Başarılı İnsan Olmanın 9 Altın Kuralı!

Başarılı olmak…  Hayatta belki de herkesin hayali. Peki ama “başarı” gerçekten de ulaşılması zor olan bir şey mi?  Başarılı insanlar bunu nasıl başarıyorlar? Başarının anahtarını arıyorsanız bu yazı tam sizin için… İşte başarıya giden yolda 9 altın kural…


Ünlü ve başarılı insanların hayatına baktığımızda ortak noktalar görüyoruz. Hemen her başarılı insanın hayatında olan bu özellikler tesadüf olamaz değil mi? İşte size başarılı olma yolunda önemli katkılar sunacak 9 yöntem…

Planlı Olmak ve Bir Gece Önceden Günlük Planı Hazırlamak


Ajandanızı günlük olarak tutun ve planlamalarınıza mümkün olduğunca uymaya çalışın. Her zaman bir gece önceden gün içindeki planınızı yapmak en iyisidir. Hem sabah plan yapma derdinden kurtulursunuz hem de bir gece önceden hazırladığınız planlar tazeliğini kaybetmemiş olur.

Erken Uyanın!


Sabah kalkmayı planladığınız zamandan yarım saat daha erken kalkarak ne kadar fazla iş başarabileceğinize siz bile inanamayacaksınız. Aynı zamanda daha fazla vaktiniz olduğu için ağır ağır ve daha çok düşünerek işlerinizi yoluna sokabilirsiniz.

Kan Akışını Hızlandırın


Ufak bir yoga seansı, kısa süreli yürüyüş veya bisiklete binmek kan akışınızı hızlandıracak ve güne daha zinde başlamanızı sağlayacak.

Günlük Planınızı Gözden Geçirin


Günlük toplantılarınızı, kişisel görüşmelerinizi, telefon konuşmalarınızı ve hatta atacağınız e-mailleri bile gözden geçirmeniz kafanızda bazı şeyleri oturtmanızı sağlayacaktır.

Dünya ile Bağlantı Kurun


İşe giderken yolda radyo dinleyin veya kahvaltı esnasında televizyondan günlük haberleri takip edin. Dünya ile bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

Sağlıklı Kahvaltı Yapın!


Çoğu insan ya zamanı olmadığı ya da kilo vermek istediği için kahvaltıyı pas geçiyor. Bunların ikisi de oldukça yanlış düşünceler. Günlük ihtiyacınız olacak enerjiyi sağlamak için sıkı bir kahvaltı yapmalısınız.

Motivasyonunuzu Yüksek Tutun


Steve Jobs her sabah kendine motivasyon konuşmaları yapardı. Siz belki bunu kendiniz için yapamayabilirsiniz fakat daha önceden hazırlanmış bazı motivasyonel konuşmaları, ropörtajları veya belgesel niteliğindeki başarı hikayelerini izleyerek güne başlayabilirsiniz.

Çalışma Alanınız Düzenli Olmalı!


Çalışma alanınızda dikkatiniz dağılmamalı! Masanızda ihtiyacınız olan minimum sayıda eşya bulundurmanız da fayda var. Güne başlarken masanıza bir göz atın ve ihtiyacınız olmayan nesneleri görmeyeceğiniz bir yere kaldırın.

Çalışma Saati

 

Erteleme hastalığını yenmenin en kolay yollarından biridir derhal çalışmayı alışkanlık haline getirmek. Güne bir kahve ile başlayayım; iş arkadaşlarımla ufak bir sohbet edeyim derken o mesai bir türlü başlamaz.

En Önemli İşini En Başta Tamamlamak


En önemli işiniz ne kadar zor görünse bile en başta tamamlamanızda fayda var. Güne zinde başlamışken kendinizde işinizi bitirmek için daha fazla enerji bulacaksınız. Eğer gün içince başka bir iş tamamlayamasanız bile en önemli işinizi bitirdiğinizde fena bir gün geçirmiş olmazsınız

İnsan, taksonomik adıyla Homo sapiens , primatlar takımının büyük insansı maymunlar familyasının Homo cinsinde bulunan tek canlı türü. Anatomik olarak 200.000 yıl önce Afrika’da ortaya çıkmış ve modern davranışlarına 50.000 yıl önce kavuşmuştur.

Dik duruşa, görece gelişmiş bir beyne , soyut düşünme yeteneğine, konuşma kabiliyetine sahiptir. Bu yetenekleri dünyadaki diğer türlerden farklı olarak kullanış amacı geniş araç-gereç yapımına imkân sağlamıştır. Kendisinin farkında olması, rasyonelliği ve zekâsı gibi yüksek seviyede düşünmesini sağlayan özellikler insanı “insan” yapan nitelikler olarak sayılmaktadır.

  • Ana Sayfa Yasam Başarılı İnsan Olmanın 9 Altın Kuralı !  Başarılı olmak … Hayatta belki de herkesin hayali.
  • Aşkın Yıldız | Başarılı Olmanın Altın Kuralları . 135.  İnsan başkaları için yaşadığı zaman insandır . Bu söz adeta başarılı insanların zihinden perçinlenmiş gibidir.
  • 26.Güvenilir insan olun . 27.Hangi işi yapacaksanız, o işi en iyi bilenler ile işbirliği yapın.
  • Kabiliyet, motivasyon, azim ve tutku iyi bir iş sahibi olmanın vazgeçilmezleridir ve fakat sizi zirveye götürecek tek bir şey var ki; o da etkileyici ve sempati uyandıran bir kişilik.
  • Bana sorarsanız bu hem onu hem de çalıştığı insanları başarılı ve mutlu yapıyordu.  Altın Kural 5: Teslim olun . Usta çırak ilişkisi biraz teslim olma ilişkisidir.
  • Bu süreç içerisinde başarılı olmak için neler yapmalıyız ve nasıl..  Okulda Başarılı Olmak İçin Altın Kurallar . 13 Eylül 2008. Tatil bitti ve yeni bir eğitim döneminin başındayız.
  • Başarılı olmanın 15 kuralına beraber göz atalım. 1. Başarılarınızı Düşünün.  Uzun hayat yolculuğunda, en başarılı insanlar bile birçok hata yaparlar.
  • Ana Sayfa › Başari Taktikleri › Başarılı ebeveyn olmanın altın kuralları .  1.
  • Peşin Fiyatına 6 ve 9 Taksitle Al.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir