Barcelona Arda’ya İlk Cezasını Kesti!

Avrupa’da başarılı kariyerine devam eden milli futbolcumuz Arda Turan, Barcelona’da idmanlara geç kalma problemi yaşıyor. Arda Turan, İspanya’daki idman disiplinine uymadığı için cezalandırıldı. İşte Arda Turan’a kesilen ilk ceza..

İspanya’da Barcelona takımında idmanlara geç kalınmasının cezasının ağır olduğu ortaya çıktı. Antrenman disiplinine göre futbolcuların antrenmandan 1 saat evvel tesislerde olması gerekiyor. Maç başlamadan önce de 1.5 saat evvel stat olmaları şartı sunuluyor. Uyulmaması da ağır para cezalarına davetiye çıkarıyor.

Barcelona’da top koşturan milli futbolcu Arda Turan ise idmanlara geç kalan futbolcular arasında. İdmana geç kalan Barcelonalı futbolcular arasında ilk dörde giren Arda Turan’ın da olduğu bu listede Gerard Pique ise 1. sırada.

Alınan habere göre saat 11:00’da başlayacak idmana saat 10:01 ve sonrasında gelen futbolculara para cezası veriliyor. Cezalar idmanlara ve oynanacak maçlara göre farklılık gösteriyor. İlk defa geç kalan futbolcu 200 Euro ceza öderken, 2. sefer de bu 400 ve 3. seferde ise 800 Euro olarak her seferinde ikiye katlanıyor.

Maç saatlerine göre geç kalan futbolcular ise daha ağır cezalara çarptırılıyor. İlk geç kalan 400 Euro öderken, 2. sefere geç kalan futbolcular 1600 euro ödeyerek cezaların 4 kata çıktığı görülüyor. En çok ceza alan Pique olurken 4. sırayı ise Arda Turan alarak disiplinden koptuğu iddiaları ortaya atıldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir