Barış Manço Gülpembe Flüt Notaları

Türk Müziğinin efsane isimlerinden biri de rahmetli Barış Manço’dur. Manço’nun dillerimize takılan onlarca şarkısı vardır. Ama Gülpembe’nin yari ayrdır. Bu yüzden bu yazımızda sizinle Gülpembe şarkısının flüt notalarını paylaşıyoruz…

 

Barış Manço – Gülpembe Flüt Notaları

sen gülüünce
RE LA LA Sİ(B) LA SOL LA
güller açar gülpembe
SOL FA SOL SOL FA SOL LA SOL

dağlar hep seni söyler
FA Mİ FA Mİ FA SOL FA Mİ FA

seni çağırır gülpembe
Mİ RE Mİ RE Mİ FA Mİ RE DO RE

do do sol sol la la sol fa fa mi mi re re do

do do sol sol la la sol fa fa mi mi re re do

la la sol sol fa fa mi
la la sol sol fa fa mi

re la la sol la sol fa sol sol fa sol la sol fa mi fa mi fa sol fa mi fa mi re mi re mi fa mi re do re re

Barış Manço , Türk sanatçı , şarkıcı , besteci , söz yazarı , TV programı yapımcısı ve sunucu su, köşe yazarı Devlet Sanatçısı ve Kültür Elçisi ‘dir. Türkiye ‘de rock müziğin öncülerinden, Anadolu Rock türünün kurucuları arasında sayılan sanatçının, müziğe başlangıcı Galatasaray Lisesi ‘nde olmuştur. Lise öğreniminde okul değiştirmiştir. Şişli Terakki lisesinde eğitimini tamamlayan sanatçı, Yüksek öğrenimini Belçika Kraliyet Akademisi ‘nde,”resim” alanında tamamladı. Bestelediği 200’ün üzerindeki şarkısı , kendisine on iki altın ve bir platin albüm ve kaset ödülü kazandırdı. Bu şarkıların bir bölümü daha sonra Arapça , Bulgarca , Flemenkçe , Almanca , Fransızca , İbranice , İngilizce , Japonca ve Yunanca olarak yorumlandı. Hazırladığı televizyon programıyla Dünya’nın pek çok ülkesine gitmiş, bu nedenle “Barış Çelebi” olarak adlandırılmıştır. Barış Manço 1991 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı Unvanı’na layık görüldü.1 Şubat 1999 tarihinde, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu, kaldırıldığı Siyami Ersek Hastanesinde aynı gece vefat etmiştir.

  • bilgiler nedir yazıları veya şiirleri gibi bilgileri veya indirme linklerini, sözleri veya resimleri Barış Manço Gülpembe Flüt Notaları siteleri gibi benzer birçok konuları bulabilirsiniz.
  • Türk Müziğinin efsane isimlerinden biri de rahmetli Barış Manço ’dur.
  • Barış Manço 'nun Gülpembe isimli şarkısının flüt notaları aşağıdaki gibidir.  seni söyler Seni çağırır gülpembe Gözlerimde son bir umut Hala hep seni arar seni bekler gülpembe .
  • Blok Flüt Notaları Barış Manço Gülpembe Nota Barış Manço Gülpembe Flüt   Linkback: buyuknet / baris manco gulpembe flut notalari t29632.0.html.
  • Sen gülünce güller açar Gülpembe   Barış Manço Gülpembe Flüt Notası . do do sol sol la la sol fa fa mi mi re re do do do sol sol la la sol fa fa mi mi re re do.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir