoruz ." dedi.
  • Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Açıklama Türkiye'nin ilk milli piyade tüfeği MPT 76'nın, çok yakında seri üretimine başlanacağını duyurdu.
  • Davutoğlu'ndan yerli otomobil müjdesi ! Kırıkkale'de konuşan Başbakan Davutoğlu, milli otomobilin üretileceği müjdesini verdi.  2020'de seri üretime başlıyoruz .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir